שתף קטע נבחר

ח"כ שטרן: "בעד היפרדות מהפלסטינים, אבל אין לעסוק בנושא לפני בחירות"

חבר הכנסת מכחול לבן הדגיש בראיון לאולפן ynet כי במפלגתו חתרו וחותרים להיפרדות מלאה מהפלסטינים, אך ציין כי מדובר בהחלטה הסטורית שאין לקבל בחופזה לפני בחירות: "נביא את התוכנית לכנסת ברגע הנכון"

 

 

חבר הכנסת אלעזר שטרן (כחול לבן) התייחס הבוקר (ראשון) בראיון לאולפן ynet לעסקת המאה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, תוך שהוא מתייחס לסוגיית הסיפוח שאליה מכוונים בימין. שטרן הדגיש כי במפלגתו מאמינים כי ההיפרדות מהפלסטינים היא מהלך הכרחי ובלתי נמנע, אך שיש להביא את התוכנית תחילה לאישורה של הכנסת. עוד סיפר על ההכנות למערכת הבחירות שהולכת וקרבה, וציין כי לאחריה תקום ממשלה, ללא סבב נוסף בקלפי.

 

מקובלת עליך האופציה למדינה פלסטינית?

"מקובלת בעיני האופציה שהפלסטינים ישלטו בעצמם על עצמם, על כל המשתמע מכך. לא יכול להיות שבישראל יהיו אזרחים שהם לא שווי זכויות. כל אחד יגיד מה שהוא רוצה, אבל אחנו צריכים להיפרד מהפלסטינים וזהו".

 

אתה חושב שזו גם המטרה הסופית של הליכוד?

"אני כבר לא יודע. ראש הממשלה אמר כבר שתי מדינות בנאום בר אילן, כשזה מה שהוא חשב שהנשיא האמריקני רוצה לשמוע. עכשיו הוא לא חזר בו. מה שיש בתוכנית טראמפ ומה שראש הממשלה קיבל זה שתי מדינות. כנראה שבליכוד לא אוהבים את זה וכנראה שבימינה חושבים לעשות סיבוב על ראש הממשלה, אז מטפחים את העניין הזה. אנחנו בעד היפרדות".

 

אתה בעד להביא את העסקה לכנסת?

"כן. ברגע שזה יהיה נכון, אני חושב שצריך להביא אותה לאישור בכנסת".

 

מה זאת אומרת כ"שיהיה נכון"? נתניהו הבטיח סיפוח לפני הבחירות, אתם תקפתם אותו, אבל אז בא גנץ ואמר "תביא את כל התוכנית לכנסת, נצביע בעד"

"נכון. אנחנו קודם כל מתנגדים, חושבים שאסור לקבל החלטות שיש להם משמעות היסטורית ארבעה שבועות לפני בחירות. במיוחד שמי שיקבל אותן זה ראש ממשלה שכל מה שיש לו בראש זה התיקים מול בית המשפט. בשורה התחתונה, אסור עכשיו להחליט בממשלת ישראל על שום דבר שקשור לתוכנית טרמפ. אחר כך אנחנו כמובן נאמץ את התוכנית. אנחנו חושבים שצריך להביא את התוכנית הזאת למשא ומתן בנינו לבין ירדן, מצרים הפלסטינים ועל בסיסה להגיע סוף סוף להסכמות".

אלעזר שטרן (צילום: ירון ברנר )
אלעזר שטרן(צילום: ירון ברנר )
 

אז תהיה בסוף מדינה פלסטינית? אתם תקדמו זאת?

"אנחנו נפעל ליישם את המצע של כחול לבן. במצע כתוב בשפה שאינה משתמעת לשני פנים - היפרדות מהפלסטינים, בקעת הירדן תישאר הגבול המזרחי שלנו וגושי ההתיישבות יישארו תחת מדינת ישראל".

 

מה דעתך אל אמירתו של אבו מאזן בנוגע ליהדותם של העולים מברית המועצות? זה הפרטנר לשלום?

"אמירה שקרית עלובה שאין לה שום בסיס. זה הפרטנר, מקווה שאמירות כאלה יישקלו בעתיד. אולי הוא פשוט היה על תרופות כשאמר מה שאמר".

 

ליברמן אמר אתמול שלא יהיו עוד בחירות, יש ביניכם איזשהו הסכם?

"קודם כל, באמת לא יהיו עוד בחירות. אני מאמין שזו המערכת האחרונה משתי סיבות - כחול לבן היא המפלגה הגדולה, ובנימין נתניהו מגיע כבר כנאשם שויתר על חסינותו. בנוגע לליברמן, אני לא יודע על איזשהו הסכם איתו".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אלעזר שטרן
צילום: ירון ברנר
מומלצים