שתף קטע נבחר

דרעי השיק קמפיין: "משתפים פעולה עם הליכוד, אפשר להגיע ל-61"

יו"ר ש"ס נאם בירושלים: "נתניהו יודע שהוא יכול לסמוך עלינו, אולי יותר מעל חבריו בליכוד". תקף את ליברמן: "יקים ממשלה עם השמאל". על ממשלה בראשות גנץ אמר: "סכנה ליום השבת ולצביונה היהודי של ישראל". ליברמן - הסכנה היא שדרעי, ליצמן וגפני ימשיכו בשוד הקופה הציבורית"

 

 

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, נאם הערב (יום א') באירוע פתיחת מטה השטח של המפלגה בירושלים והכריז על שיתוף פעולה הדוק ולא שגרתי בין ש"ס לליכוד בניסיון להביא את גוש הימין ל-61 מנדטים. "נתניהו יודע שהוא יכול לסמוך עלינו לא פחות ממה שהוא סומך על חבריו בליכוד, ואולי יותר", אמר דרעי. "המשימה של הבחירות היא להגיע ל-61 מנדטים של הליכוד, ש"ס ושאר מפלגות הגוש שלנו".

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"אפשר להגיע לזה, זה לא בשמיים", טען דרעי. "בחשבון פשוט, היום הגוש של מפלגות הימין הוא 55 מנדטים. כל מה שאנחנו צריכים זה שכל מפלגה בגוש תדע להביא בסך הכול עוד 10% של קולות חדשים - והנה כבר אנחנו מעל 60 מנדטים". לדבריו, "בדיקות שעשינו בכל האזורים בארץ העלו כי במקומות שבהם הימין ניצח היו אחוזי הצבעה נמוכים ואילו במעוזי השמאל והמרכז האחוז היה גבוה מאוד". הוא ניסה לשלהב את הפעילים שהגיעו למקום: אתם מבינים מה הבעיה שלנו? זו אדישות".

 אירוע פתיחת הקמפיין של ש
"אפשר להגיע ל-61, זה לא בשמיים". דרעי(צילום: אלכס קולומויסקי)

בנאומו, תקף דרעי את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וטען כי הוא סיכם מבעוד מועד על הצטרפות לממשלת שמאל-מרכז שתישען על תמיכה מבחוץ של הרשימה הערבית המשותפת. "יש סיכום שכבר סוכם בינו לבין גנץ, לפיד, מרצ, מפלגת העבודה והרשימה המשותפת, עודה וטיבי, להקים ממשלה מיד לאחר הבחירות", טען דרעי.

 

לדבריו, "זו עובדה. אני אומר לכם באחריות ובידיעה ברורה. הפעם הוא אומר את האמת. זה כבר בפתח. ממשלת שמאל של ליברמן, לפיד, מרצ והעבודה כבר רוקמת עור וגידים. הסכנה ברורה לצביונה היהודי של מדינת ישראל ולארץ ישראל".

 

על ההשלכות האפשריות על נושאי הדת ומדינה, אם כפי שלדבריו תקום ממשלה כזו, אמר דרעי כי "יש סכנה ליום השבת, אם יישאר יום מנוחה או שיהפך להיות עוד יום כמו שאר ימי השבוע". לטענתו, "יש סכנה. אם יהיו כאן גירושין ונישואין כדת משה וישראל וכדין עם רב או שנהיה ככל העמים; אם מיליוני יהודים, דתיים ושאינם דתיים, שחשוב להם כשרות - אם זה יישאר או שחלילה וחס, כפי שהם מצהירים, יבוטל כל מערך הכשרות; אם שערי מדינת ישראל ימשיכו לעמוד על המשמר כדי לשמור על צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית או שהשערים יפתחו ומאות אלפים שאינם יהודים יבואו מכל העולם כאן להיכנס".

 

השר דרעי אמר כי המציאות הפוליטית שבה ישראל הולכת לבחירות שלישיות, תוך בזבוז מיליארדי שקלים ובלי ממשלה מתפקדת, היא "דבר הזוי", "לא נורמלי" ו"בושה", וטען כי "יש רק אשם אחד - קוראים לו אביגדור ליברמן". לדבריו, "כל האחריות, מתחילתה ועד סופה, זה הוא" – כולל על טרפוד ממשלת האחדות שיזם נשיא המדינה ו"הייתה לפני סגירה".

 

ליברמן הגיב לדרעי במהירות וכתב בפייסבוק: "הסכנה המוחשית והמיידית למדינת ישראל היא שדרעי, ליצמן וגפני ימשיכו בשוד הקופה הציבורית גם לאחר הבחירות. הם ימשיכו לפגוע בכלל הציבור הישראלי, ימנעו תחבורה ציבורית בשבת ונישואים אזרחיים. במקום להזרים כסף למערכת הבריאות ולתמוך בזוגות הצעירים, הם יזרימו תקציבים לישיבות, למשתמטים ולמערכת חינוך שמונעת מילדים לימודי ליבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
שיתוף פעולה עם הליכוד. דרעי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים