שתף קטע נבחר

גנץ: "במקום עם הרמטכ"ל - נתניהו ידבר עם עורכי דינו"

בכנס של ראשי המטות של כחול לבן ברחבי הארץ אמר גנץ כי משפטו של נתניהו יחל באפריל: "שלוש פעמים בשבוע הוא יישב על ספסל הנאשמים ויהיה מנותק ממה שקורה במדינה". הוא האיץ בפעילים: "יש לנו חודשיים לעבוד עד הבחירות, חודש ביום וחודש בלילה"

  

 

ראשי מפלגת כחול לבן כינסו הערב (ראשון) את ראשי המטות של המפלגה מכל רחבי הארץ לקראת הבחירות, שייערכו בדיוק בעוד חודש. ראשי המפלגה שוחחו עם עשרות הפעילים, ואמרו להם כי האתגר האמיתי הוא להביא מצביעי ימין לקלפי. יו"ר המפלגה בני גנץ אף דרבן אותם להאיץ את הפעילות בשטח: "יש לנו חודשיים לעבוד עד הבחירות, חודש ביום וחודש בלילה".

הרביעיה הפותחת בכנס כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
"חודשיים לעבוד - חודש ביום וחודש בלילה". גנץ מתקבל בכנס(צילום: מוטי קמחי)

הרביעיה הפותחת בכנס כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
ראשי כחול לבן בכנס, הערב(צילום: מוטי קמחי)

גנץ עצמו תקף בחריפות את נתניהו ואמר כי בעוד חודשיים ייפתח משפטו של ראש הממשלה: "בחודש אפריל נתניהו הולך למשפט", אמר. "שלוש פעמים בשבוע הוא יישב על ספסל הנאשמים, מנותק מטלפון, מעוזרים, ומכל קשב למה שקורה במדינה. הוא יהיה שקוע כל כולו במאבק על חירותו".

 

גנץ רמז כי העיסוק של נתניהו בענייני משפטו יבוא על חשבון ביטחון המדינה. "בכל ערב נתניהו יישב עם עורכי הדין שלו ולא עם הרמטכ"ל ומפקדי צה"ל או מנכ"לי משרדי הממשלה", אמר. "הוא יהיה עסוק בעדויות וראיות, ולא בילדים שלכם. תראו לי אזרח ישראלי אחד שלא מוטרד מזה, לא משנה מה עמדותיו הפוליטיות. אולי בגלל זה נתניהו מטייל בעולם, בכל יום בטרמינל אחר ובבית מלון אחר, מנסה לגייס ספינים נואשים".

 

מספר 2 במפלגה, ח"כ יאיר לפיד, אמר כי אזרחי מדינת ישראל מעדיפים לבחור במועמדים ישרים ולא במושחתים: "אנחנו רוצים מדינה שבה ראש הממשלה והשרים שלו יהיו אנשים ישרים, אני לא מאמין שזו בכלל דרישה. אנחנו רוצים שראש הממשלה לא יהיה נאשם בעבירות פליליות חמורות. שהוא לא ישקר כל הזמן. שהוא לא ישתמש בשנאה ופחד. שלא יסית נגד האופוזיציה או נגד רשויות החוק".

הרביעיה הפותחת בכנס כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
"רוצים מדינה שבה ראש הממשלה והשרים יהיו אנשים ישרים". לפיד(צילום: מוטי קמחי)

בכחול לבן החליטו להשאיר עד כמה שניתן על סדר היום את העובדה כי ראש ממשלה שהוגשו נגדו כתבי אישום חמורים אינו יכול להמשיך ולנהל את ענייני המדינה. שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון הוסיף: "איך התרגלנו לראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום חמורים, שוחד, הפרת אמונים ומרמה? אנחנו בכחול לבן לא התרגלנו לזה ולכן אנו כאן".

 

הוא טען כי נתניהו ניצל את תוכנית השלום של טראמפ לצרכים פוליטיים. "איך התרגלנו לכך שאינטרסים לאומיים משועבדים לטובת אינטרסים פוליטיים, אישיים והישרדותיים?", תהה. "איך התרגלנו לכך שמתווה מדיני בעל משמעות היסטורית הופך לפארסה בשל שיקולים פוליטיים?".

 

ח"כ גבי אשכנזי סיפר כי פגש תומך של נתניהו שאמר לו כי לא יצביע יותר ליכוד "בגלל פסטיבל נעמה יששכר", כלשונו. "אנחנו שומעים ממצביעי ליכוד: 'די, נמאס. צריך שינוי. 40 שנה הצבעתי ליכוד אבל לא אצביע לביבי'. המדינה תקועה, אבל אנחנו במומנטום. אנשים רוצים לראות שינוי. נתניהו ילך לטפל במשפט שלו. אנחנו נשרת את האזרחים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים