שתף קטע נבחר

דיווח: חמושים פוצצו את צינור הגז בין ישראל למצרים

לפי דיווח ברשת אלג'זירה, הפיצוץ אירע באזור "באר-אלעבד" בצפון סיני. גורמי בטחון במצרים אמרו ל-AP כי לפחות שישה חמושים הטמינו חומרי נפץ מתחת לצינור. ממשרד האנרגיה נמסר כי הדיווח נמצא בבדיקה. שותפות לוויתן: "מערכת הולכת הגז לא נפגעה. הזרמת הגז מלוויתן למצרים נמשכת כסדרה"

רשת אל ג'זירה מדווחת שחמושים פוצצו את צינור הגז בין ישראל למצרים באזור "באר-אלעבד" בצפון סיני. ממשרד האנרגיה נמסר כי הדיווח נמצא בבדיקה.

 

סוכנות הידיעות AP דיווחה מפי גורמי בטחון במצרים כי לפחות שישה חמושים הטמינו חומרי נפץ מתחת לצינור שמעביר גז לעיר אל עריש ולמפעל מלט במרכז סיני. לפי הגורמים, שביקשו לשמור על אנונימיות מכיוון שהוזהרו שלא לדבר עם העיתונות, הפיצוץ גרם ללהבות ענק, והרשויות עצרו את הזרמת גז כדי שהאש תכבה. אף ארגון טרור לא לקח אחריות לפיצוץ.

 

משותפות לוויתן נמסר כי "לא אירעה פגיעה במערכת הולכת הגז של EMG המחברת בין ישראל למצרים וכן לא ארעה פגיעה במערכות שמוליכות את הגז מלוויתן. הזרמת הגז מלוויתן למצרים נמשכת כסדרה".

 

 

הפיצוץ בצינור ב-2012 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הפיצוץ בצינור ב-2012(צילום: EPA)

ב-2011 וב-2012 התרחשו מספר פיצוצים בצינור הגז, אז במחאה על עסקת הגז שעשה הנשיא המודח מובארק עם ישראל. 

 

לפני כשבועיים החלה שותפות לווייתן בהזרמה מסחרית של גז טבעי מישראל למצרים. פרט להזרמה ניסיונית ולא מסחרית בקיץ האחרון, עד אז הזרמת הגז הייתה בכיוון ההפוך, כלומר ממצרים לישראל, זאת עד לפיצוץ הצנרת המצרית בתחילת 2011. בשנה האחרונה השלימו דלק ונובל אנרג'י את רכישת חלק מצנרת הגז המצרית (39%), שנרכשה בשותפות עם egas הממשלתית המצרית בעבור כ-520 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
צינור הגז עם מצרים. ארכיון
צילום: EPA
מומלצים