שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: שב"ח מעזה מואשם ברצח הנער בשפרעם

ויסאם אלחסנה, פלסטיני ששהה בשפרעם בניגוד לחוק, הכיר את עאדל חטיב (17) במהלך העבודה בבית דודו של הנער. לפי כתב האישום, אלחסנה דקר למוות את הנער, קבר את גופתו - ותכנן לסחוט ממשפחתו 400 אלף שקל. כעבור חודש אותר השב"ח באתר בנייה בטמרה. תיעוד: מהומה אלימה בבית המשפט

 

 

המשטרה פענחה את רצח הנער עאדל חטיב (17) בדצמבר האחרון בשפרעם. כך הותר הבוקר (יום ב') לפרסום עם הגשת כתב אישום בגין רצח נגד ויסאם אלחסנה (44), תושב עזה ששהה בישראל בניגוד לחוק.

 

לפי כתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בעיר, הפלסטיני תכנן לרצוח את הנער ולסחוט ממשפחת הקורבן כספים בתמורה לאיתור בנה. בני משפחת הקורבן קיללו את הנאשם בבית המשפט ואף ניסו לתקוף את פרקליטו.

זירת הרצח של עאדל חטיב ()

הנאשם ברצח בבית המשפט ויסאם אלחסנה (צילום: אביהו שפירא)
הנאשם ברצח בבית המשפט (צילום: אביהו שפירא)

 

דחיפות בכניסה לבית המשפט בחיפה ()
העימותים בבית המשפט

דחיפות בכניסה לבית המשפט בחיפה ()

מכתב הכופר של הנאשם ברצח (צילום: אביהו שפירא)
"מכתב הכופר" שהניח הנאשם ברצח על רכב ליד בית הקורבן(צילום: אביהו שפירא)

לאחר שמשפחתו של הנער הודיעה למשטרה על היעדרותו, פעלו כוחות רבים בסיוע יחידת כלבנים ומתנדבים לאיתורו. למחרת, 5 בדצמבר, התגלתה גופתו של חטיב קבורה באדמה ליד בית ספר יסודי בשפרעם, ועליה סימני אלימות קשים.

 

החקירה הוטלה על היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז צפון, וזו החלה לחקור עדים בזירה ולאסוף מצלמות אבטחה. באותו הערב צפה אביו של הנער בצילומי מצלמת אבטחה מרוחקת, וטען כי זיהה תושב שפרעם שהוביל לדבריו את בנו לזירה. בעקבות זאת נעצרו ארבעה צעירים שהיו מסוכסכים עם הקורבן, ורק לאחר חודש הם שוחררו ממעצרם אחרי שהתברר כי אין להם שום קשר לרצח.

 

בהמשך נבדקו כיווני חקירה נוספים, אולם במשטרה ביקשו להדגיש הבוקר כי "מדובר בשמועות זדוניות שנבדקו, נחקרו ביסודיות ונמצאו כלא נכונות".

 

 

במהלך החקירה התברר כי הנאשם, שהתגורר בשפרעם במהלך שהותו בישראל, עבד עם המנוח בבית דודו של חטיב בעיר. שבוע לפני הרצח יצר הפלסטיני קשר עם הנער, וסיפר לו כי מצא דבר מה וכי הוא רוצה למסור לו אותו. ב-3 בדצמבר הצטייד הנאשם במעדר, והסתיר אותו בזירה שבה תכנן לרצוח את חטיב. למחרת יצר הנאשם שוב קשר עם הנער, ואז תיאמו השניים להיפגש בשכונת עין עאפיה בשפרעם.

 

ב-5 בדצמבר הוביל הנאשם את המנוח לשטח האדמה שבו הסתיר יום קודם לכן את המעדר, שלף סכין, דקר את הנער למוות בכל חלקי גופו - וקבר אותו באמצעות המעדר.

 

אלחסנה עזב את המקום לכיוון ביתו של המנוח, והניח על שמשת רכב חונה מכתב בערבית. במכתב נאמר: "עאדל נמצא במקום בטוח, אני דורש עבורו סכום של 400 אלף שקל בתוך חמישה ימים. לאחר שאקבל את הכסף יוחזר עאדל לאביו". עוד צוין במכתב כי אם המשפחה תפנה למשטרה - הנער "ייחתך".

 

למחרת עזב הנאשם את שפרעם, וב-5 בינואר אותר בשעה שהסתתר באתר בנייה בטמרה. בתחילת החקירה הכחיש הנאשם את המיוחס לו, אולם כעבור יומיים הוא הודה כי דקר למוות את חטיב ואף שחזר את הרצח. תושבים בשפרעם שהיו עדים לשחזור יידו אבנים לעברו וניסו לפגוע בו.

 

 

כתב האישום נגד אלחסנה מייחס לו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, חטיפה לשם רצח וסחיטה. הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים.

 

במשטרה אמרו כי "פענוח מותו של הנער בוצע בפרק זמן קצר הודות לפעילות נחושה ומקצועית של חוקרי משטרת ישראל, תוך שילוב כוחות של כלל היחידות השונות במהלך החקירה, הפעלת אמצעים מיוחדים ומז"פ. החוקרים התמודדו עם גל שמועות זדוניות אשר נבדקו ביסודיות ונשללו.

 

"מפקד מחוז צפון עמד מקרוב על החקירה שהתנהלה ביחידה המרכזית של מחוז צפון, ביקר אצל הוריו של הנער המנוח ואמר להם כי חוקרי המשטרה לא ינוחו עד אשר יגיעו לרוצחיו. חוקרי היחידה הודיעו אתמול להוריו של הנער כי הרוצח נמצא, ומלאכת החקירה הסתיימה".

  ()
הורי הנער פאטמה ואשרף

  ()
הלוויית הנער בשפרעם

פאטמה, אימו של הנער, אמרה לאחר מציאת גופת בנה: "זה בני היחיד בין ארבע אחיות. אהבתי אותו מאוד, אבל לצערי הרוצחים לקחו את היקר לי בחיים ולא נתנו לי להמשיך בחיים עם בני.

 

"לא הרגשתי שהוא מאוים. בסוף קיבלנו את הבשורה הרעה על מותו. בני נרצח בצורה מאוד מזעזעת. קשה לי לדבר על המקרה הכואב. הכול על שטויות. הרקע היה ויכוחים. בני לא עשה כלום. הוא היה פעיל נגד האלימות והרציחות, תמיד גינה - ובסוף רצחו אותו".

 

האב אשרף אמר אז: "חזרתי מעבודתי ואמרו לי שבני הלך לעזור לחבר שלו. בשעה 20:00 בערב לא הגיע. התחלתי לחפש אותו והודעתי למשטרה, כי בדרך כלל הוא תמיד חוזר מוקדם. בניתי לו בית גדול ותכננתי עבורו חתונה מיוחדת. אני אומר לפושעים שכל רוצח צריך לקבל גזר דין מוות. זה חוק שצריך לחוקק אותו באופן דחוף, אחרת הרציחות יימשכו".

 

תקציר הידיעה בערבית

لائحة اتهام ضد وسام الحسنة 44 عاما من غزة, بتهمة قتل الفتى عادل خطيب (17 عاما) من شفاعمرو.

 

من حسن شعلان

 

قدمت النيابة العامة لائحة اتهام للمحكمة المركزية في حيفا ضد وسام الحسنة (44 عاما) من غزة، الذي قام بطعنن الفتى عادل خطيب (17 عاما) عدة طعنات ودفنه بالقرب من مدرسة ابتدائية قبل نحو شهرين.

 

بحسب تحقيقات الشرطة ان المتهم عُثر عليه في بيت قيد الإنشاء بطمرة، حيث خطط لخطف عادل وقتله واخفاء الجثة، وابتزاز العائلة، لكن الشرطة كشفت هويته بواسطة الكاميرات.

 

كما جاء في التحقيقات ان الشرطة عثرت على رسالة كتب فيها "عادل بالحفظ والصون، حضر 400 الف شيكل، معاك 5 ايام واذا بلغت الشرطة توخذه مقطع، كمان 5 ايام ببعثلك وين تحط المصاري".

 

حالة من الغضب سادت داخل جلسة المحكمة، بعد ان شاهدت العائلة المجرم، وقد قالوا له "لماذا قتلت ابننا يا مجرم".

 

فاطمة خطيب والدة الضحية قالت "لو طلب مبلغ 400 الف شيكل لكنت سلمته مليون شيكل، لكن لا ان يقتل ابني".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים