שתף קטע נבחר

סבב מינויים: ניצב יגאל בן שלום נבחר לראש אגף החקירות במשטרה

ראש להב 433 ניצב יגאל בן שלום ימונה לתפקיד הרגיש. את מקומו יתפוס תת-ניצב מוטי לוי המשמש כסגן ראש אגף החקירות. מ"מ המפכ"ל: "נבחרו קצינים מצוינים וראויים"

מינויים לתפקידים הרגישים ביותר במשטרה: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מינה היום (ב') את ראש יחידת להב 433 ניצב יגאל בן שלום לראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה. את מקומו כראש להב 433 יתפוס תת-ניצב מוטי לוי. ארדן החליט על המינויים לאחר שקיבל את המלצות מ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן.

מ
"אשלים את סבב השיבוצים במשטרה". מ"מ המפכ"ל מוטי כהן(צילום: שרון צור)

יגאל בן שלום  (צילום: אוהד צויגנברג)
ראש אגף החקירות והמודיעין החדש. ניצב יגאל בן שלום(צילום: אוהד צויגנברג)

מוטי לוי (צילום: דוברות המשטרה)
מפקד להב 433 החדש. מוטי לוי(צילום: דוברות המשטרה)

ניצב יגאל בן שלום, שיהפוך לחוקר מספר אחת במשטרה, שימש כאמור כראש להב 433 וכמפקד היאחב"ל בלהב 433. בן שלום הוא תושב הוד השרון, נשוי ואב לשניים, בעל תואר ראשון במזרחנות ותואר שני במדעי המדינה ובלימודי המזרח התיכון.

 

את מקומו כראש להב 433 יתפוס כאמור תת-ניצב מוטי לוי (שיקודם לדרגת ניצב). לוי, נשוי ואב לשלושה, מתגורר בנס ציונה. הוא בעל תואר ראשון במדעי הרוח ותואר שני בלימודי משפט. כיום משמש תת-ניצב לוי כסגן ראש אגף החקירות והמודיעין. בין תפקידיו האחרונים: מפקד יאל"כ בלהב וסגן מפקד מרחב ציון בירושלים. מי שתמך במינויו היה ראש אגף החקירות היוצא, גדי סיסו.

 

לתפקיד ראש אגף התנועה ימונה תת-ניצב אלון אריה שיקודם לדרגת ניצב. תת-ניצב אריה נשוי ואב לשלושה, מתגורר בחדרה, בעל תואר ראשון בקרימינולוגיה ותואר שני במנהל עסקים. הוא משמש כיום כראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים. בין תפקידיו האחרונים: קצין אג"מ מחוז מרכז ומפקד תחנת נתניה.

גלעד ארדן מדבר על הקמת גוף פיקוח על המשטרה בטקס הזיכרון לחללי אסון הכרמל (צילום: קובי ריכטר, TPS)
הפשיעה בחברה הערבית בראש סדר העדיפויות. ארדן(צילום: קובי ריכטר, TPS)

 

 

  

השר ארדן אמר על המינויים החדשים: "מיניתי היום קצינים מוכשרים וראויים לתפקידי מפתח במשטרת ישראל. הבהרתי לקצינים בראיונות את הדגש שעליהם לתת לנושאים שנמצאים במרכז המדיניות שקבעתי: המלחמה בפשיעה בחברה הערבית, מאבק בתופעת האלימות במשפחה ואכיפה נחושה נגד עברייני תנועה סדרתיים ובריונות הכביש. אני מאחל לקצינים הצלחה בתפקידם".

 

מ"מ המפכ"ל אמר כי "משטרת ישראל היא גוף עוצמתי המורכב מהון אנושי איכותי. לתפקידים משמעותיים אלו נבחרו קצינים מצוינים וראויים. בכוונתי להשלים את סבב השיבוצים במשטרת ישראל. סבב מינויים זה הוא המשכו של תהליך משמעותי וחשוב אל מול אתגרים רבים המונחים לפתחה של המשטרה בתקופה הקרובה. מאחל הצלחה רבה לקצינים".

 

יחידת להב 433 אחראית למלחמה בפשיעה החמורה הארצית והבינלאומית, בשחיתות הציבורית ובפשע המאורגן בישראל. מטה היחידה שוכן בלוד ומפקדה הוא קצין בדרגת ניצב. בשנים האחרונות ניהלה להב 433 את החקירות בתיקיו הפליליים השונים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לצד חקירות נוספות של אנשי ציבור אחרים.

 

אגף החקירות והמודיעין של המשטרה אחראי על גילוי, פענוח וסיכול מקרי פשיעה בישראל. מפקדו נחשב לחוקר מספר אחד במשטרה. האגף אחראי לאיסוף מודיעין בתחומי לוחמה בטרור ופלילים, וחטיבת המודיעין שלו היא חלק מקהילת המודיעין הישראלית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ניצב יגאל בן שלום
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים