שתף קטע נבחר

המסרונים של השופטת אתי כרייף לכחלון: "אני לבד ורוצה לראותך"

נחשפו התכתבויות בין השופטת לשעבר אתי כרייף שהואשמה בפרשת "מין תמורת מינוי" לבין השר שהיה חבר בוועדה למינוי שופטים. ההתכתבויות היו לאחר שמונתה לשופטת, וכחלון לא נחקר כחשוד בפרשה

מסרונים שנחשפו הערב (יום ב') בחדשות רשת מצביעים על מערכת יחסים קרובה מאוד שנרקמה בין השופטת אתי כרייף, שהואשמה בפרשת "מין תמורת מינוי", לבין שר האוצר משה כחלון שהיה בשנים האחרונות גם חבר הוועדה לבחירת שופטים.

 

החשד לקשרים בין השופטת לכחלון עלה בעקבות התכתבויות וואטסאפ בין השניים. בתחילת החקירה מחקה אותן השופטת, אולם במשטרה גילו את הדבר ושחזרו את ההודעות.

אתי כרייף משה כחלון (צילום: רפי קוץ)
אתי כרייף ומשה כחלון(צילום: רפי קוץ)
 

בחקירתה סיפרה השופטת כיצד הכירה את השר: "במהלך הליך המועמדות, פניתי ליובל צור שהיה מפקד שייטת הצוללות, שיפנה ליואב גלנט כדי שיפנה לכחלון. כחלון התקשר אליי ונפגשנו". כחלון אמר בחקירה: "נפגשנו ממש לעשר דקות. היא הציגה את עצמה ונתתי את התשובה הרגילה: אם יהיה לה את הרוב של השופטים, אוכל לתמוך בה".

 

מההתכתבויות עלה שהקשר בין השופטת לכחלון חרג מכפי שתיארו בחקירה. בזמן הפגישה הקצרה בין השניים, כחלון התקשר ליו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה והבהיר לו שהוא תומך במינוי של כרייף וביקש מנוה לתמוך גם.

 

כרייף כתבה לכחלון בעת שהייתה שופטת, באפריל 2018: "חשבתי לעצמי שאם מזדמן לך לעבור בסביבה בדרכך לחגיגות המימונה. אני לבד הערב וממש רוצה לראותך". שר האוצר טען בפני החוקרים: "כל הודעה שאני מקבל, אני עונה בנימוס כדי לא לפגוע". כעבור יומיים כתבה לו: "בדרך לפילאטיס בעתלית, רוצה עד מאוד להרים את נטל הראיה". כחלון השיב: "כרגע בשדרות, קצת רחוק" וצירף סמיילי.

 

בהודעה נוספת, כתבה השופטת לשר: "תודה רבה על האמון שנתת בי מלכתחילה. אין סיכוי שאאכזב אותך. בכל מובן אפשרי. נשיקות. אוהבת אותך". היא הסבירה את התכתובת הזו לחוקרים: "זה אמוציונלי. 'לא אאכזב', הכוונה שתמיד אהיה שופטת טובה ומקצועית. זה שאני אדם שסגנון הכתיבה שלי הוא חם ומחבק, אולי זו הייתה הבעיה". על הודעות אחרות הסבירה כרייף כי "אין קונוטציה למשהו לא מוסרי וסקסיסטי. הראש שלכם עובד שעות נוספות".

 

 

מלשכתו של שר האוצר משה כחלון נמסר בתגובה: "כל המידע הרלוונטי נמסר לגורמים המוסמכים".

 

מטעמה של השופטת אתי כרייף נמסר: "כבוד השופטת כרייף פעלה לקידום מועמדות כמקובל ועל פי חוק. למעשה כחלון אין ולא הייתה כל מעורבות פלילית בפרשה. מחיקת ההתכתבויות עימו אינה מהווה עבירה כלשהי ונועדה לשמור על פרטיותו ולמנוע את רמיסתה".

 

בדצמבר הודיעה פרקליטות מחוז מרכז על הגשת כתב אישום, בכפוף לשימוע, נגד ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה והשופטת אתי כרייף בעבירת שוחד. את נוה הוחלט להעמיד לדין בכפוף לשימוע בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. את כרייף הוחלט להעמיד לדין בכפוף לשימוע בעבירות של מתן שוחד והשמדת ראיה.

 

מכתבי החשדות שהועברו לעורכי הדין של השניים, עלה כי כרייף - שהגישה את מועמדותה לשיפוט בבית משפט השלום - ידעה כי ביכולתו של נוה לקדם את בחירתה לשיפוט, וכי הוא מעוניין בקשר אינטימי עמה. עוד עלה כי השניים קיימו מפגשים אינטימיים בביתה של כרייף בעיצומו של הליך מינויה לשיפוט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפי קוץ
אתי כרייף ומשה כחלון
צילום: רפי קוץ
מומלצים