שתף קטע נבחר

סוחר הנדל"ן מירושלים והחלפן מבית הקלפים

המתווך בנימין נתניהו, מומחה ידוע בתחום, רקח עסקה עם בונה החומות ומבריח המקסיקנים טראמפ, על חשבון הדיירים הערבים ותושבי הנגב

 

הבית הלבן פגישה בנימין נתניהו ו דונלנד טראמפ נשיא ארצות הברית (צילום: רויטרס)
בנימין נתניהו ודונלנד טראמפ (צילום: רויטרס)

החלפן נולד בירושלים, עיר שהחלפנות היא מקצועה ובעצמה החליפה כבר אינסוף ידיים. אחד המאורעות הגדולים בה התרחש ביום שבו צעד ישוע אל שולחנות החלפנים שבפתח המקדש והפך אותם במחי יד. משם הייתה קצרה הדרך אל הצלב, כי הכוהנים וטובי העיר לא יכלו לסבול סוציאליסט עני מהגליל שמכנס תנועת מחאה צעקנית של צעירים ויחפנים, אינטלקטואלים וזונות, ומאיים על הסדר הקיים שבו הכסף, השלטון והנדל"ן המניב נתונים בידי אלו שמושלים בכיפה הקדושה. וכך עשה הכוהן הגדול שליט היהודים: הוא הלך לנציב הרומאי וביקש טובה כדי שיוכל להישאר ולנהל את טקס החלפנות.

 

 

מעט השתנה פה ב-2,000 השנים האחרונות. כי על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מוחים את אבק הנצנצים של עסקת המאה בין החלפן הגדול מהמזרח והחלפן הענק מהמערב? על חילופים.

 

נעביר את ערביי ואדי ערה לרשות הפלסטינית וכך נרוויח 4-3 מנדטים בבחירות עתידיות על ידי רוב של יהודים כמונו. נכון שהוספנו בערך כמספר הזה ערבים משטחי C המסופחים, אבל יעברו כמה מערכות בחירות ודחיות ותקלות בטפסים עד שיוכח כמה ואם בכלל הם באמת ישראלים. כי הציונות הייתה מאז ומעולם תוכנית נדל"ן שבמסגרתה רק החלפנו דירות, ואם היו בהן דיירים - העברנו אותם למקום אחר.

 

וזה החלק הגאוני בתוכנית המאה, שנתפרה כחליפה, ואולי ככיפה סרוגה. ראש משרד התיווך הנקרא ממשלת ישראל (מומחה גדול במכירת רהיטים, גז, צוללות ושאר נכסי ניידי ודלא ניידי), ביחד עם איל הנדל"ן האמריקני, בונה החומות ומבריח המקסיקנים, רקחו עסקה שבמסגרתה המתנחלים ישמרו את רכושם הפרטי וידפקו את הארץ שבה הם חיים.

 

נכסי הנדל"ן שצברו ב-53 השנים מאז הניצחון האלוהי במלחמת ששת הימים יישארו שלהם. הערים, הכפרים, הנכסים והאדמות שנלקחו לפי שורת צווים ובסיוע הצבא המוסרי במזרח התיכון, יישארו שלהם. הגבעות המקודשות, קברי האבות, האימהות, הקדושים והקנאים יישמרו לטובת האליטה המתנחלית, ולעומת זאת הרזרבה ההתיישבותית והשטח הפתוח של מערב הנגב, שם יושבת אוכלוסייה של חקלאים שהפריחו אותה, יינתנו לפלסטינים.

 

החלפה גאונית. קיבלנו בזול נמכור ביוקר. ועל חשבון השאר. כמו תמיד.

 

 

אכן קוסם נתניהו. איך מכר אותנו בנגב והעביר למתנחלים את מה שהם רוצים. איך העלים את הערבים אזרחי ישראל והוציא מהצד השני ערבים מסוג חדש. טררררראאאמפפפף!!! נשמעה אנחת הרווחה של המתנחלים מקצה הארץ עד סופה. האיום שיום אחד ייאלצו לארוז ולחזור למדינת ישראל הוסר מהם. מחירו של כל בית בשטחים יזנק. כל מה שצריך זה להחליף פה ושם בשם ופה. שכן יש מתנחלים ויש קלפים. להחלפה.

ביום שישי נעצרו כמה עשרות תיירים ישראלים בשדה התעופה במוסקבה וגורשו בחזרה לישראל אחרי עשר שעות. לצערם זה קרה אחרי שראש ממשלת המעבר, החלפן לקח איתו את קלף נעמה, בת אחות הנהג שלו, והשאיר לרוסים ערימה של קלפים פושטים שאפילו לא ידעו שהם קלפים.

 

פעם היה שוק שחור בלילנבלום. החלפנים היו עומדים עם חבילות הדולרים בידיים ואנחנו היינו מגיעים לקחת כמה שטרות במחיר מופקע כדי שנוכל לנסוע לחו"ל לבקר את יהודי הגולה. אבל כבר אין. יוק. הם התקדמו למשרדי הממשלה ולמעון ראש הממשלה.

 

תודה לחלפן, איש הנדל"ן, חובב המתנות ומוכר העיתונים. ויצהלו כל המתנחלים ביום ההוא, כי בתיהם ניתנו להם על ידי אנשי הנדל"ן נתניהו וטראמפ לעולם ועד.

 

אם כי יכול להיות שאני סתם חמוץ שרואה נדל"ן איפה שפורח השלום בלי אנשים שיכתימו אותו, וסוף סוף יזוז משהו, כי ביבי הוא כמו אלכסנדר הגדול, ויחד עם טראמפ הם יבתקו את הקשר הגורדי, יעלו על פרס ויהרגו את דריווש בקרב במבואות מוסול ומדינת ישראל תתפשט מהפרת ועד הנילוס. נדל"ן.

 

צור שיזף הוא סופר ועיתונאי

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

פורסם לראשונה 04/02/2020 12:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים