שתף קטע נבחר

בן גביר לא מוותר: הקמפיין נגד "עסקת המאה"

מפלגת "עוצמה יהודית" רותמת את הסיסמה של נתניהו לפני ‭ 24‬ שנה, "פרס יחלק את ירושלים", לקמפיין הבחירות. במוקד: הבלטת סכנות תוכנית טראמפ תחת הסלוגן "הליכוד יחלק את ירושלים"

כאב ראש לבנימין נתניהו מימין: קמפיין מפלגת עוצמה יהודית לקראת הבחירות בעוד כחודש יתמקד במאבק בתוכנית  השלום של טראמפ ("עסקת המאה") תחת הסלוגן "הליכוד יחלק את ירושלים".

 

עוצמה יהודית רותמת את הסיסמה שהובילה את נתניהו והליכוד לניצחון בבחירות ‭ .1996‬ אז, כזכור, המתמודד הצעיר נתניהו הזהיר מפני יריבו בתשדירי הבחירות: "פרס יחלק את ירושלים".

קמפיין מפלגת עוצמה יהודית ()
קמפיין מפלגת עוצמה יהודית
 

תוכנית טראמפ הפכה לנקודת תורפה עבור הליכוד בקרב הימין האידיאולוגי. ההבטחות על החלה מיידית של החוק בכל רחבי יהודה ושומרון התבררו לכל הפחות כמוקדמות מדי, ובמקביל סעיפי התוכנית, שכוללים הכרה במדינה פלסטינית שבירתה אבו־דיס, מעוררים זעם וחשש בקרב המתנחלים והלובי הפוליטי החזק שלהם.

 

על רקע זה משיקה היום עוצמה יהודית בראשות איתמר בן־גביר קמפיין אשר תוקף את הליכוד ומכוון לבטן הרכה של מצביעי הימין הקשה. סיסמת הקמפיין היא, כאמור, "הליכוד מחלק את ירושלים" וגם המסרים יתקפו את מפלגתו של נתניהו.

 

לעומת עוצמה יהודית, ברשימת ימינה מתמודדים עם דילמה סביב תוכנית המאה. חברי הרשימה הם שרים בכירים בממשלה ובקבינט ובשל כך מתקשים לתקוף את נתניהו ואת הליכוד. השר נפתלי בנט וח"כ איילת שקד תקפו את תוכנית המאה, אבל עשו זאת בזהירות רבה.

 

גם בעוצמה יהודית מכוונים את האש אל הליכוד ולא לנתניהו אישית, ולא במקרה: נתניהו הוא האופציה היחידה של הימין לראשות הממשלה, ובעוצמה יהודית לא רוצים לעבור את הגבול ביחסים איתו.

 

בעוצמה יהודית מבינים גם שההתנגדות המובהקת שלהם לתוכנית המאה מבדלת אותם משאר רשימות הימין. במפלגה מנסים לגייס פעילים שישתתפו במבצע מדלת לדלת במוקדים שבהם עשויים האזרחים להשתכנע להצביע להם.

 

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן־ גביר אמר אתמול: "עברו רק כמה ימים מאז ההכרזה הפומפוזית על תוכנית המאה ואנחנו כבר מגלים שריבונות לא תהיה. מה שכן יהיה זאת מדינה פלסטינית שבירתה נמצאת במרחק קילומטר מהכותל. אם אהוד ברק היה מביא עכשיו תוכנית כזאת כולנו היינו בהפגנות ענק. זאת הצביעות של הליכוד וימינה. אנחנו היחידים שיוצאים נגד תוכנית המאה, שהיא למעשה תוכנית ההקמה של מדינת פלסטין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
איתמר בן גביר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים