שתף קטע נבחר

חייל תרם מח עצם: "זכות ענקית"

טוראי שובל סורני, שמשרת במנהלת התיאום והקישור לרמאללה, סיפר שהתגבר על החששות: "גאה שהתמזל מזלי להשפיע לטובה על חיים שלמים"

טוראי שובל סורני (19) מפתח תקווה המשרת כיום כמש"ק מבצעים במנהלת התיאום והקישור של היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים, קיבל לאחרונה טלפון מפתיע. נאמר לו כי הוא נמצא מתאים ב-80% לתרומת מח עצם - ועל כן, ניגש לבדיקות נוספות. לאחר כמה בדיקות התברר לו כי ישנה התאמה מלאה והוצע לו לבצע את התרומה. הוא החליט לגבור על החששות שמילאו אותו - והסכים להצעה.

שובל סורני  ()
שובל סורני

שובל סורני  ()
המפקדים בביקור עם המשפחה
 

בשבוע שעבר הגיע סורני למרכז עזר מציון שבעירו, בליווי הוריו, לטיפול שארך מספר שעות. בצעירותו נהג להתלוות לאימו טלי, עורכת דין במקצועה, שמרבה להתנדב בארגונים שונים במשך שנים, לחלוקת מארזי ממתקים לילדים חולים במרכז שניידר שבפתח תקווה.

 

החייל אמר ש"לתרומה יש חשיבות גדולה מאוד בעיניי וזו זכות ענקית לעזור לאדם אחר. אני שמח שהצלחתי לגבור על החששות שליוו אותי בתחילת התהליך וגאה שהתמזל מזלי להשפיע לטובה על חיים שלמים".

 

מפקד המת"ק שאחראי על רמאללה, סא״ל אלעד גורן, מסר לאחר שביקר את פקודו סורני: "אני גאה שהחיילים עליהם אני מפקד מעורבים בקהילה וחושבים בכל הזדמנות על התרומה למען הזולת. אין מרגש יותר מלראות את הערך, אותו אני דואג להנחיל מדי יום לחיילי ולקציניי - ברגע האמת, בזמן תרומת מח עצם. אני מברך את שובל סורני על התרומה, זו דוגמה אמיתית לחייל ערכי. אין לי ספק שנמשיך להוביל עשייה דומה כאשר ערך הנתינה תמיד יהיה לנגד עינינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים