שתף קטע נבחר

3 רופאים נעצרו: חשודים בזיוף הליך התמחות ברמב"ם

חשודים בזיוף דו"חות רפואיים המעידים על ביצוע ניתוחים בהליך ההתמחות, בשעה שלא נכחו בהם כלל: אחד הרופאים נעצר בנתב"ג עם נחיתתו בארץ, שני האחרים נעצרו בבתיהם

 

 

 

משטרת ישראל עצרה בתום חקירה סמויה שלושה רופאים החשודים בזיוף הליך ההתמחות בבית החולים רמב"ם בחיפה, לשם קבלת תואר "רופא מומחה" במרמה. 

 

השלושה, בשנות ה-40 לחייהם, נעצרו לאחר שבתקופה האחרונה ערכה היחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז חוף חקירה מורכבת בחשד לעבירות הונאה. על פי החשד, בתקופת ההתמחות של שניים מהם הם זייפו - בסיוע רופא בכיר שלישי - את ההתמחות שלהם, לרבות זיוף דו"חות רפואיים המעידים על ביצוע ניתוחים כנדרש בהליך ההתמחות, בשעה שלא נכחו בהם כלל.

 

 

 הרופא מרמב
אחד הרופאים החשודים בבית המשפט(צילום: אחיה ראב"ד )

https://besttv232-ynet-images1-prod.cdn.it.best-tv.com/PicServer5/2020/02/05/9766713/976670701005100980614no_100X100.jpg ()
תיקי החקירה בפרשה

החקירה החלה עם קבלת תלונה ממשרד הבריאות בנוגע לחשדות אלו. בתום חקירה סמויה ואיסוף הממצאים הנדרשים, עצרו בלשי מפלג ההונאה בימ"ר את שלושת הרופאים לחקירה במשרדי ימ"ר חוף. אתמול נעצר אחד הרופאים החשודים בשדה התעופה, עם נחיתתו בארץ. שני הרופאים האחרים נעצרו בבתיהם.

 

בית משפט השלום בעכו האריך את מעצרו של הרופא הבכיר, המתגורר בחיפה, ביומיים. בתום המעצר הוא יישלח לעשרה ימי מעצר בית מלא. מעצרו של רופא נוסף שמתגורר בארצות הברית הוארך עד ליום שני וכך גם של רופא מתמחה מהגליל. שני המתמחים חשודים בזיוף של עשרות דו"חות לפיהם הם השתתפו בניתוחים לצורך קבלת תואר רופא מומחה. השופטת אביגיל זכריה ציינה כי החשד הסביר נגדם נמצא ברף הגבוה ביותר.

 

מרמב"ם נמסר בתגובה: "הנהלת רמב"ם שיתפה פעולה עם בדיקת משרד הבריאות ומשטרת ישראל ותמשיך לשתף פעולה ככל הנדרש להמשך חקירת הנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים