שתף קטע נבחר

נתניהו: "לבחון מחדש את רפורמת התעריפים"; יו"ר ועד נהגי המוניות: "הסכמנו על ביטול"

יישומה של רפורמת התעריפים שעוררה את זעמם של הנהגים יידחה פעם נוספת. ממשרד רה"מ נמסר כי "היות ועלו טענות על פערים מרכזיים בנוגע לנתונים, סיכם רה"מ עם שרי האוצר והתחבורה על בחינה נוספת". הנהגים - שהפגינו וחסמו כבישים - לא מסתפקים בדחייה

 

הפגנה נהגים  (צילום: קובי ריכטר/TPS)
הפגנת נהגי המוניות באבן גבירול(צילום: קובי ריכטר/TPS)

 

נראה שהפגנות נהגי המוניות בחודש וחצי האחרונים השתלמו. הרפורמה תידחה פעם נוספת, זאת לאחר שיישומה כבר נדחה ל-2 במרץ בשל ההפגנות - לזמן לא ידוע. ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את שרי האוצר והתחבורה לקיים בחינה מקצועית נוספת של המונים החדשים ופעילותם. יו"ר ועד נהגי המוניות יהודה בר אור, טען הבוקר (רביעי) בתוקף כי לא מדובר בדחייה אלא בביטול של הרפורמה: "אנחנו הסכמנו עם שר התחבורה לבטל את הצו לגמרי". אמר ל-ynet. 

 

בתחילת השבוע התכנסו עשרות נהגי מוניות בתל אביב וחסמו חלקית את דרך מנחם בגין, סמוך לצומת עזריאלי. הנהגים, שקראו במהלך ההפגנה "ביבי הביתה", מחו על החלטת משרד האוצר שחייבה אותם להצטייד במונה חדש מתחילת השנה, ברקע מחלוקת על חישוב השינוי בתעריפים.

 

 

הפגנה נהגים  (צילום: אירנה בר)
החסימות השתלמו? נהגי המוניות(צילום: אירנה בר)

הרפורמה הייתה אמורה להיכנס לתוקף כבר ב-1 בינואר. לפי הרפורמה, המונים ימשיכו לפעול כמקובל כיום בשני תעריפים, יום ולילה או שבת וחג, אבל חישוב שונה של מחיר הנסיעה אמור להערכת משרדי התחבורה והאוצר - שיזמו את המהלך - להוזיל את עלות הנסיעה הבין עירונית ב-6.7% ולייקר את הנסיעה בעיר ב-13%. אלא שלדברי נציגי הנהגים, הבטחות משרדי התחבורה והאוצר לא קוימו.

 

נהגי המוניות טוענים כי מבדיקות שערכו בשטח וכללו השוואה בין שיטת החישוב החדשה בתעריפי המונה לזו הנהוגה כעת, עלה כי יישום התעריפים החדשים יביא לירידה של כ-30% בהכנסות בנסיעות בין עירוניות, ולעומת זאת לעלייה בתעריפי הנסיעה העירונית של כ-6% בלבד. כתוצאה מכך, שכרם של הנהגים צפוי לדבריהם להיפגע בשיעור של כ-25%-30%.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי: "היות ועלו טענות על פערים מרכזיים בנוגע לנתונים על בסיסם גובשה הרפורמה, סיכם ראש הממשלה עם שרי האוצר והתחבורה כי יש לקיים בחינה מקצועית נוספת של מרכיבי התוכנית".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי ריכטר/TPS
הפגנת נהגי המוניות בת"א
צילום: קובי ריכטר/TPS
מומלצים