שתף קטע נבחר

כת הזוועות בירושלים: הרב רמתי יואשם בהחזקה בתנאי עבדות

המשטרה הגישה הצהרת תובע נגד ראש סמינר "באר מרים" בירושלים, והודיעה לבית המשפט כי הפרקליטות תגיש נגדו בימים הקרובים כתב אישום. לרמתי, שמעצרו הוארך עד יום ראשון, מיוחסות גם תקיפת קטין ובעילה אסורה בהסכמה

 

 

 

המשטרה הגישה היום (ד') לבית משפט השלום בירושלים הצהרת תובע על כוונת הפרקליטות להגיש בימים הקרובים כתב אישום נגד הרב אהרון רמתי, ראש סמינר "באר מרים" בבירה, בגין עבירות של עושק, החזקה בתנאי עבדות ותקיפת קטין, קשירת קשר לביצוע פשע, בעילה אסורה בהסכמה ועבירת מס. מעצרו של רמתי הוארך עד יום ראשון.

 

עם הרב נעצרו באמצע החודש שעבר שמונה נשים, ששמותיהן לא הותרו לפרסום. לפי החשד, שתי נשים שימשו "עוזרות" של הרב במעשים, ומיוחסת להן עבירה של קשירת קשר לביצוע פשע. ארבע עצורות חשודות בקשירת קשר לביצוע פשע, תקיפת קטין ושיבוש הליכי משפט. לחשודה אחרת מייחסים קשירת קשר לביצוע פשעה והטרדה מינית. לחשודה נוספת מיוחסת גם כן עבירת של קשירת קשר לביצוע פשע. כל החשודות שוחררו למעצר בית.

הארכת מעצר לרב אהרון רמתי החשוד בניהול כת נשים וילדים בירושלים (צילום: יואב דודקביץ)
מנהל את הסמינר כבר יותר מעשר שנים. אהרון רמתי, היום(צילום: יואב דודקביץ)

הארכת מעצר לרב אהרון רמתי החשוד בניהול כת נשים וילדים בירושלים (צילום: יואב דודקביץ)
אהרון רמתי, היום(צילום: יואב דודקביץ)

במשטרה טוענים כי 50 נשים ו-10 ילדים נמנים עם קורבנות הכת בשכונת הבוכרים. עד לדיון האחרון בעניינו גבתה המשטרה 103 עדויות וביצעה 15 עימותים בין רמתי לעדים. בשבוע שעבר החליט בית משפט השלום לשחרר אותו למעצר בית, אולם בעקבות ערעור המשטרה הפך בית המשפט המחוזי את ההחלטה והותירו מאחורי סורג ובריח.

 

הרב רמתי מנהל את הסמינר כבר יותר מעשר שנים. בעבר שכן הסמינר בשכונת סנהדריה, ולפני ארבע שנים הוא עבר לפעול ברחוב ישא ברכה בשכונת הבוכרים בבירה.

 

 

בית הכת מבפנים (צילום: דוברות המשטרה)
בית הכת מבפנים(צילום: דוברות המשטרה)
 

אהרון רמתי בכניסה לבית הכת (צילום: אלכס קולומויסקי)
אהרון רמתי בכניסה לבית הכת(צילום: אלכס קולומויסקי)

בית הכת מבחוץ (צילום: אלכס קולומויסקי)
בית הכת מבחוץ(צילום: אלכס קולומויסקי)

במהלך אחד הדיונים בעניינו של הרב רמתי ציין נציג המשטרה כי "מה שקרה בסמינר זה לא לימוד תורה. הבנות למדו לציית למנהל הכת. הן הזמינו בחורות לארוחות שבת. הרב יודע לדבר לנשים. לאט-לאט הפחידו אותן והפרידו אותן מהמשפחות שלהן". לדברי המשטרה, "כסף שהגיע מהבנות הלך, בין היתר, לקניית רכב למנהיג הכת".

 

הרב רמתי דחה לאורך כל החקירה את המיוחס לו. "אף אחד לא מאמין שזה נכון", אמר רמתי בדיון הראשון בבית המשפט. "הקטינים בבית? אולי אלה נכדים שלי שהגיעו לבקר". רמתי אף נשאל אם הילדים חיו תחתיו בתנאי עבדות - והשיב: "זה מעבר לקשקוש, זה טמטום. זה סתם כדי לחפש כותרות. אין בזה כלום. מבחינתם כל מה שקשור לעולם החרדי זה כת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפי קוץ
הרב אהרון רמתי
צילום: רפי קוץ
מומלצים