שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הרוג פלסטיני שלישי ביממה: מת השוטר שנורה בחילופי האש בג'נין

  בתיעוד שפרסמה תנועת פתח נראה השוטר בעת שנפגע מכדור תועה כשעמד בתוך מבנה. באירועים האלימים בג'נין נהרג גם צעיר בן 19. אמש נורה למוות נער פלסטיני בעימותים בחברון

  שוטר פלסטיני שנפצע לפנות בוקר (יום ה') בחילופי האש עם כוח צה"ל בג'נין במהלך הריסת בית מחבל - מת מפצעיו. בתיעוד שפרסמה תנועת פתח נראה השוטר טארק בדוואן בעת שנפגע מכדור תועה כשעמד בתוך מבנה.

   

   ההערכה הגוברת היא שהשוטר נורה מאש צה"ל ולא מירי חמושים פלסטינים במהלך חילופי האש. ככל הנראה הוא זוהה בטעות כחמוש שירה לעבר כוחות צה"ל שהגיעו להרוס בשנית את בית המחבל אחמד קונבע, מהחוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח בצומת חוות גלעד בינואר 2018. גורם צבאי בכיר אמר הבוקר כי "מתנהל תחקיר מדוע הכוחות ירו עליו". בתקרית נהרג פלסטיני נוסף, יזן אבו טביח, בן 19 ממחנה הפליטים ג'נין.

   

   

  תיעוד הירי בשוטר פורסם בדף הרשמי של תנועת פתח ששולטת על הרשות הפלסטינית. בכיתוב לצילום נטען כי הוא נהרג בעימותים מול ישראל. כאשר פתח מפרסם תיעוד של איש מנגנונים שנהרג במידת סבירות גבוהה מירי ישראלי - הדבר מחלחל גם לדרגים למטה. בימים שבהם התיאום הביטחוני עם הרשות הפלסטינית רגיש בהרבה מימים אחרים ויש דיבורים על הפסקתו, תיעוד שכזה יכול להוביל לתוצאות לא רצויות עבור מערכת הביטחון הישראלית.

   

  תיעוד: ירי בשוטר הפלסטיני בג'נין ()
  השוטר הפלסטיני נורה והתמוטט

  תיעוד: ירי בשוטר הפלסטיני בג'נין ()
  מהומה בעקבות הירי בשוטר הפלסטיני
   

  עם מותו של השוטר הפלסטיני עלה לשלושה מניין ההרוגים הפלסטינים ביהודה ושומרון בתוך יממה אחת של הסלמה, לאחר שאמש נורה למוות פלסטיני בן 17 בעימותים בבאב זאוויה שבחברון. בתקרית בחברון פתחה באש חוליית ירי לעבר כוחות צה"ל במרחב הפעולה, בחסות הפרת הסדר האלימה שכללה השלכות מטעני חבלה. הכוחות השיבו באש וגם שם זוהתה פגיעה.

   

  בעקבות שורת התקריות במהלך הלילה הוכרזה בג'נין שביתה כללית. כל המוסדות הממשלתיים, בתי הספר הממשלתיים והפרטיים וכל העסקים הצטרפו לשביתה.

   

  3082 ()
  עימותים עם פלסטינים בחברון, אתמול

   

  גורם צבאי בכיר אמר בהתייחסו להסלמה הביטחונית באזור יהודה ושומרון ולאירוע בג'נין כי "אנו חווים שבוע יחסית אלים מעבר לשגרה עם התנגדות למעצרים בשטחי A. יש הרבה חיכוכים אבל הפרות הסדר מוכלות ושני הצדדים פועלים לריסון האלימות. בג'נין צה"ל נכנס להריסה חוזרת של בית המחבל שהרג את הרב שבח, ובתוכו, כשאנו הורסים את הבית, חוליית מחבלים פותחת באש. חוליית מחבלים פלסטינית נוספת יורה לעבר הכוחות מנקודה אחרת. צלפים שלנו ירו לעברם ופגעו בהם".

   

   

   

  דובר צה"ל עדכן כי "ההריסה התבצעה לאחר שבית המחבל נהרס על ידי לוחמי צה"ל באפריל 2018 ונבנה מחדש. הריסת הבית בוצעה לאחר שנדחתה העתירה שהגישה משפחת המחבל לבג"ץ נגד מימוש צו ההריסה וביצוע ההריסה החוזרת. במהלך הפעילות זיהו כוחות הביטחון כמה מחבלים חמושים שהשליכו מטענים וירו לעברם. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי להסרת האיום. אין נפגעים לכוחותינו, האירוע מתוחקר". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים