שתף קטע נבחר

התקיפה בסוריה: "23 נהרגו, בהם שלושה איראנים"

מרכז המעקב הסורי מדווח כי בתקיפה שיוחסה לצה"ל נהרגו 23 בני אדם, מתוכם 15 חברי המיליציות הפרו-איראניות. שמונה מחיילי אסד גם נהרגו לפי הדיווח. שעות לפני: מטוס של משמרות המהפכה זוהה חוזר מדמשק לטהרן

 

 

לפחות 23 בני אדם נהרגו בתקיפה שיוחסה לישראל הלילה (בין רביעי לחמישי) באזור דמשק ובאזורים נוספים בסוריה - ושלושה מהם היו אזרחים איראנים. כך מסר הערב מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה שמושבו בבריטניה ואשר דיווחיו מסוריה נחשבים אמינים.

 

בארגון ציינו כי 15 מההרוגים משתייכים למיליציות הפרו-איראניות הפועלות במדינה. מתוכם, חמישה הם אזרחים סורים והאחרים בעלי אזרחות זרה - כששלושה הם כאמור איראנים. שמונת ההרוגים האחרים במתקפה לפי הדיווח שייכים לצבא אסד, אחד מהם קצין. לפי סוכנות הידיעות הממלכתית של סוריה, "סאנא", שמונה חיילים של אסד "נפצעו" בתקיפה, ונגרם נזק לרכוש. 

הריסות לאחר תקיפות חיל האוויר בדמשק ()
נזקי התקיפה בדמשק

הריסות לאחר תקיפות חיל האוויר בדמשק ()

הריסות לאחר תקיפות חיל האוויר בדמשק ()

הריסות לאחר תקיפות חיל האוויר בדמשק ()

הדיווח מעלה משמעותית את מספר ההרוגים בתקיפה, שקודם לכן עמד על 12 לפי מרכז המעקב. בארגון ציינו הלילה כי התקיפה כוונה נגד יעדים של המשטר הסורי והמיליציות הפרו-איראניות צפונית לדמשק ובשדה התעופה אל-מאזה, ונגד אתר למחקרים מדעיים בפרברי דמשק. בהודעתו המעודכנת הערב ציין מרכז המעקב שמקרי המוות התרחשו בפרברי דמשק וגם באזור דרעא.

 

לפי הדיווח, "טילים רבים" פגעו ביעדים של משטר אסד ושל איראן באזורים הללו. עוד דווח כי אש פרצה באתרים של המשטר הסורי והמיליציות האיראניות ב"מרכז למחקרים מדעיים" באזור ג'רמאיא, פרבר של דמשק. מערכות ההגנה האווירית הסוריות הצליחו ליירט חלק מהטילים, אך הרוב לפי הדיווח פגעו במטרות שלהם.

 

בהמשך אמר גורם צבאי סורי לסוכנות הידיעות הממלכתית בסוריה כי מטוסים תקפו בשני גלים - האחד ב-01:12 בלילה באזור דמשק שבו נפגעו כמה אתרים צבאיים. בגל השני ב-01:41 נפגעו אתרים צבאיים באזור דמשק, דרעא וקונייטרה שבגולן הסורי. הוא סיפר כי טילים שוגרו ממטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי מעל רמת הגולן ודרום לבנון והתהדר בכך שמערכות ההגנה הסוריות הצליחו ליירט מספר רב של טילים.

  ()

 Israeli strikes near Damascus ()

כמה שעות לפני התקיפה, אתמול בשעה 19:00, זוהה מטוס מטען איראני מדגם בואינג 747 של Saha Airlines, הנמצאת בבעלות משמרות המהפכה האיסלאמית, שעשה את דרכו חזרה מדמשק לטהרן. המטוס זוהה בגובה שיוט על תוואי המסלול ששימש להעברת תחמושת מטהרן לסוריה.

 

למרות שהמטוס לא שידר במהלך מסלולו כדי לא להיחשף הוא נקלט בטכנולוגיית MLAT. טכנולוגיה זו מאפשרת קליטה של המטוס מכמה מקלטים שונים כך שתוכנת מחשב מצליחה לחשב את מיקומו המדויק על אף שלא שידר ולא רצה להיחשף. יצוין כי לפי דיווחים זרים ישראל תקפה בעבר באזור נמל התעופה בדמשק בעקבות טיסות של מטוסי תובלה שהביאו ציוד צבאי מאיראן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיצוצים בשמי דמשק, בליל התקיפה
מומלצים