שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  לקראת תפילות יום השישי: תגבור כוחות ומתיחות שיא בירושלים

  אחרי רצף הפיגועים, הוחלט בהערכת מצב משותפת של השר לביטחון פנים גלעד ארדן ומ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן על תגבור כוחות המשטרה בכל רחבי הארץ - ובבירה בפרט - באופן מיידי. ארדן: "הר הבית - המוקד הרגיש ביותר. הנחיתי לשמור על הריבונות". גם בצה"ל מתגברים כוחות

   

   

  ברקע גל הפיגועים ביממה האחרונה, קיים השר לביטחון פנים גלעד ארדן הערכת מצב יחד עם ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד, שבסופה הוחלט על תגבור כוחות המשטרה בכל רחבי הארץ ובירושלים בפרט באופן מיידי. החשש העיקרי הוא מפני הסלמה לקראת תפילות יום השישי בהר הבית.

   

  "זה המוקד הרגיש ביותר", אמר הערב (חמישי) השר ארדן. "לכן, כדי למנוע מופעי הסתה - הנחיתי להפעיל את כל האמצעים הקיימים". הוא הוסיף: "יש גורמים שמלבים את האווירה. המסר שלי וההנחיה למשטרת ישראל לקראת מחר הוא לפעול בנחישות רבה כדי לשמור על הריבונות שלנו ולגדוע כל ניסיון לחדש את הטרור".

   

   

  בדבריו שיבח השר ארדן את לוחמי הימ"מ שתפסו את המחבל שביצע את פיגוע הדריסה במתחם התחנה שבבירה, ואת השוטרים את המחבל מפיגוע הירי בעיר העתיקה. "אנחנו חווים רצף של אירועי טרור עם חשש להסלמה", אמר ארדן - והוסיף: "יש גורמים ברשות הפלסטינית שרוכבים על גל אירועי הטרור האחרונים; לכן המסר שלי הוא שאנחנו נפעל בנחישות כדי לגדוע כל ניסיון לבצע פיגועים".

   

   

   
   
  זירת הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים ( צילום: רויטרס)
  זירת הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים( צילום: רויטרס)

  זירת הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים ( צילום: עמית שאבי )
  ( צילום: עמית שאבי )

  זירת הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים ( צילום: עמית שאבי )
  ( צילום: עמית שאבי )

  זירת הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים ( צילום: עמית שאבי )
  ( צילום: עמית שאבי )

  זירת הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים ( צילום: דוברות המשטרה )
  ( צילום: דוברות המשטרה )

   

  ניצב כהן הוסיף: "ביממה האחרונה אנו עדים לניסיונות של מחבלים לפגוע בכוחותינו ובאזרחי ישראל. כמי שאמונים על שמירת ביטחון הפנים ופועלים מדי יום להגנה על אזרחי ישראל, עלינו להמשיך ולהיות דרוכים נוכח כל איום, בכל זמן ובכל מקום. כלל מערכי המשטרה יתוגברו בדגש על העיר ירושלים. אנו נמשיך לפעול בנחישות מול הטרור , במטרה לשמור על ביטחונם ושלומם של אזרחי ישראל".

   

  בתוך כך, בצהריים הודיע צה"ל על תגבור כוחות ביהודה ושומרון בעקבות שלושת הפיגועים שאירעו מאז הלילה. גדוד 202 של הצנחנים שהיה באימון בצאלים יגיע לאזור ויסייע במשימות ההגנה בגזרות שבהן מתנהל המרדף אחרי המחבלים מירושלים ודולב. הגדוד יצטרף לכוחות דובדבן, מגלן וצוותי בית הספר ללוחמה בטרור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   צילום: דוברות המשטרה
  כוחות בעיר העתיקה
  צילום: דוברות המשטרה
  מומלצים