שתף קטע נבחר

סופית: עמוס סילבר נפסל מהתמודדות לכנסת

בית המשפט העליון דחה את עתירתו של מייסד "טלגראס" שביקש להיבחר לכנסת ה-23. "הורשע בעבירות סמים במדרג הגבוה ביותר", כתבו השופטים. אחת השופטות הסתייגה מהטלת קלון בעבירות קנאביס

 

עמוס סילבר בבית המשפט (צילום: יריב כץ)
עמוס סילבר (צילום: יריב כץ)

בית המשפט העליון דחה היום (חמישי) את עתירתו של מייסד "טלגראס" עמוס סילבר שהתנגד לפסילתו מהבחירות בשל הרשעתו בעבר בעבירות סחר וגידול סמים. סילבר טען כי על השופטים לבטל את החלטתו של יו"ר ועדת הבחירות, ניל הנדל, כיוון שמדובר בעבירות קלות יחסית.

 

הנדל קבע שמדובר בעבירות שנושאות עימן קלון ואמר כי "תופעת הסמים מזיקה למשתמשים מבחינה פיזית, נפשית וכלכלית ופעמים רבות מובילה לכדי ביצוע עבירות פליליות על מנת לממן את הסם. סילבר אף לא הביע חרטה על מעשיו והביע התעלמות מופגנת מערכי החברה ביחס למותר והאסור”. עוד אמר כי “העותר החליט שלא לקבל על עצמו את מרותו של החוק, ועתה הוא מבקש להפוך עצמו למחוקק - כשהשאלה היא כיצד יוכל כנבחר ציבור לשמש דוגמה לאחרים וכיצד יוכל לדרוש את שלא דרש מעצמו?”.

  

סנגורו של סילבר, עו”ד חץ דוד, טען כי סילבר ריצה שני מאסרים של יותר משלושה חודשים, אך העבירות שבגינן נשפט היו קלות יחסית. השופטים דחו את העתירה פה אחד וקבעו שמקומו של סילבר אינו במרוץ לכנסת. כמו כן, השופטים ציינו את מעצרו של סילבר בימים אלה בשל פרשת הטלגראס.

 

“מאחר והעותר נידון בכל אחת מהרשעותיו לעונש מאסר בפועל שעולה על 3 חודשים, הרי שהוא אינו זכאי להיבחר לכנסת", כתבו השופטים. "סילבר לא השכיל לבסס עילה לקביעה כי בהרשעותיו אין משום קלון, זאת לא רק משום שהעותר הורשע בעבירות סמים במדרג הגבוה ביותר – סחר, ייצור והכנה, אלא גם משום שמדובר בהליכים שונים, במספר רב של עבירות, שבוצעו בפרקי זמן שונים”.

 

עם זאת, השופטת ברק-ארז ציינה את הקושי בהכרעת סוגיית הקלון על עבירות קנאביס, אך העבירות החוזרות ונשנות של סילבר בתחום הכריעו את הכף לדחיית עתירתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים