שתף קטע נבחר

"מנטליות של קונצרט ודרבוקות": הנדל סופג אש מסיעתו

ח"כ יועז הנדל מכחול לבן עורר ביקורת אחרי שאמר כי "חלק הגיעו לכאן עם מנטליות של קונצרט בווינה וחלק הגיעו עם מנטליות של דרבוקות". ח"כ שלח: "אמירה אומללה"

עפר שלח יועז הנדל (צילום: יאיר שגיא, אבי מועלם)
"אמירה אומללה". שלח נגד הנדל(צילום: יאיר שגיא, אבי מועלם)

ח"כ עפר שלח מכחול לבן תקף היום (שבת) בחריפות את חברו לסיעה ח"כ יועז הנדל, שאמר כי לחלק מאלו שהגיעו לארץ יש "מנטליות של קונצרט בווינה וחלקם הגיעו עם מנטליות של דרבוקות".

 

שלח אמר באירוע "שבתרבות" במועצה האזורית בני שמעון כי דברי הנדל אינם משקפים את "רוחה של כחול לבן". הוא הוסיף כי מדובר ב"התבטאות אומללה, שטוב היה לולא נאמרה". 

 

 

את האמירה שהובילה לביקורתו של שלח אמר הנדל בראיון לעיתון הארץ, בחלק שעסק בעמדותיו בנוגע לציבור הערבי בארץ. הוא התייחס לאלימות ולפשע בחברה הערבית ואמר: "אנחנו לא יכולים לקבל את זה. הגיעו לפה אנשים מכל מיני מדינות, חלקם הגיעו עם מנטליות של קונצרט בווינה וחלקם הגיעו עם מנטליות של דרבוקות. בסוף חלק מלהיות במדינה יהודית דמוקרטית מתקדמת, זה שגם נוצרת תרבות מסוימת. היא לא רק תרבות של מוסיקה, היא תרבות ארגונית, ניהולית, שלטונית, וחייבים להיצמד לתרבות הזאת. אני לא מקבל תרבות של כאוס. לא מקבל את זה שיש 4,000 מבנים בלתי חוקיים בשנה בנגב או בגליל. אני לא רוצה ביגמיה בחברה הערבית, ואני לא מוכן לקבל רצח על כבוד המשפחה, ואני לא מוכן לקבל פגיעות בזכויות להט"בים או פגיעה בזכויות נשים".

 

באירוע "שבתרבות" שאותו הנחה העיתונאי אלמוג בוקר תקף שלח את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות המתיחות הביטחונית בדרום. "כבר יותר מעשר שנים שנתניהו מוכר לתושבי עוטף עזה מילים ריקות והבטחות שווא, בעודו נמנע מכל מעשה שישנה את המציאות הבלתי אפשרית שבה הם חיים. במקום להנהיג מדיניות תגובה תקיפה, ובצידה מהלך אזורי שיציג לתושבי עזה אפשרות לחיים אחרים, ביבי משלם פרוטקשן לחמאס ומחזק אותו, מתוך חולשה וכדי להחליש את הרשות הפלסטינית", אמר שלח.

 

על "עסקת המאה" אמר שלח כי היא "יוצרת בסיס להסכם בינינו לבין הפלסטינים ומדינות האזור". עם זאת, הוא הדגיש כי "צעדים חד-צדדיים יסכנו את האפשרות להגיע להסכם כזה. ההצהרות הריקות של נתניהו על סיפוח, שכל תכליתן היא הישרדות פוליטית, מסכנות את שיתוף הפעולה הביטחוני עם הרשות הפלסטינית, שכדברי ראשי מערכת הביטחון מציל חיי ישראלים".

 

ח"כ הנדל הגיב הערב על הסערה שעוררו דבריו וטען: "עשו עליי סיבוב". הוא הוסיף: "אני לא מוכן להשתתף במשחק. יש בישראל אלף צבעים וגוונים וטוב שכך. בסוף, החזון הוא עם אחד ולא חלוקה לעדות. יום אחד זה יקרה. אני מאמין בזה. חבל שיש מי שרוצה לפלג אותנו לצרכי קמפיין. אגב, אני מתחבר יותר לדרבוקות. פחות למוזיקה קלאסית".

 

על הביקורת שהשמיעו כלפיו יעקב מרגי (ש"ס) ואיימן עודה (הרשימה המשותפת), השיב הנדל: "צר לי שחברי הכנסת יעקב מרגי ואיימן עודה לא טרחו לקרוא את הריאיון. אפשר לא להסכים עם הביקורת שלי על הבנייה הבלתי חוקית של הבדואים בנגב, אבל כדאי לא להסתיר את המחדל בספינים. מי שחושב שתרבות הקונצרטים עליונה על אחרת הוא זה שיש לו בעיה. אני לא שם".


פורסם לראשונה 08/02/2020 14:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא, אבי מועלם
שלח נגד הנדל
צילום: יאיר שגיא, אבי מועלם
מומלצים