שתף קטע נבחר

אתם לא לבד: חיבוק חם למי שזקוק

מחבקים ומשמחים אנשים שאין להם עורף משפחתי או אנשים שעוברים טיפולים רפואיים, ואומרים להם שהם לא לבד במסגרת פרויקט "חיבוק חם" שמתקיים במגדל העמק. ביום מעשים טובים שיתקיים ב-24 במרץ יתקיימו פעילויות שיא של הפרויקט המתקיים לאורך כל השנה

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

לפעמים כל מה שאנחנו צריכים הוא חיבוק חם, כזה שיש בו כוונה ואהבה ללא תנאים, ואז תחושת החרדה, הפחד ממה שעתיד לבוא, ובעיקר הבדידות - נעלמים לכמה דקות, כי אנחנו יודעים שיש מישהו שאכפת לו מאיתנו. זוהי בדיוק מטרתו של פרויקט "חיבוק חם", ביוזמת האגף לשירותים חברתיים בעיריית מגדל העמק. היחידה להתנדבות מפעילה ארבעה מיזמים ייחודיים שמטרתם לתת תשומת לב, תמיכה ואהבה לאנשים בקהילה.

 

מחבקים מכל הלב

חיבוק חם ביום הולדת - "אשרי שזכיתי להכיר מקצת מהנוער הנפלא הגדל ומתחנך בעיר ולהתוודע לעוצמת הנתינה וההתנדבות שיש בעיר הזו. תודה על חגיגה שכמותה טרם נחגגה לי מימי ותודה על המחשבה, היוזמה וההגשמה." את הדברים המרגשים האלה אמר ח' תושב מגדל העמק אשר תלמידי ביה"ס חגגו איתו את יום הולדתו ה-54.

 

   (צילום: באדיבות עמותת רוח טובה)
(צילום: באדיבות עמותת רוח טובה)

פרויקט ימי הולדת לאנשים בודדים וללא עורף משפחתי יצא לדרך לפני שנתיים עם חניכי קדום נוער וביה"ס פסגות. בשנה שעברה חגגו עם תלמידי נחלת ישראל ותלמידות ביה"ס תפארת והשנה הפרויקט ממשיך עם ילדי גן אלמוג ותלמידי בי"ס יערת העמק. הילדים לומדים על הביוגרפיה של החוגגים, התחביבים שלהם, מכינים מתנות, אופים עוגה ומכינים אלבום ברכות וסרטון עם השיר "היום יום הולדת" . ביום ההולדת הילדים מגיעים לבית החוגג ומעניקים לו את המתנות והברכות שהכינו. ביום מעשים טובים מתוכננות חגיגות יום הולדת לתושבי העיר.

 

כמה כיף שיש עם מי לחגוג (צילום: באדיבות עמותת רוח טובה)
כמה כיף שיש עם מי לחגוג(צילום: באדיבות עמותת רוח טובה)

 

חיבוק חם ליולדת - פרויקט חיבוק חם ליולדת, יצא לדרך השנה עם תלמידות בי"ס פנינת אור אשר אספו ורכשו ציוד ראשוני לתינוק וליולדת כמו מוצצים, בקבוקים, טיטולים, קרם ידיים ועוד. במסגרת הפרויקט התלמידות מגיעות ליולדות שמוכרות ע"י רשויות הרווחה ומשמחות אותן. ביום מעשים טובים מתוכננים ביקורים ליולדות.

 

   (צילום: באדיבות עמותת רוח טובה)
(צילום: באדיבות עמותת רוח טובה)
  

חיבוק חם לחולי הסרטן - בחיבוק חם לחולי וחולות סרטן הנמצאות בטיפולים כימותרפיים, תלמידי בי"ס האר"י הכינו ערכות שי בצירוף ברכות על מנת להנעים את הזמן בו הם נמצאים בטיפול. 10 ערכות שי הוענקו החודש לאגודה למלחמה בסרטן אשר יעביר את הערכות למטופלות. ביה"ס יעניק לאגודה למלחמה בסרטן מדי חודש 10 ערכות נוספות. ביום מעשים טובים, ייסעו התלמידים למחלקה האונקולוגית בבי"ח העמק ויעניקו את הערכות לחולים שעוברים טיפולים כימותרפיים.

  

שבת בצוותא - "פותחים שולחן לשבת" הוא פרויקט שהוקם למען אנשים ללא עורף משפחתי. חניכי תוכנית "פותחים עתיד" לומדים על הביוגרפיה של המשתתף בתוכנית, מגיעים לביתו ביום חמישי ומקיימים ארוחה חגיגית לקראת שבת . כל המוצרים לארוחה מובאים על ידי חניכי פותחים עתיד כולל מפה לחלות השבת ויין שנתרמו. במהלך הביקור הם שרים שירי שבת ואוכלים בצוותא. ביום מעשים טובים יוזמנו כל האנשים שהשתתפו בתוכנית לחגיגת "לקראת שבת" משותפת עם כל חניכי תוכנית פותחים עתיד.

 

אהבה ללא תנאים (צילום: באדיבות עמותת רוח טובה)
אהבה ללא תנאים(צילום: באדיבות עמותת רוח טובה)
  

"ערבות הדדית בקהילה היא ערך מוביל בתכנית העבודה שלי", הסבירה אילנה פרץ עייש, מנהלת היחידה להתנדבות בעיריית מגדל העמק. "אחד הנושאים המרכזיים בעיני הוא לחזק את תחושת השייכות של אנשים בקהילה הנמצאים ללא עורף משפחתי באמצעות מעורבות הקהילה שלוקחת אחריות על תושביה. ועל זה נאמר- "כל ישראל ערבים זה לזה".

 

"פרויקטים אלו מבטאים את ערך הנתינה והערבות ההדדית שאנחנו דואגים להנחיל ולהטמיע במערכת החינוך בעיר". יישר כל העוסקים במלאכה, סיכם אלי ברדה, ראש עיריית מגדל העמק.

 

ב-24 במרץ יתקיים יום מעשים טובים - יום שיא לעשיית טוב שנתית. תושבי ישראל ייצאו לעשות טוב מצפון ועד דרום בשלל פעילויות למען הקהילה והסביבה. רוצים להשתתף? הכנסו עכשיו ומצאו בקליק אחד את הדרך שלכם לעשות טוב. יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה

 

 

בשיתוף עמותת רוח טוב

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות עמותת רוח טובה
חיבוק מכל הלב
צילום: באדיבות עמותת רוח טובה
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים