שתף קטע נבחר

אישום: אמישרגז פעלה כדי לפגוע בתחרות בשוק הגז הביתי בב"ש

לפי כתב האישום, בעקבות מאמצי שיווק של כלבו גז לחדור לשוק בעיר - פעלו מנהלים באמישרגז ופזגז למנוע התחברות של בניינים חדשים, תוך החלפת מידע ביניהם. הם מואשמים בעבירה של צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות. אמישרגז: "דוחים מכל וכל את הטענות"

רשות התחרות הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד כתב אישום נגד חברת אמישרגז, שני מנהלים בה וכן נגד מנהל בחברת פזגז, על פגיעה בתחרות בשוק הגז הביתי בבאר שבע. לנאשמים מלבד אמישרגז - שמעון הורביץ (סמנכ"ל השיווק), גיא שקיב (סוכן מכירות) וניסים כומרי (מנהל רכישה ושימור לקוחות בפזגז) - מיוחסות עבירות של צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות.

 

החקירה מסתעפת: רשות ההגבלים פשטה על משרדי סופרגז

"מנהלים בפזגז ואמישראגז סיכמו לא לקחת לקוחות אחת מהשנייה"

חשד לתיאום בין חברות בשוק הגז הביתי; בין הנחקרות - פזגז שבשליטת פז

 

על פי כתב האישום, נכון לשנת 2016 למעלה ממחצית כמות הגז שסופקה באמצעות צובר ללקוחות ביתיים בבאר שבע סופקה על ידי פזגז ואמישרגז. כמו כן, למעלה מ-85% מכמות הגז שסופקה באמצעות צובר ללקוחות ביתיים בבאר שבע סופקה על ידי פזגז, אמישרגז וסופר גז.

גז בישול. אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
גז בישול. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

מימין: שמעון הורביץ, סמנכ
מימין: שמעון הורביץ, סמנכ"ל שיווק אמישרגז, וגיא שקיב, סוכן מכירות אמישרגז(צילומים: נמרוד גיקמן)

במהלך אותה שנה, החליטה חברת כלבו גז לפתוח במאמצי שיווק נרחבים לגיוס בנייני דירות. כלבו גז הצליחה להעביר מאות לקוחות ביתיים מפזגז לשורותיה. על פי הנהלים, כאשר בניין מחליט להתנתק החברה שסיפקה גז עד המעבר אינה רשאית להציע הצעה חדשה במשך חצי שנה.

 

על מנת לחבל במאמצי כלבו גז, כך נטען בכתב האישום, עדכן מנהל המכירות בפזגז את חברו באמישרגז במידע על כוונות בניינים להתנתק. זאת על מנת שאמישרגז תציע הצעה נגדית ושליטתן של החברות בעיר תשמר. המידע שעבר כלל כתובות, תאריך מעבר, הודעות מעבר, הצעות מחיר ומבצעים עתידיים. הפועלות שבוצעו - פגישות, שיחות והודעות - נעשו, כך נטען, תוך הסתרת התקשורת בין המעורבים.

 

מחברת אמישראגז נמסר בתגובה: "כתב האישום טרם הומצא כדין לאמישראגז. לאחר המצאתו הוא יילמד ונגיב עליו בהתאם בצינורות המקובלים. החברה דוחה מכל וכל את הטענות נגדה, ממשיכה להיות בטוחה שלא נפל דופי בפעולותיה ומשוכנעת שגם בית המשפט ישתכנע בצדקת טענותיה".

 

עו"ד ערן זך ממשרד עוה"ד יגאל ארנון, המייצג את שמעון הורביץ, מסר בתגובה: "הורביץ מכחיש בתוקף את החשד נגדו ומשוכנע שבית המשפט יזכה אותו מכל אשמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
גז בישול. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים