שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  סופת שלגים: ישראלים נתקעו בגיאורגיה

  כ-150 נוסעי ישראייר נאלצו לבלות את הלילה בבטומי בגלל שלג כבד ומזג אוויר סוער שלא איפשר המראה לישראל. הם פוזרו לבתי מלון. טיסת אל על לבלגיה נחתה בפרנקפורט בגלל הסערה. שיבושים קשים בתחבורה גם בגרמניה, בריטניה והולנד

   

   

   

  כ-150 נוסעי "ישראייר" מגיאורגיה לישראל נאלצו לבלות את הלילה (בין ראשון לשני) בעיר הנמל בטומי, בגלל תנאי מזג אוויר קשים ושלג כבד שלא הפסיק לרדת ומנע את המראת המטוס.

   

  המשקעים שירדו משעות הצהריים ועד הלילה, עם טמפרטורה שהגיעה אל מתחת למינוס 5 מעלות, גרמו לכמויות השלג הרבות להיערם על מטוס האיירבוס A320 ולהשבית את מסלול ההמראה בנמל התעופה הבינלאומי על שם אלכסנדר כרתוולי.

   

  תוך כדי ניסיונות הצוות המקומי להכשיר את מסלול ההמראה, נתקעה מפלסת נמל התעופה בשלג ונזקקה לרכב חילוץ שיפנה אותה למקום מבטחים. במטוס היו שתי קבוצות, אחת של סוכני ביטוח והשנייה של יוצאי תוניסיה שהגיעו לגיאורגיה לציין את סעודת יתרו, לקראת קריאת פרשת יתרו בשבת הקרובה.

   

  עשרות נוסעים נאלצו לבלות את הלילה בבטומי שבגיאורגיה בעקבות מזג אוויר סוער ()
  המטוס הקפוא בגיאורגיה

  עשרות נוסעים נאלצו לבלות את הלילה בבטומי שבגיאורגיה בעקבות מזג אוויר סוער ()
  "רוצים לחזור הביתה". הישראלים תקועים בנמל התעופה

  עשרות נוסעים נאלצו לבלות את הלילה בבטומי שבגיאורגיה בעקבות מזג אוויר סוער ()

  עשרות נוסעים נאלצו לבלות את הלילה בבטומי שבגיאורגיה בעקבות מזג אוויר סוער ()
   

   

  "הגענו לשדה בשעה 11 וחצי בבוקר", סיפרה מעיין משיח, אחת הנוסעות במטוס. "ירד שלג גם לילה קודם, ולכן זירזו אותנו ביציאה מהמלון מחשש שהדרכים לשדה ייחסמו. בשעה 16:30 העלו אותנו למטוס ואחרי שעה הורידו אותנו בחזרה לטרמינל בגלל תנאי מזג אוויר קשים ורוחות סוערות".

   

  כעבור חמש שעות בטרמינל, הודיע הקברניט לנוסעים שבגלל מזג האוויר חל עיכוב נוסף בטיסה, וכי צוות האוויר ינסה לעשות מאמץ אחרון כדי להמריא. "אחרי שכבר עלינו למטוס שוב הורידו אותנו כי השלג לא הפסיק לרדת. עכשיו כולם מקווים שמחר מזג האוויר יאפשר להמריא, כי כולם רוצים כבר לחזור הביתה".

    

  נוסעים סיפרו כי בגלל שיהוי בקבלת מזון בטרמינל, חלקם לא אכלו כריכים מטעמי כשרות, והיו נוסעים שנשארו רעבים במשך שעות ארוכות. "מראש לא היו צריכים להעלות אותנו למטוס אם יודעים שאי אפשר להמריא", אמר אחד הנוסעים. "היו צריכים להשאיר אותנו בבית המלון, כל הנסיעה לכאן היתה טרטור מיותר".

   

  מישראייר נמסר כי "טיסה מבטומי לתל אביב בוטלה בשדה התעופה בשל מזג האוויר בשדה. הנוסעים הורדו מהמטוס לטרמינל. לאחר שנודע שאין רגיעה במזג האוויר כל הנוסעים הועברו לבתי מלון וקיבלו מזון ושתייה. ישראייר שמה בראש מעייניה את ביטחון הנוסעים ובטיחות הטיסה". מזג האוויר השפיע בגיאורגיה גם על טיסת ארקיע, שנאלצה לנחות בטביליסי במקום בבטומי עם סגירת נמל התעופה. אם מזג האוויר יאפשר זאת, הטיסה תצא בשעות הבוקר.

   

  טיסת אל על מנתב"ג לבריסל (LY333) נאלצה לנחות בנמל התעופה בפרנקפורט בעקבות מזג אוויר קשה שלא איפשר את נחיתת המטוס. בגלל הסערה שעדיין משתוללת הסיעה אל על את הנוסעים ליעדם באוטובוסים. מזג האוויר הקשה באירופה גרם לביטולן של עשרות טיסות ולעיכובן של טיסות רבות אחרות. טיסת אל על מישראל ללונדון (LY315) נחתה בנמל התעופה הית'רו בעיר למרות רוחות עזות שהגיעו לעוצמה של 70 קמ"ש עם רוחות צד בעוצמה של 100 קמ"ש.

   

  אירופה סוערת: טיסות בוטלו, הרכבות שובשו

  בשל מזג האוויר הסוער בבריטניה ובצפון אירופה, שכולל גשם כבד ורוחות עזות שהגיעו לעוצמה של יותר מ-145 קמ"ש, בוטלו מאות טיסות, נסיעות רכבת ואירועי ספורט. יותר מ-200 אזהרות לשיטפונות הוכרזו בבריטניה. גם הרכבת בבריטניה חווה שיבושים, בעיקר בשל נפילה של עמודי חשמל ועצים שחסמו את המסלול.

   

  נוסעים תחנת רכבת דורטמונד גרמניה ביטול רכבות בגלל סופה (צילום: AFP)
  נוסעים מצטופפים בתחנת הרכבת בדורטמונד שבגרמניה. רכבות וטיסות רבות בוטלו (צילום: AFP)

   

  הסערה כאמור גרמה לשיבושים גדולים בתחבורה ביבשת, ובהולנד בוטלו כ-240 טיסות בנמל התעופה סכיפהול שבאמסטרדם, אחד העמוסים ביבשת. גם התחבורה הציבורית במדינה שובשה בעקבות הסערה, שגרמה לעצים ולגגות של בתים לעוף ממקומם. כל משחקי הכדורגל בהולנד בוטלו, יחד עם אירועי ספורט נוספים.

   

  בגרמניה בוטלו 180 טיסות בנמל התעופה בפרנקפורט - כ-15% מכלל הטיסות המתוכננות. חברת התעופה הגרמנית לופטנהנזה, הודיעה כי תבטל היום טיסות קצרות וארוכות מנמל התעופה במינכן. גם הרכבת בגמניה נפלה קורבן למזג האוויר הקיצוני. מפעילת הרכבת הגמנית הזהירה משיבושים חמורים והודיעה כי תפסיק לבצע נסיעות ארוכות ברחבי גרמניה בשעות הערב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים