שתף קטע נבחר

שוטר יס"מ הוריד מהאוטובוס עולה חדש ללא סיבה: "זרק אותי על המדרגות"

בנימין קוברן, שעלה לארץ מאוסטרליה, ישב בקו של "דן" בת"א כשבלש בבגדים אזרחיים צעק עליו וביקש תעודה. כשקוברן הסביר לו שאינו דובר עברית, הוא הוצא באלימות מהאוטובוס: "השוטר משך בצווארון שלי, לא הבנתי מה קרה". המשטרה: הוא הורד מהאוטובוס כי לא שיתף פעולה עם השוטר

 

 

 

 

 

בנימין קוברן, בן 48 שעלה לפני שלוש שנים מאוסטרליה לישראל, סולק באלימות הבוקר (ב') מאוטובוס בתל אביב בדרכו לעבודתו בפתח תקווה על ידי בלש משטרה, בלי הסבר או סיבה.

 

סמוך לשעה 7:45 בבוקר, בזמן שקוברן ישב בקו 44 של "דן", עלה לאוטובוס ברחוב מנחם בגין בלש משטרה לבוש בבגדים אזרחיים, שהחל להסתובב בין הנוסעים כחלק מפעילות יזומה של מחוז תל אביב. "הייתי שקוע בטלפון הנייד והאוטובוס היה עמוס מאוד", שחזר קוברן הנסער. "ישבתי ברביעיית המושבים בחלקו האחורי של האוטובוס, כששני נוסעים יושבים מולי עם גבם לכיוון הנסיעה. האוטובוס עצר בתחנה בדרך מנחם בגין, ואז עלה אדם בבגדים אזרחיים לאוטובוס. הוא בהה בי באופן מוזר ביותר, הסטתי את המבט וחזרתי לטלפון. הוא אמר דבר מה אך מכיוון שאינני דובר עברית לא הבנתי אותו".

 

שוטרי יס
"לא הבנתי מה קורה". בנימין קוברן (באדיבות המצולם)


שוטרי יס
התחנה אליה הוצא קוברן באלימות מהאוטובוס

שוטרי יס

 

מרגע זה, הבין קוברן שהוא הסתבך על לא עוול בכפו. "הוא החל לצעוק עליי באגרסיביות למרות שהסברתי לו שאני לא מבין עברית", אמר קוברן ההמום. "הוא שאל אם אני מדבר אנגלית ואמרתי שכן. הוא צעק עליי באנגלית שאביא לו את הדרכון שלי. רק כששאלתי אותו מי הוא, השיב לי שהוא מהמשטרה. ביקשתי שיציג לי תעודה ולאחר שעשה זאת, הצגתי לו את תעודת הזהות שלי".

 

בהמשך דרש שוטר היס"מ מקוברן לצאת מהאוטובוס וכשזה התקשה להבין אותו בגלל פערי שפה, הוא הושלך באגרסיביות החוצה. "הוא צעק עליי שוב בעברית, אולי התכוון שאצא מהאוטובוס", אמר קוברן. "לא הבנתי את דבריו כי איני דובר עברית אז הוא משך בצווארון שלי באלימות וזרק אותי מהמדרגות של האוטובוס.

 

"נפלתי על הרצפה במדרגות על המדרכה. בחוץ ירד גשם שוטף וחיכתה שם קבוצה של 5-4 שוטרים. לא הבנתי מה קרה ומה הם רוצים ממני, הרי לא עשיתי כלום. האדם מהאוטובוס לקח את תעודת הזהות שלי לניידת. הייתי נסער ולקחתי את הטלפון בידי כדי ליצור קשר עם בן זוגי אבל השוטרים האחרים צעקו עליי שאשתוק ואחזיר מיד את הטלפון לכיס".

 

רק כעבור דקות מורטות עצבים, כשהבינו שמדובר באזרח שומר חוק, החזירו השוטרים את תעודת הזהות לקוברן כשהם צועקים עליו ולרגע לא חושבים שהם צריכים להתנצל.

 

קוברן ההמום עדיין נסער מהאירוע: "בשל המקרה איחרתי לעבודה. לא ניתן לי שום הסבר מדוע אני, עולה חדש יהודי, ישראלי שומר חוק, עובד חברת היי-טק בן 48, צריך לסבול התנהגות אגרסיבית ואלימה מצד שומרי החוק של מדינת ישראל".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה כי האירוע התרחש במהלך פעילות יזומה לאיתור שוהים בלתי חוקיים. "הבחור ישב במושב האחורי עם קפוצ'ון על הראש ולא נענה לדרישת השוטר שעלה לאוטובוס להזדהות בפניו ולהציג לו תעודת זהות", אמרו במשטרה.

 

עוד נמסר כי "השוטר היה לבוש בבגדי יס"מ הכוללים דגמ"ח וחולצה שחורה שעליה סמל המשטרה. בגלל שהוא לא שיתף פעולה, השוטר הוריד אותו מהאוטובוס לרכב הסוואנה המשטרתי, כדי לבדוק לו את תעודת הזהות. אחרי שנמצא שמדובר בבעל אזרחות ישראלית הוא הורשה ללכת לדרכו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המצולם
"צעק עליי בעברית". בנימין קוברן
באדיבות המצולם
מומלצים