שתף קטע נבחר

גל הקור: הצבא עדכן את קוד הלבוש כדי לחמם את החיילות הדתיות

פקודות הצבא דורשות מהחיילות הלובשות חצאית לגרוב גרבונים בצבע גוף, אלא שכעת - לאור ריבוי המשרתות הדתיות - התעוררה בעיה: אין בנמצא גרבונים תרמיים בצבע גוף. זעקתן עלתה עד לדרגים הבכירים באכ"א, שם הוחלט, כמענה לגל הקור הנוכחי, לשנות את הפקודה לתקופה הקרובה

 

הגידול במספר החיילות הדתיות מאתגר לא מעט את הצבא, אבל על הקושי לחמם אותן בחורף איש לא חשב. לאחרונה שמו לב באגף כוח האדם כי כללי ההופעה והלבוש המחייבים בצה"ל אינם מאפשרים למשרתות הלובשות חצאית להגן על רגליהן כראוי מפני הקור. בעקבות כך, ולאור תנאי מזג האוויר הקיצוניים בימים אלה, החליטו באכ"א בצעד יוצא דופן לשנות את הכללים כהוראות שעה, עד למציאת פיתרון.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

פקודות הצבא קובעות כי חיילת בחצאית תהיה רשאית ללבוש בנוסף לכך גם גרבונים (גרבי ניילון ארוכים), ובלבד שיהיו בצבע עור בלבד. הפקודה איננה נוגעת ללובשות המכנסיים, שהן הרוב המוחלט של המשרתות, וממילא אינן מוגבלות לגבי מה שילבשו (או לא) מתחת להם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

אלא שכעת, לאור ריבוי החיילות הדתיות, התעוררה בעיה: בימי החורף הקרים אין ללובשות החצאית אפשרות לכסות את רגליהן בביגוד חם, שכן לא ניתן למצוא גרבונים תרמיים בצבע גוף. זעקתן עלתה עד לדרגים הבכירים באכ"א, שם מחפשים בימים אלה פיתרון לעניין. בינתיים, כמענה לגל הקור הנוכחי, החליטו לשנות את הפקודה לפרק זמן מוגבל ולהתיר חריגה מהגוון המסוים המוגדר בה.

 

"טובת החיילות" - עד מרץ

בעדכון שהפיצה בשבוע שעבר ראש ענף המשטר והמשמעת, סא"ל הדס מזרחי, נכתב: "גרבונים מחממים, דוגמת גרבונים תרמיים, אינם קיימים כיום בשווקים בצבע גוף. על כן, מתוך ראיית טובת החיילות, נעשית בימים אלה עבודה למציאת פתרון הולם לגרבונים מחממים בצבע גוף, אשר יתנו מענה בימי החורף הקרים לחיילות אשר רשאיות ללבוש חצאית".

 

 

סא"ל מזרחי עדכנה: "החל מיום הפצת מסמך זה ועד ל-11 במרץ 2020, מכיוון שטרם נמצא פתרון הולם, יינתן אישור לגרוב גרבונים בצבע שחור אטום בלבד (בנוסף לגרבונים בצבע גוף) לחיילות אשר רשאיות ללבוש חצאית".

 

ראש הענף הדגישה כי "אין שינוי במדיניות, אלא ניתן אישור מיוחד רק לתקופה שנקבעה... מתוך ראיית טובת החיילות ועד למציאת פתרון קבוע אשר יתאים למדיניות", והוסיפה כי "בתום התקופה תיבחן האפשרות להארכה נוספת של האישור, בהתאם לתנאי מזג האוויר ולנסיבות אחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים