שתף קטע נבחר

עימות במליאה על המצב בעוטף עזה: גנץ יצא; בנט: "50 יום לא מצאתם מנהרות"

דיון מיוחד במליאת הכנסת על המצב בעוטף עזה הידרדר לחילופי האשמות בין יו"ר כחול לבן בני גנץ לשר הביטחון נפתלי בנט. גנץ: "ראש הממשלה לא זמין. ישראל זקוקה לקבינט ביטחוני מקצועי". אחר כך יצאו חברי כחול לבן מהמליאה. בנט: "תגלו מינימום אומץ, אתם אדריכלי הכישלון"

 

 

 

דיון מיוחד במליאת הכנסת על המצב בעוטף עזה הידרדר הבוקר (יום ב') לחילופי האשמות בין יו"ר כחול לבן בני גנץ לשר הביטחון נפתלי בנט. גנץ: "ראש הממשלה לא זמין. ישראל זקוקה לקבינט ביטחוני מקצועי". אחר כך יצאו חברי כחול לבן מהמליאה. בנט הגיב: "תגלו מינימום אומץ. עומדים פה שני אנשים ובורחים מהמליאה, האנשים שהיו אדריכלי הכישלון מול מנהרות הטרור מעזה לישראל והפעם בורחים. כמה קל".

 

המליאה התכנסה לבקשת כחול לבן כדי לדון בהצעות לסדר-היום בנושא: "הטרור הבלתי פוסק מרצועת עזה ויכולת ההרתעה של מדינת ישראל". 

 

 

נפתלי בנט מליאה כנסת (צילום: ערוץ הכנסת)
גנץ ובנט במליאה(צילום: ערוץ הכנסת)

בנט הוסיף: "50 יום לא ידעתם לטפל במנהרות אז אתם תטפלו בבלונים? לא ייאמן. האנשים שלא הצליחו לעצור 4,594 רקטות על תושבי עוטף עזה מעזים להטיף לי איך לטפל בבלונים? כשאני נלחמתי נגדכם, בוגי וגנץ שהיססו וגמגמו והיו נבוכים ולא ידעו מה לעשות, אז הם ברחו ואני טיפלתי. אתם תמשיכו להסס ולצעוק. אני רוצה לתת נתונים. מה היה וגם נטפל. עשרה שבועות בתפקיד אחרי 20 שנה של כישלונות שלכם ושל אחרים נטפל גם בזה. קצת ענווה".

 

קודם לכן אמר גנץ: "נתניהו הפך את עוטף עזה לחוטף עזה, הוא מטייל בעולם ומחתים דרכונים בזמן שמרכזי החוסן קורסים. מצהיר הצהרות ומבטיח הבטחות בלי כיסוי בעוד ילדי הדרום סובלים מסיוטים. הם יכולים רק לחלום על שקט בזמן שהוא הולך ומתנתק מהמציאות". בסיום נאומו הכריז גנץ כי חברי הכנסת של כחול לבן יוצאים מהמליאה ונוסעים להיפגש עם התושבים בעוטף עזה.

 

בנט קיים אתמול הערכת מצב באוגדת עזה בהשתתפות בכירים בצה"ל, ובסיומה אמר כי בפעולה נגד חמאס "איש לא יהיה חסין". במקביל אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי צה"ל "ערוך ומוכן לפעולת מחץ נגד ארגוני הטרור בעזה".

  

"מדינת ישראל אינה חפצה במלחמה מול חמאס בעזה, אבל יש לנו מחויבות לביטחון תושבי הדרום", אמר בנט בתום דיון הערכת המצב. "ההתנהלות המופקרת של ראשי חמאס מקרבת אותנו לפעולה קטלנית מולם. אנחנו לא נודיע מתי ולא נודיע היכן. הפעולה תהיה שונה מאוד מקודמותיה".

 

בפתח ישיבת הממשלה אתמול התייחס גם נתניהו למתיחות בדרום ואמר: "אני מבהיר - לא נקבל שום תוקפנות מעזה. רק לפני כמה שבועות חיסלנו את המפקד הבכיר של הג'יהאד האיסלאמי בעזה. לא אפרט את כל הפעולות שלנו, אבל אנחנו ערוכים ומוכנים לפעולת מחץ נגד ארגוני הטרור בעזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
גנץ ובנט בכנסת
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים