שתף קטע נבחר

נתניהו בבקעה: "תהיה חלק מישראל רק אם ננצח"; גנץ בעוטף: "נשנה את המציאות"

ראש הממשלה שוב הודה בכך שמהלך החלת ריבונות לא יקרה לפני הבחירות: "זה יקרה עם השלמת המיפוי". יו"ר כחול לבן הגיע במקביל למועצה האזורית אשכול והדגיש: "האזור הזה - עוטף עזה - הוא חלק מעוטף ישראל"

  

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום (שני) ביישוב מבואות יריחו שבבקעת הירדן, ושוב הדגיש כי סיפוח שטחים יעשה, אם בכלל, רק לאחר הבחירות: "היישוב הזה יהיה חלק מישראל, אבל זה יושלם רק אם אנחנו נוביל את הממשלה הבאה".

 

דבריו של נתניהו, שלפיהם מהלך הסיפוח לא יקרה לפני הבחירות, מצטרפים לדבריו של ג'ארד קושנר, חתנו של הנשיא טראמפ, שאמר בסוף השבוע כי ישראל וארצות הברית סיכמו שהסיפוח יתרחש רק אחרי הבחירות.

 

במקביל לביקורו של נתניהו בבקעת הירדן הגיע יו"ר כחול לבן בני גנץ יחד עם חברי סיעתו במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה ואמר: "אז מבקש להזכיר, כי האזור הזה - עוטף עזה - הוא חלק מעוטף ישראל. יש מודל בטחוני אחד שהצליח בהתמודדות מול הטרור מעזה – כתישה והכרעה. כמדינאים עלינו לחתור לשלום ולהרחיק את המלחמה באמצעים מדיניים ככל שרק שניתן, אך לא במחיר של השפלה לאומית ולא במחיר של הפקרות ביטחונית".

 

נתניהו הוסיף: "הבאנו הכרזה של הנשיא טראמפ שאומרת חד משמעית שהוא יכיר בהחלת החוק הריבוני. זה אינו תלוי בהסכמת הפלסטינים, וזה יקרה עם השלמת המיפוי". הוא טען כי אם יו"ר כחול לבן בני גנץ יהיה ראש ממשלה הדבר לא יתממש: "הוא צריך 8-10 מנדטים שיקבל רק מהמשותפת, אם אתם תצביעו לליכוד אנחנו לא רק מקימים את הממשלה אלא גם משנים את ההיסטוריה של מדינת ישראל".

בני גנץ בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, צילום: ליאור מזרחי)
גנץ בעוטף, נתניהו בבקעה(צילום: אלכס קולומויסקי, צילום: ליאור מזרחי)

 

 

    

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet 

  

בביקורו באשכול יחד עם בכירי כחול לבן הוסיף גנץ: "בכדי להכריע יידרש גם מחיר כואב גם מצידנו, ולצערי נתניהו מדרדר אותנו לשם מתוך הססנות ובפחדנות שמאפיינת את הפעולות שלו לאחרונה. מי כמוני יודע את מחיר המלחמה, ואעשה הכל כדי להימנע ממנה, אבל לא במחיר של שיבוש כולל, מתמשך ורציף של חיי האזרחים בדרום הארץ. אני מתחייב - נשנה את המציאות. עוטף עזה לא תהיה חוטף עזה".

 

מספר 4 בכחול לבן גבי אשכנזי אמר בביקור: "״אני יוצא מכאן תמיד בתחושה מעורבת. גאווה בחוסן של התושבים, אך תחושה של בושה, בממשלה. בושה שלא מעניקים לכם מה שצריך. שלא בשביל זה הקמנו מדינה. שום מדינה לא הייתה מקבלת את המצב הזה. ממשלה שלא יורדת להסתכל לאנשים בעיניים. נותנת תקווה. אנחנו למדנו בצבא לא לדבר אלא לעשות, ובעזה צריך לעשות".

 

הבוקר התדרדר הדיון מיוחד במליאת הכנסת על המצב בעוטף עזה שביקשה כחול לבן לחילופי האשמות בין גנץ לשר הביטחון נפתלי בנט. "נתניהו הפך את עוטף עזה לחוטף עזה", אמר גנץ. "הוא מטייל בעולם ומחתים דרכונים בזמן שמרכזי החוסן קורסים. מצהיר הצהרות ומבטיח הבטחות בלי כיסוי בעוד ילדי הדרום סובלים מסיוטים. הם יכולים רק לחלום על שקט בזמן שהוא הולך ומתנתק מהמציאות". בסיום נאומו הכריז גנץ כי חברי הכנסת של כחול לבן יוצאים מהמליאה ונוסעים להיפגש עם התושבים בעוטף עזה. בנט שעלה לנאום לאחר מכן הגיב: "תגלו מינימום אומץ. עומדים פה שני אנשים ובורחים מהמליאה, האנשים שהיו אדריכלי הכישלון מול מנהרות הטרור מעזה לישראל והפעם בורחים. כמה קל".

 

בנט הוסיף: "50 יום לא ידעתם לטפל במנהרות אז אתם תטפלו בבלונים? לא ייאמן. האנשים שלא הצליחו לעצור 4,594 רקטות על תושבי עוטף עזה מעזים להטיף לי איך לטפל בבלונים? כשאני נלחמתי נגדכם, בוגי וגנץ שהיססו וגמגמו והיו נבוכים ולא ידעו מה לעשות, אז הם ברחו ואני טיפלתי. אתם תמשיכו להסס ולצעוק. אני רוצה לתת נתונים. מה היה וגם נטפל. עשרה שבועות בתפקיד אחרי 20 שנה של כישלונות שלכם ושל אחרים נטפל גם בזה. קצת ענווה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, צילום: ליאור מזרחי
נתניהו בבקעה, גנץ בעוטף
צילום: אלכס קולומויסקי, צילום: ליאור מזרחי
מומלצים