שתף קטע נבחר

המשטרה סגרה שלושה מועדוני חשפנות בת"א

במבצע משותף לימ"ר ת"א, הפרקליטות, הביטוח הלאומי, משרד הבריאות ורשות המסים נסגרו שלושה מועדוני חשפנות בעיר: "בהתאם להנחיית פרקליט המדינה בעניין מדיניות האכיפה בעבירות הנלוות לזנות ובכלל זאת איסור ביצוע 'לאפ דאנס'"

אילוסטרציה חשפנית  (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

שלושה מועדוני חשפנות בתל אביב - "גוגו-גירלס", "שנדו" ו"בייבי דולס" - נסגרו היום (שני) בצווים מנהליים על-ידי מפקד מחוז תל אביב במשטרה, במבצע משותף למפלג מוסר בימ"ר ת"א, פרקליטות ת"א, המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות ורשות המסים. לאחר סגירת שני מועדונים אחרים בחודש שעבר וסגירת ה"פוסיקט" ביולי 2019 - לא פועלים כעת מועדוני חשפנות בעיר תל אביב. בישראל פועל כיום מועדון חשפנות אחד - בצפון הארץ.

 

מהמשטרה נמסר כי "הפעילות בוצעה בהתאם להנחיית פרקליט המדינה, בעניין מדיניות האכיפה בעבירות הנלוות לזנות ובכלל זאת, איסור ביצוע פעילות 'לאפ דאנס' שלגביה נקבע כי בנסיבות מסוימות מהווה מעשה אסור. הנחיית פרקליט המדינה בעניין זה נועדה להתוות את מדיניות רשויות האכיפה והתביעה בטיפול בתופעות פליליות נפוצות הנלוות לזנות".

 

עוד נמסר כי "משטרת ישראל ופרקליטות המדינה, בשיתוף משרדי הממשלה השונים וגורמי האכיפה האזרחיים, תמשכנה במאבקן כנגד פעילות בלתי חוקית באשר היא ובדגש כאשר מדובר בעבירות שיש בהן פגיעה בכבוד האדם".

 

עו"ד ניצן כהנא, מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, מסרה: "אחרי שנים שבהן דרשנו לא לאפשר לבתי הבושת שמתחזים למועדוני חשפנות לפעול, היום, בצעד היסטורי, שמה המשטרה סוף לניצול הקשה וסגרה את המועדונים האחרונים שפעלו בתל אביב. מדובר בצעד מתבקש, אחרי שנים שבהן מספרות נשים אמיצות על הנזק האדיר שנגרם להן בעקבות הניצול במועדוני החשפנות. אנו מלאות ציפייה להמשך טיפול עיקש של הרשויות, כך שלא ייפתחו עוד מועדונים כאלה בישראל וכן שבעלי המועדונים יעמדו לדין על עבירות של סרסרות והחזקת מקום לשם זנות".

 

פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן פרסם אשתקד הנחיה מעודכנת בעניין מדיניות האכיפה בעבירות הנלוות לזנות. בין היתר התייחס לתופעת ה"לאפ דאנס", ריקוד אינטימי של חשפניות במועדונים הכולל לרוב מגע מיני עם הלקוחות, וקבע כמה תנאים שלפיהם גם הריקוד ייחשב לזנות. ההנחיה קובעת כמה קריטריונים לצורך הכרעת השאלה אם "לאפ דאנס" מגיע לכדי מעשה זנות. התנאים: עד כמה המגע הפיזי רציף, צמוד, נרחב, אינטימי והדדי, וכן מה היה משכו.

 

הפרקליטות הודיעה על ההחלטה לאכוף את החוק ולאסור על ריקודי "לאפ דאנס" במועדני חשפנות כבר באוגוסט שנה קודם לכן, אז הסבירה ראש חוליית סחר בבני אדם במשטרה, רב-פקד שרית פרץ, כי "מועדוני החשפנות בישראל נהגו בין היתר לאפשר מתן שירותי מין בתוך המועדונים ובניגוד לחוק".

  

היא הוסיפה: "אנחנו מדברים על נשים שברוב המקרים מגיעות משכבות אוכלוסייה מוחלשות. אותם בעלי מועדונים מנצלים אותן כדי להרוויח יותר כסף. משטרת ישראל תפעל בנחישות לאכיפה נגד התופעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים