שתף קטע נבחר

אגרופים ובעיטות: תיעוד - תקפו פעיל למען בעלי חיים

אופיר בן חמו, הפועל להצלת שקנאים ובעלי כנף אחרים המצויים בסכנת ירי בקרבת בריכות דגים, הותקף על-ידי שני חקלאים ממעוז חיים שבצפון. "זה היה מארב. אחד מהם התנפל עליי, הפיל אותי לרצפה ובעט בראשי", סיפר. אחד מהם יובא לחקירה

  

שני חקלאים מקיבוץ מעוז חיים שבצפון הארץ תועדו היום (שני) תוקפים את אופיר בן חמו, פעיל למען בעלי חיים ובעליו של ה"שקנאיבולנס" - הפועל להצלת שקנאים וציפורים בסכנת ירי בקרבת בריכות דגים. תיעוד האירוע - בפתח הכתבה.

 

בן חמו יצא לפעילות איתור וחילוץ ציפורים בבריכות הדגים, יחד עם אחיו ואחיינו, כשלפתע הבחינו ברכב שטח לבן שועט לעברם. בן חמו סיפר כי הם ניסו להימלט אל מכוניתם - כשהאח והאחיין הצליחו להיכנס ובן חמו נותר בחוץ. "בלי לשים לב, התרחקנו כ-200 מטרים מהרכב שלנו והדרך אליו ארכה זמן רב. כשהתקרבנו למכונית - הבחנו ברכב נוסף ממתין לנו. זה היה מארב".

 

 

 

 

 

שני חקלאים מקיבוץ מעוז חיים תוקפים פעיל למען בעלי חיים ()
מתוך תיעוד התקיפה

אופיר בן חמו ()
אופיר בן חמו

אופיר בן חמו ()

הוא סיפר עוד כי מרכבי השטח ירדו שני מגדלי דגים שתפסו אותו והחלו להכותו: "אחד מהם התנפל עליי, הפיל אותי לרצפה ובעט בראשי תוך שהוא מכה בי באגרופים. הוא צעק, 'אני אהרוג אותך'". לדברי בן חמו, התקיפה נמשכה דקות ארוכות.

 

עוד תיאר כי לאחר מכן חברו של התוקף התערב ועצר אותו. בן חמו נמלט לכביש הראשי והזעיק עזרה. "הזמנתי אמבולנס שפינה אותי לבית החולים העמק בעפולה. כשהמשטרה הגיעה - התוקפים אמרו שאני זה שתקפתי ראשון". בן חמו הגיש תלונה נגד השניים, ואחד מהם יובא לחקירה עוד הערב.

 

שירה הרצנו מעמותת "אנימלס" מסרה: "אנו כבר יודעים שיש לא מעט מפטמי דגים שפועלים באלימות כלפיי ציפורים נודדות ויורים בהן בניגוד לחוק. היום האלימות עולה מדרגה כשהיא מופנית גם כלפי פעיל למען בעלי חיים שמקדיש את חייו להצלת הציפורים. אנו מקווים שהמשטרה תמצה את הדין עם העבריינים ושולחים חיזוקים ואיחולי החלמה לאופיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים