שתף קטע נבחר

בית המשפט אישר: גבר "ידוע בציבור" - לשתי נשים

ר' ונ' נפגשו בשנת 2017, בזמן שר' כבר היה ידוע בציבור של אישה אחרת. למרות זאת, בית המשפט לענייני משפחה בת"א אישר לשניים מעמד של ידועים בציבור. ר': "שתיהן חשובות לי באותה מידה"

קיבל מעמד של "ידוע בציבור" לשתי נשים שונות: בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב אישר אתמול (ב') לר' בן ה-38 ולנ' בת ה-40 הסכם חיים משותפים כ"ידועים בציבור", אף שר' כבר קיבל מעמד זהה עם אישה אחרת.

בני הזוג שקיבלו הכרה כידועים בציבור מבית המשפט ()
בני הזוג עם עוה"ד שירי רובינס גולן. המשפחות תומכות

"לא הכרתי את המושג 'פוליאמוריה' עד לפני כמה שנים" סיפרה נ' בשיחה עם ynet. "נחשפתי לזה דרך מכרים, כתבות וספרים. את ר' הכרתי ב-2017 וידעתי מראש שהוא ידוע בציבור של מישהי אחרת. מאחר שלר' יש נכסים, רציתי שהוא ירגיש בנוח בזוגיות שלנו ושלא יחשוש למניעים, אז חתמנו לפני כשנה על הסכם זוגיות".

 

לדבריה, היא הרגישה בת זוג של ר' וחלק מהחיים שלו גם בלי להיות מוגדרת כידועה בציבור. "התארסנו בתחילת השנה ואין ספק שזה מאוד שימח אותי שר' רצה ופעל כדי לקדם את הנושא הזה, שנותן איזשהו ביטחון וגם הכרה ציבורית. כשהגענו לבית המשפט חששנו ונערכנו מראש לכל התרחישים".

 

"במשפחה שלי תמכו מאוד במהלך, למרות שהם כולם בזוגיות מונוגמית", הוסיפה נ'. "ההורים שלי שמחו לקבל את הבשורה הזו. אני מקווה שפסיקת בית המשפט תעזור לאנשים לראות שיש המון דרכים לאהוב בצורה מוסרית. זכויות של אף אחד לא נפגעו כאן, אלא רק הגדלנו את מעגל הזכויות. יש כאן פתרון יצירתי לכל מיני הרכבים חדשים שנוצרים בשנים האחרונות, גם בפוליאמוריה וגם בזוגות חד מיניים או הרכבים אחרים של משפחה".

 

"הרבה אנשים מקנאים"

ר' אמר כי פנה לבית המשפט מכיוון שהרגיש שהדבר יסמל את הקשר החזק שלו עם נ'. "הכוונה שלי היא להיות איתה עוד הרבה שנים", הוא אומר. "רציתי להראות לה שהיא חשובה לי באותה מידה. לא באתי לשם ממקום של להגן על עצמי, אלא דווקא ממקום של לתת ולהראות".

 

ר' הוסיף כי משפחתו וחבריו תומכים בו. "אני מגיע לפגוש את המשפחה עם בת זוג אחת או עם השנייה, ואף פעם לא שמעתי ביקורת שאני לא בסדר", אמר. "יש אנשים שרוצים שאהיה מאושר וחוששים שאולי להיות עם שתי נשים זו לא אהבה מחייבת. הרבה אנשים מקנאים בזה, ויש גם כאלה שלא יודעים להתמודד עם הקנאה. הבנתי כבר לפני מספר שנים שמערכת יחסים מונוגמית היא לא בשבילי".

 

עורכת הדין שירי רובינס גולן, שייצגה את בני הזוג, מסרה: "יש היום משפחות חדשות, שונות ומגוונות. למרות שלכאורה בשנת 2020 אנחנו חושבים שיש לנו החופש לבחור את מי לאהוב או איזה תא משפחתי לייצר, בפועל, במציאות, מי שהולך נגד התלם עדיין נתקל בחסמים רבים. העובדה כי בית המשפט אישר הסכמים לשתי בנות הזוג, ממשיכה את סלילת הדרך ונותנת לגיטימציה נוספת למשפחות בהרכבים שונים". היא הוסיפה: "אני גאה לקחת חלק בדרך זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בני הזוג עם עוה"ד שירי רובינס גולן
מומלצים