שתף קטע נבחר

הדיל של מקורבי נתניהו עם בן גביר

אחרי שבבחירות הקודמות הם פעלו כדי למנוע הצבעה לעוצמה יהודית, הפעם אנשי הליכוד משנים אסטרטגיה. העסקה הנרקמת: בניסיון להגיע לגוש של 61 ינסה הליכוד לסייע למפלגה לעבור את אחוז החסימה. התמורה: התחייבות של בן גביר לא להתמודד שוב במקרה של מערכת בחירות נוספת. הליכוד: "שקר וכזב"

 

בנימין נתניהו איתמר בן גביר (צילום: EPA, רויטרס)
נתניהו ובן גביר(צילום: EPA, רויטרס)

מקורבי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנהלים בימים האחרונים מגעים עם יושב ראש מפלגת עוצמה יהודית איתמר בן גביר, מתוך הבנה של נתניהו ואנשיו שתרחיש שבו עוצמה יהודית תצליח לעבור את אחוז החסימה, מקרב את נתניהו לעבר היעד הנכסף של גוש בן 61 חברי כנסת.

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

לקראת מערכת הבחירות השנייה, שנערכה בחודש ספטמבר 2019, הכריז נתניהו מלחמת חורמה על עוצמה יהודית וניסה בכל כוחות למנוע ממצביעי ימין לבחור בה, תוך הצהרה שבחירה במפלגה תהיה אובדן קולות שיחליש את גוש הימין, שכן סיכוייה להיכנס לכנסת קלושים.

 

למרות זאת באותן בחירות זכתה המפלגה ב־84 אלף קולות, אמנם רחוק למדי מאחוז החסימה אך עדיין כמות קולות מרשימה.

 

כעת, לקראת הבחירות הקרובות, מבינים נתניהו ואנשיו שאין כבר דרך לשכנע את בן גביר לוותר על התמודדות לכנסת. לכן החלו בימים האחרונים כמה מיועציו הקרובים של נתניהו לנהל מגעים מול איתמר בן גביר, בניסיון לחשוב יחד איך לסייע לעוצמה יהודית לעבור את אחוז החסימה.

 

 

 

 

בין האפשרויות שנדונו הייתה בקשה של בן גביר, שראש הממשלה נתניהו יפנה לרבנים בכירים בציונות הדתית, יבהיר להם שיש לו אינטרס מובהק שעוצמה יהודית תעבור את אחוז החסימה ויבקש שיביעו בה תמיכה פומבית.

 

בנוסף עלה רעיון שלפיו נתניהו יפנה למפלגת יהדות התורה ויבקש שאחת החסידויות הקטנות שתומכות במפלגה תורה הפעם לכל אנשיה להצביע לעוצמה יהודית.

 

קשה לדעת מה סיכוייה של העסקה לצאת לפועל, אולם התמורה שמבקשים אנשי נתניהו מלמדת שהם אינם פוסלים היתכנות למערכת בחירות רביעית. אנשי נתניהו ביקשו התחייבות ולפיה אם למרות המאמצים שיעשה נתניהו, עוצמה יהודית לא תעבור את אחוז החסימה, המפלגה תתחייב שלא להתמודד במקרה שבו מדינת ישראל תיאלץ ללכת פעם נוספת לבחירות.

 

 

בן גביר ואנשיו טרם השיבו סופית לתנאי זה, אולם הם לא פסלו את ההצעה על הסף, וטרחו לציין שהם אנשים הגונים שיעמדו בכל התחייבות שיקבלו על עצמם.

 

מעוצמה יהודית נמסר בתגובה: "אנחנו עסוקים בהצלת גוש הימין ומקווים שנתניהו למד מהטעות של הבחירות האחרונות, כאשר הוא יצא נגד עוצמה ופיספס את ההזדמנות להקים ממשלה. הסיכוי היחידי לממשלת ימין יהיה אם עוצמה תעבור את אחוז החסימה ונקווה שראש הממשלה יפנים זאת".

 

בליכוד הכחישו את הפרסום ומסרו: "זה שקר וכזב. אין שום דיל עם בן גביר, הצבעה לעוצמה יהודית ובן גביר מסכנת את ניצחון הימין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, רויטרס
נתניהו ובן גביר
צילום: EPA, רויטרס
מומלצים