שתף קטע נבחר

ילד מעוטף עזה שיחק במטען חשוד: "לא חשב שיש סכנה"

מטען שנותק מבלון אותר בחצר בית משפחה בקיבוץ נירים שבמועצה האזורית אשכול. הוא הובא לחצר ככל הנראה על ידי כלבת המשפחה. בן תשע שלא זיהה את הסכנה בעט בו, ורק כשהאם גילתה את החפץ בחצר - הוזעקו הכוחות. החפץ התגלה כמטען דמה: "היה מזל גדול"

חבלן משטרה הוזעק הבוקר (ד') לקיבוץ נירים שבמועצה האזורית אשכול לטפל במטען חשוד שנותק מבלון. המטען, כך התברר, אותר אתמול על ידי ילד בן תשע שבעט בו – ולא חשב שמדובר בסכנה. הבוקר אותר המטען בחצר בית משפחתו של הילד, לאחר שכלבת המשפחה ככל הנראה הביאה אותו לשם. המטען התגלה כמטען דמה, והושמד על ידי החבלן.

 

"בגלל שלא חובר אליו בלון, הילד כלל לא חשב שיש בזה סכנה. היה מזל גדול", אמרה אמו של הילד. "הסברנו לו שאסור לגעת בדברים כאלה. הכלבה שלי הביאה אותו לחצר, היא תמיד מביאה לחצר שלנו כל דבר שהיא מוצאת. זה היה חשוד בעיניי, צלצלתי לרבש"צ של הקיבוץ, והוא הזעיק חבלן". צרור נוסף אותר הבוקר בתוך שטח חקלאי במועצה. את הצרור מצאו חקלאים, שהזעיקו את אנשי הביטחון.

 

 

 

שיגורי הבלונים והירי על הדרום נמשכים למרות המאמצים לשימור ההסדרה בתיווך מצרי, וחרף הדיווח כי חמאס הסכים לחדול את שיגורי הבלונים. אמש זוהתה נפילה בשטח פתוח במועצת שער הנגב סמוך לשעה 23:00, מבלי שנשמעה אזעקה. ככל הנראה מדובר בפצצת מרגמה. מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחת משטח רצועת עזה לשטח ישראל.

 

הדיווח על הפסקת השיגורים הופיע אתמול בעיתון "אל-קודס" מפי מקור בעזה, שטען כי חמאס החליט, לאחר פגישתו עם משלחת המודיעין המצרית, להפסיק לאלתר את הפרחת בלוני הנפץ לעבר עוטף עזה. ההחלטה הועברה לכלל יחידות הבלונים ברצועת עזה. העיתון דיווח כי ישראל הבטיחה לאפשר הקלטות נוספות במעברים לרצועת עזה וממנה, אך לא נמסר מה אופי ההקלות.

 

מטען נפץ בקיבוץ נירים ()
הילד לא זיהה את הסכנה

 

 

למרות הדיווח, גם אתמול נחת בלון חשוד, סמוך למתחם גני ילדים בקיבוץ סעד שבשער הנגב, ללא נפגעים או נזק. חבלן של המשטרה נטרל את המטען הקטן. בלון אחר שהופרח מהרצועה נחת בין עומר לתל שבע. על רקע העלייה בכמות בלוני הנפץ, ברשויות בעוטף עזה ובנגב החלו להפיץ הודעות לתושבים ולבתי הספר, לפיהם יש להימנע משימוש בנפצים בחג פורים, כולל במסיבות הרשמיות. "המוקדים מוצפים בפניות של אזרחים מבוהלים שעושים הקשר בין בלוני הנפץ לנפצים", נאמר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים