שתף קטע נבחר

"המתקדמת מסוגה בעולם": ניסוי מוצלח למערכת לייזר נגד מל"טים

רפאל בחנה את מערכת Drone Dome המיירטת רחפנים ומל"טים באמצעות קרן לייזר. המערכת כבר נמכרה לכמה מדינות, בהן בריטניה. צפו בתיעוד הניסוי

 

 

 

חברת הנשק רפאל הודיעה היום (רביעי) כי השלימה בהצלחה סדרת ניסויים במערכת ליירוט רחפנים באמצעות לייזר. במסגרת הניסויים המערכת, ששמה Drone Dome ("כיפת רחפן"), יירטה בקרן לייזר רחפנים ומל"טים. במסגרת הניסוי הצליחה המערכת לאתר את המטרות, לעקוב אחריהן באור יום ובלילה, ולבסוף ליירט אותן.

 

"היום השלמנו סדרת ניסויים מוצלחים במערכת המתקדמת מסוגה בעולם ליירוט רחפנים", אמר  תא"ל (במיל') שחר שוחט מחטיבת מערכות להגנה אווירית ברפאל. "במהלך הניסוי בדקו והדגמנו יכולות רבות נגד רחפן בודד ונגד כמה רחפנים בו זמנית".

מערכת דרון דום (צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע
"טיפלה במגוון איומים ביעילות מרבית". מערכת Drone Dome(צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ)

דרון דום לייזר רכוב (צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע
(צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ)
 

"המערכת פעלה בהצלחה רבה וטיפלה במגוון רחב של איומים ביעילות מרבית. היכולת הייחודית שפותחה ברפאל בנושא הלייזר מאפשרת מעקב מדויק אחר מטרה נעה ומתמרנת בטווחים גדולים ומאפשרת למקד את קרן הלייזר בצורה מדויקת על המטרה וכך לפגוע בה בצורה יעילה ומהירה", הוא הוסיף.

 

מערכת ה-Drone Dome של רפאל נועדה להתמודד עם איום רחפנים ומל"טים על יעדים צבאיים ועל יעדים אזרחיים כגון שדות תעופה או תשתיות אסטרטגיות. המערכת כבר נמכרה ללקוחות ברחבי העולם, ובהם לצבא בריטניה.

 

Drone Dome היא חלק ממערך ההגנה האווירית הרב שכבתי של ישראל. היא מצטרפת למערכת כיפת ברזל, שרביט קסמים ו"ספיידר", המשמשות להגנה מפני רקטות, טילים וכלי טיס בלתי מאוישים בטווחים שונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ
מערכת היירוט
צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ
מומלצים