שתף קטע נבחר

תיעוד: בני משפחת תמימי חוסמים בגופם חייל במחסום

בסרטון שהופץ ברשתות נראים בני המשפחה הפלסטינית מסייעים לשיירת רכבים לעקוף מחסום צבאי סמוך לנבי סלאח. דובר צה"ל: "החייל נהג כמצופה ממנו". ארגון "עד כאן": "לשים סוף להפקרות ולנהוג ביד קשה במי שפוגע בצה"ל"

 

 

 

תיעוד מטריד ברשתות החברתיות: בסרטון שהופץ נראים בני משפחת תמימי כשהם מסייעים לשיירת רכבים לעקוף מחסום צבאי סמוך לכפר נבי סלאח, תוך שהם חוסמים בגופם את לוחם צה"ל שהיה במקום, בזמן שהוא מנסה לעצור את פריצת המחסום. את התיעוד פרסמה אתמול ברשתות החברתיות ג'אנה ג'יאד, בת למשפחת תמימי.

 

בתיעוד נראים ג'אנה והוריה נצמדים לחייל תוך כדי צעקות, ומכוונים את הרכבים לעקוף את המחסום. בשלב מסוים הם אף נצמדים לחייל ודוחקים אותו הצידה בכדי שהרכבים יוכלו לעקוף את המחסום.

ני משפחת תמימי חוסמים בגופם חייל ומאפשרים מעבר של רכבים במחסום ()
חוסמים חייל צה"ל. מתוך התיעוד

ני משפחת תמימי חוסמים בגופם חייל ומאפשרים מעבר של רכבים במחסום ()

ני משפחת תמימי חוסמים בגופם חייל ומאפשרים מעבר של רכבים במחסום ()

עאהד תמימי בבית המשפט  (צילום: AP) (צילום: AP)
עאהד תמימי בבית המשפט (צילום: AP)

כזכור, הנערה הפלסטינית עהאד תמימי הורשעה בתקיפת קצין וחייל בנבי סאלח. היא ריצתה שמונה חודשי מאסר בעקבות התקיפה ושוחררה ביולי 2018. יחד עמה שוחררה גם אמה, נרימאן תמימי. היא הורשעה בהסדר טיעון בתקיפת הקצין שתועדה, בהסתה ובשני מקרים קודמים של הפרעה לכוחות צה"ל

 

מדובר צה"ל נמסר: "בעקבות ריבוי אירועי טרור אלימים בימים האחרונים במרחב שבין הכפר עבוד לכפר נבי סאלח, הוחלט לאחר הערכת מצב להגביר את מאמצי ההגנה ולהציב לוחמים לבידוק במרחב. הלוחם המתועד בסרטון נהג כמצופה ממנו בסיטואציה המורכבת, והמתין לכוח נוסף לצורך השלמת המשימה. לאחר זמן קצר הגיע כוח נוסף שסייע בבידוק הרכבים".

 

גלעד אך, מנכ"ל ארגון "עד כאן", התייחס גם הוא לסרטון: "אירוע זה, כמו אירועים רבים ברחבי יהודה ושומרון, הם תוצר של פעילות ארוכת שנים של ארגונים אנטי ישראליים אשר פועלים בשטח ומחלישים את צה"ל. משפחת תמימי גדלה על ברכי האנרכיסטים שעד היום, מדי שבוע, מלהיטים את הרוחות באיו"ש ופוגעים בחיילי צה"ל. יש לשים סוף להפקרות ולנהוג ביד קשה עם כל מי שפוגע ומבזה את חיילי צה"ל. אנו קוראים לראשי הצבא, למשטרה ולפרקליטות לפעול ולתת גיבוי לחיילים בשטח מול הפורעים בכיסוי אזרחי ברחבי יו"ש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים