שתף קטע נבחר

מקרון מגן על ילדה שקיללה את האיסלאם

בת 16 סיפרה לעוקבים באינסטגרם על הנטייה המינית שלה. כשמגיב מוסלמי גידף אותה היא השמיצה את הקוראן וקיללה את האיסלאם. מאז ספגה איומים ונאלצה לעבור בית ספר. היום אמר נשיא צרפת: "חילול הקודש זה לא פשע"

נשיא צרפת עמנואל מקרון התייחס היום (ד') לסערה שעוררה תלמידה שתקפה את האיסלאם, וספגה איומים על חייה. המקרה עורר מחלוקת גדולה בצרפת, מדינה שבה חיים מוסלמים רבים ומנסה לשמור על צביון חילוני. מקרון נדרש לסוגיה ואמר שחילול הקודש "זה לא פשע".

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

מילה, לסבית מוצהרת בת 16, התפרסמה בינואר בשידור חי באינסטגרם שבו התייחסה לנטייה המינית שלה. מגיב מוסלמי כינה אותה "לסבית מלוכלכת", והיא הגיבה בסרטון שבו השמיצה את האיסלאם. היא קראה לאיסאלם "דת מחורבנת" ואמרה שהקוראן הוא ספר "מלא שנאה". היא הוסיפה שהיא לא גזענית כלל והצהירה: "אמרתי מה שאני חשבתי, אתם לא תגרמו לי להתחרט. ממש לא אכפת לי".

צרפת מילה ילדה בת 16 השמיצה את ה איסלאם ()
מילה בת ה-16
 

בעקבות הסרטון קיבלה מילה איומים על חייה, וברשת פורסמו פרטים אישיים שלה – כולל בית הספר שבו היא לומדת. צרפת פתחה בחקירת האיומים, ומילה עברה לבית ספר אחר. שלשום החלה ללמוד בו. בראיון בטלוויזיה הצרפתית אמרה מילה שהיא לא מתחרטת, ומתנצלת רק בפני הדתיים המתונים. מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת, מרין לה פן, הביעה תמיכה בילדה ואמרה: "היא אולי וולגרית, אבל אי אפשר לקבל את זה שבמאה ה-21 בצרפת יש אנשים שדנים אותה למוות".

 

גם נשיא צרפת עמנואל מקרון התייצב לצד מילה בת ה-16. ההתייחסות של מקרון לסערה הייתה אחרי ששרת המשפטים שלו, ניקול בלובה, ספגה ביקורת בגלל שאמרה שמתקפה נגד הדת "היא מתקפה נגד חופש המצפון". בממשלה התנערו מדבריה של בלובה. בראיון לתקשורת הצרפתית אמר מקרון: "בוויכוח הזה התעלמנו מהעובדה שמילה היא קטינה. אנחנו חייבים להגן עליה בבית הספר ובחיי היומיום ובפעילות שלה".

נשיא צרפת עמנואל מקרון (צילום: מארק ישראל סלם)
נשיא צרפת עמנואל מקרון(צילום: מארק ישראל סלם)
 

הנשיא הוסיף שהמדינה מילאה את האחריות שלה כשמצאה למילה בית ספר חדש, ושיש להגן היטב על הילדים בצרפת נגד "צורות חדשות של שנאה והטרדה ברשת שעלולות להיות הרסניות. החיוניות הזאת נבדלת מהביקורת על הדת". מקרון הדגיש שהחוק בצרפת מאפשר לבקר את הדת, כל עוד לא מדובר בהסתה לשנאה ובפגיעה בכבוד.

 

המחלוקת בצרפת הייתה חמש שנים אחרי הטבח במערכת העיתון הסאטירי "שרלי הבדו". ג'יהאדיסטים הסתערו על המקום בעקבות קריקטורה על הנביא מוחמד. מקרון הבהיר שבצרפת החילונית רשאים האזרחים "לחלל את הקודש" וגם לפרסם קריקטורות על הדת.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים