שתף קטע נבחר

לא שובצו שופטים למשחק בליגת הנשים: "זילות גדולה"

פארסה בליגה הלאומית: שחקניות אליצור ת"א והפועל גליל עליון הגיעו למשחק בכפר בלום, אך גילו שלא היה צוות שיפוט באולם. השופט גילי אנטלר הוקפץ מחדר הכושר ובהסכמת המאמנים שפט לבדו. מנהל גליל: "עצוב שדברים כאלו קורים". מאיגוד הכדורסל נמסר: "טעות אנוש"

קבוצות הנשים של אליצור ת"א והפועל גליל עליון היו אמורות להיפגש אתמול (שלישי) באולם בכפר בלום למשחק ליגה שנקבע ל-19:30.

 

הקבוצות כבר הגיעו לאולם והחלו בחימום. רבע שעה לפני הפתיחה הצפויה של המשחק, עוז אוחנה, מנהל קבוצת הנשים של גליל עליון, שם לב שהשופטים לא הגיעו. הוא החל בסבב בדיקות ואז הבין שלא שובצו שופטים.

 

השופט בלי בגדי המשחק (צילום: שילה צל ציון)
השופט שהוקפץ גילי אנטלר ללא בגדי השיפוט(צילום: שילה צל ציון)

לאחר שיחה עם משבץ נשלח השופט גילי אנטלר, שהוקפץ והגיע באיחור, כשבדרך כלל צריכים להיות על הפרקט שני שופטים בכל משחק ליגה לאומית. השופט הגיע ללא ביגוד שופט כי הוא נשלף מאימון בחדר כושר. המאמנים של שתי הקבוצות נתנו את אישורים לשחק עם שופט אחד.

 

אוחנה סיפר ל-ynet: "זה פשוט עצוב שככה מתנהל הכדורסל שלנו, לא יכול להיות שדבר כזה קורה לנו פעם שנייה בשלוש שנים, כאשר הפעם הראשונה הייתה בחצי גמר הפיינל פור. יש כאן זילות גדולה כלפי ענף כדורסל הנשים. בליגת הגברים זה לא היה קורה. אנחנו מודים לשופט שהסכים להגיע למשחק מהרגע להרגע למרות שלא היה מתוכנן לשפוט".

 

השופט בלי בגדי המשחק (צילום: שילה צל ציון)
המשחק שוחק עם שופט אחד בלבד(צילום: שילה צל ציון)

 

מאיגוד הכדורסל נמסר: "מועד המשחק שונה לשעה זו לבקשת הקבוצות ואושר על ידי הנהלת המרחב. עקב טעות אנוש פרטי המשחק בתוכנת השיבוצים שונו והמשחק נעלם ממשחקי אמש. כאשר התקשרו מהקבוצה הביתית לסגן מנהל המרחב בשעה 19:25 הוא ניסה לאתר את שני השופטים הקרובים ביותר לאולם. נמצא שופט אחד זמין שהיה באמצע אימון בחדר הכושר. השופט היה לבוש במכנסי טרנינג שחורים (כצבע מכנסי השיפוט הרשמיים) ובחולצת טרנינג בצבע אפור (כצבע חולצת השיפוט הרשמית). לא היו לו בגדי שיפוט זמינים ברכבו. במידה שהיה יוצא לכיוון ביתו כדי להתלבש, הדבר היה מוסיף לו עוד כמחצית השעה עד שהיה מגיע לאולם. בסופו של דבר, השופט הגיע לאולם והתחיל את המשחק בשעה 19:50 (20 דקות מאוחר יותר מזמן תחילת המשחק הרשמית) ולא באיחור של שעה! אף אחד באיגוד השופטים לא פועל כנגד כדורסל הנשים. אירועים מסוג זה מתרחשים לצערי, גם בכדורסל הגברים. כל זה רק כתוצאה מטעויות אנוש. לשמחתי, בצורה מעטה יותר בשנים האחרונות. חבל לי שלא מציגים את התמונה המלאה: קבוצות גברים ונשים מאחרות לא פעם ושופטים ממתינים לעיתים גם שעה לקבוצות ללא תמורה. בשולי הדברים, המשחק הסתיים על הצד הטוב ביותר ולשביעות רצון שתי הקבוצות".

 

המשחק בסופו של דבר שוחק והושלם ובסופו גליל עליון ניצחה 63:77.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שילה צל ציון
גילי אנטלר
צילום: שילה צל ציון
מומלצים