שתף קטע נבחר

בנט: "בלי ריבונות לא ניכנס לממשלה"

שר הביטחון התייחס בכנס של "ימינה" ליום שאחרי הבחירות: "בשום מצב לא אכנס לממשלת שמאל אנטי-דתית של גנץ ולפיד". הוא תקף את נתניהו: "בליכוד אוהבים את הציונות הדתית חלשה וחסרת השפעה"

 

 

 

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס הערב (רביעי) לטענות הליכוד לפיהן הוא עשוי להצטרף לקואליציה בראשות בני גנץ אחרי הבחירות. בכנס של רשימת ימינה שנערך בכפר המכביה אמר בנט: "כל הזמן מפריחים שקרים ושמועות, שנלך עם גנץ ושנלך עם זה ועם זה. ברור שנלך לממשלת ימין בראשות נתניהו".

 

בנט הדגיש כי מפלגתו תיכנס לממשלה רק אם תוחל ריבונות ביהודה ושומרון: "בשום מצב לא אכנס לממשלת שמאל אנטי-דתית של גנץ ולפיד, שרוצים לפגוע בכל מה שאנחנו מאמינים. ניכנס רק לממשלת ימין, אבל השאלה היא מה תעשה ממשלה כזאת? מה שווה ממשלה שהיא כאילו ימין ובפועל היא לא ימין? אנחנו בלי ריבונות לא נכנסים לממשלה".

נפתלי בנט ובצלאל סמוטריץ' בכנס ימינה (צילום: מוטי קמחי)
בנט עם סמוטריץ' בכנס בכפר המכביה (צילום: מוטי קמחי)
נפתלי בנט בכנס ימינה (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

נפתלי בנט בכנס ימינה (צילום: מוטי קמחי)
בנט עם שרה ב"ק (צילום: מוטי קמחי)

שר הביטחון התייחס לניסיונות של המפלגות השונות לקרוץ למצביעי הציונות הדתית: "בשבת ראיתי בבית הכנסת עלון שבת של העבודה-גשר-מרצ, בעלון אחר כחול לבן שמו דגל ישראל מלוכלך בחרדל, הליכוד שמו את גיבורי דגל הדיו והדביקו להם כיפה - הם כנראה לא מצאו גיבורים אמיתיים חובשי כיפות סרוגות. מה קרה שכולם מחפשים את הציונות הדתית?".

 

בנט גם עקץ את מדיניותו של ראש הממשלה: "בנאום בר אילן נתניהו הכריז על הקמת מדינה פלסטינית, שתי מדינות לשני עמים", בשלב זה הקהל החל לקרוא קריאות בוז. בנט הגיב לקריאות: "אנחנו מעריכים את ראש הממשלה שלנו, אבל וואלה, הוא צריך אותנו חזקים. הם אוהבים אותנו מחייכים, נחמדים אבל חלשים וחסרי כל השפעה. למה? כי הם מבינים שהציונות הדתית זה המנוע האידיאולוגי של המחנה הלאומי כולו".

 

לדברי בנט, "אם אין ימינה מקבלים מדיניות שמאל. כשהיינו נחמדים, ממשלת ליכוד גירשה אותנו מגוש קטיף. כולל דמויות מאוד מרכזיות בליכוד שהצביעו בעד, גם אם לא נעים להם להיזכר בזה".

 

בנט גם לעג לחובשי הכיפות בליכוד: "אומרים לנו 'אבל יש כיפות סרוגות בליכוד'. כן? חובש הכיפה הכי בכיר הוא השר להגנת הסביבה. יש גם את סגנית שר החוץ, אה עכשיו היא קיבלה שדרוג, סליחה, היא כבר שרת התפוצות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נפתלי בנט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים