שתף קטע נבחר

הגוזלים של איתמר

"התלמידים יודעים שאעשה הכל בשבילם, הם צריכים רק לרצות להצליח", מספר איתמר שחר מחנך בכיתת אתגר באורט קריית ביאליק. ואיך הוא מתמודד עם אלה שמתקשים לקום בבוקר? מעיר אותם בעצמו ואף מסיע אותם לבית-הספר

בשיתוף מפעל הפיס והסתדרות המורים

 

איתמר שחר, מחנך כיתת אתגר ומורה לאזרחות והיסטוריה בתיכון אורט קריית ביאליק, נוהג להתקשר בבוקר להעיר תלמידים השקועים בשינה ואף לנסוע אליהם הביתה ולהסיע אותם לביה"ס.

 

שחר, בוגר תואר שני ביחסים בינלאומיים בהתמחות באיראן, עסק בתעשיות ביטחוניות וכמאמן קבוצת הכדורסל בתיכון קריית ביאליק, כאשר חברו ביקש ממנו ללמד במקומו כמורה מחליף במקצוע אזרחות.

איתמר שחר, אורט קריית ביאליק (נחום סגל)
איתמר שחר, אורט קריית ביאליק(נחום סגל)

"הגעתי כמורה מחליף והתאהבתי. הרגשתי משמעותי בעבודה עם ילדים והציעו לי ללמד גם היסטוריה ולאחר מכן גם לחנך כיתת אתגר", הוא מספר "התלמידים יודעים שאעשה הכול בשבילם וכלוחם גולני אשכב בשבילם על הגדר כדי שיממשו את היכולות שלהם".

 

הכיתות של שחר ממותגות ונקראות "הגוזלים של איתמר" כחלק ממודל שפיתח והוא גאה להוביל אותם להישגים ולשיעורי זכאות גבוהים לבגרות.

 

"כשהם מגיעים בכיתה י' אני עוטף אותם כמו גוזלים ומאכיל אותם מהיד לפה, מעיר אותם בבוקר ונוסע להביא אותם מהבית אם צריך. אני מקיים שיחות עם ההורים, מקיים ביקורי בית שבועיים ודואג לכל מחסורם. אני עוטף אותם בכל דרך אפשרית כדי לחזק אותם. כשהילדים רואים שאני מוכן לעשות בשבילם הכל כל עוד הם כנים איתי, הם יודעים להחזיר, משתפים פעולה ונרתמים למשימה", הוא מסביר את סוד ההצלחה.

 

לדבריו, ידע והוראה, הם חלק ממכלול רחב של תפקיד המורה הכוללים הקניית כישורי חיים, אחריות, כלים להתמודד עם סיטואציות חברתיות, ערכים ויציאה לחיים האזרחיים כאזרחים מועילים לחברה וכישורים חברתיים. כדי לחזק את האמון של התלמידים בעצמם, מייצר להם שחר חוויית הצלחה ומקיים עימם שיחות מוטיבציה.

 

אוסף אותם כמו גוזלים. איתמר שחר ותלמידיו (נחום סגל)
אוסף אותם כמו גוזלים. איתמר שחר ותלמידיו(נחום סגל)
 

"ילד שנכשל כל החיים ומקבל ציון טוב במבחן מקבל עידוד ומתחיל להאמין ביכולות שלו", הסביר "אני מתחיל במבחן שהתלמיד יוכל לעמוד בו ולאט לאט מעלה את רמת הקושי. אני אומר לתלמיד שלא הצליח תיגש לעוד ועוד מבחן עד שתצליח ‭ ?‬ והוא צריך רק לרצות". 

 

 

הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

 

בשיתוף מפעל הפיס והסתדרות המורים


פורסם לראשונה 16/02/2020 08:31
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים