שתף קטע נבחר

ח"כ אבידר: "סיפור נתניהו נגמר, הוא לא בשיח שלנו"

בריאיון לאולפן ynet תקף הח"כ מישראל ביתנו את ראש הממשלה ואת מדיניותו הכוללת, בין היתר בנוגע לרצועת עזה, אך ציין שהוא "לא פוסל אותו" - והבטיח: "לא יהיו בחירות רביעיות". הח"כ ביקר את בנט: "פליק פלאק שנדיה קומנצ'י הייתה מתקשה לעשות". על ארדן: "השר לביטחון הפנים הכושל בתולדות המדינה"

 

 

פחות משלושה שבועות לבחירות, ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) הבטיח כי "לא יהיו בחירות רביעיות", ותקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו. היום (חמישי) בריאיון לאולפן ynet טען אבידר: "הסיפור שלו נגמר. הוא יישב בבתי משפט פעמיים בשבוע, השאלה היא לא אם הוא יילך, אלא מתי". עם זאת הוא ציין: "לא פוסל אותו". הוא תקף גם את גלעד ארדן ("השר לביטחון הפנים הכושל בתולדות המדינה"), את כחול לבן ("רצים לחרדים מתוך אינטרס"), ואת שר הביטחון נפתלי בנט ("פליק פלאק שנדיה קומנצ'י הייתה מתקשה לעשות על מגרש הספורט). צפו בריאיון.

ח
תוקף. ח"כ אלי אבידר מישראל ביתנו(צילום: אלי מועלם)
 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"מאז ימי נתניהו המושג 'ימין' הלך לאבדון", אמר ח"כ אבידר. "האיש הזה, לא רק שהוא לא ימין אלא שהוא הרג את הקונספט שנקרא 'ימין'. הוא משלם כסף לחמאס אחרי שיגורי טילים, מגיע להסדרה. זה סדר יום ועל סדר היום נגיע להסכמות - אחד הדברים החשובים הוא שלא יהיו בחירות רביעיות".

 

- האג'נדה של כל המפלגות היא 'רק לא ביבי'.

"נתניהו לא קיים אצלנו בשיח. הסיפור שלו נגמר, הוא הולך לשבת בבתי משפט פעמיים בשבוע. השאלה היא לא אם הוא יילך, אלא מתי".

 

- זה בדיוק מה שאמרו בעבר.

"מה שקרה זה שהיו בחירות לראשות הליכוד, ורבע מהמתפקדים הצביעו נגד נתניהו. זה די ברור, מדובר בתהליך שמתקדם. בואו נראה מה נתניהו עושה ברגעים אלה: בגוש חלב מנקבים עשרות צמיגים - ורה"מ מפרסם סרטון בפייסבוק כדי לגלות את זה. עד לרגע זה לא יודעים מי אחראי למעשה, וזה משרת רק את הרשימה המשותפת. השר לביטחון הפנים, הכושל בתולדות מדינת ישראל, לא עושה כלום. האיש הזה לא מתפקד. כל מה שמעניין אותו זה לשמר את הממשלה שלו".

הרביעיה הפותחת בכנס כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
על כחול לבן: "ריצה מטורפת לחרדים מתוך אינטרס"(צילום: מוטי קמחי)

נפתלי בנט בכנס ימינה (צילום: מוטי קמחי)
על בנט: "פליק פלאק שקומנצ'י הייתה מתקשה לעשות"(צילום: מוטי קמחי)

גלעד ארדן בהצהרה בהמשך לפיגועים (צילום: יואב דודקביץ')
על ארדן: "שר ביטחון הפנים הכושל בתולדות המדינה"(צילום: יואב דודקביץ')

ישראל כץ (צילום: אבי מועלם)
על כץ: "איים מלאכותיים בעזה - משחק בדימיון מודרך"(צילום: אבי מועלם)

- אתם אומרים שתשבו עם העבודה, אבל לא מוכנים שהמשותפת תתמוך מבחוץ בממשלה של גנץ.

"אני לא פוסל את נתניהו. שוב, אני לא מתעסק איתו והוא לא בשיח שלי, אם הליכוד בחרו בו, זו בעיה שלהם. יש 120 חברי כנסת , 16 חברי כנסת חרדים, 13 של המשותפת - אז נשארים עם 91 חברי כנסת שאפשר לדבר איתם ברמת סדר היום".

 

ח"כ אבידר נשאל על מגעים אפשריים בין ימינה של נפתלי בנט לבין יו"ר כחול לבן: "גנץ בריצה מטורפת להכניס את החרדים, ומי שמוביל את ראש החץ הזה הוא גבי אשכנזי - שמוביל לשותפות עם ש"ס. אנחנו יודעים מהי עמדתו של יאיר לפיד, ואשכנזי גורר את הקוקפיט לשותפות עם החרדים כי יש לו אינטרס בעניין הזה".

 

לדבריו, "זה רע כי הבוחרים של כחול לבן זכאים להבין מה המפלגה הזאת רוצה. כחול לבן בעד נישואים אזרחיים, חוק גיוס? בעד העברת הגיור לרבני הערים, או לא? הם לא נותנים תשובה. בוגי יעלון היה איתי בשבת תרבות ואמר 'אנחנו נעביר את חוק הגיוס ואחר כך נראה'. זה דבר קלאסי של כחול לבן, לא להתחייב".

  

- בנט יכול לערוק מגוש הימין?

"עד לרגע זה, בנט ושקד תמיד הורידו את הראש בפני רבנים ונתניהו. הוא פיטר אותם כמו אחרוני הפיונים בממשלה הקודמת, ובנט כינס מסיבת עיתונאים ואמר 'הייתי שר חינוך ועכשיו אני רק נפתלי'". ח"כ אבידר נשאל אם מפלגתו מדברת עם בנט והשיב: "אנחנו מדברים עם כולם, נקודה".

 

עוד הוא תקף: "הדבר היחידי שאפשר להגיד על בנט כשר הביטחון זה שהוא עשה פליק פלאק שנדיה קומנצ'י הייתה מתקשה לעשות על מגרש הספורט. ממצב שהוא אמר שצריך להיכנס עם מכסחת דשא לעזה - הוא הולך להסדרה. ממצב שהוא אמר שצריך לסיים את מה שקורה בעזה – הוא התחיל לחלום עם ישראל כץ. סיפור האיים המלאכותיים של כץ הוא משחק בדימיון מודרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מועלם
ח"כ אלי אבידר
צילום: אלי מועלם
מומלצים