שתף קטע נבחר

לוי-אבקסיס מתחייבת: "תור לרופא מומחה - עד 10 ימים"

חברת הכנסת מהעבודה-גשר-מרצ התחייבה "לשנות את מערכת הבריאות - לקצר תורים ולהביא יותר רופאים". בריאיון לאולפן ynet היא הצהירה שאינה פוסלת את תמיכת הערבים מחוץ לממשלה וטענה: "יש צורך ברה"מ במשרה מלאה". על ליברמן: "אמר שיביא להכרעה, אולי הוא יישב עם גנץ"

 

 

18 יום לבחירות: ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (העבודה-גשר-מרצ) סיפרה על קמפיין הבחירות המתייחס למערכת הבריאות. בריאיון לאולפן ynet היא הצהירה: "המטרה היא שכל אחד יוכל לקבוע תור לרופא מומחה עד 10 ימים. נקצר את התורים ונביא יותר רופאים". 

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

- איך אתם רוצים לעשות את זה בלי תקציבים?

"יש פה איזושהי צביעות", טענה לוי-אבקסיס, "כאשר מדובר על סיכונים ובעיות ביטחוניות - הכסף ישר נמצא. כיום למשל יחידת חום של גז בארה"ב עולה פחות מ-2 דולר ובאירופה 2.5 דולר. בישראל האזרח משלם 6 ומשהו דולר. למה אנחנו משלמים על הגז שלנו ככה? עובדתית יש מתוווים אחרים. אנחנו מדברים על הרבה מאוד סעיפים שמהם אפשר להביא כספים".

ח
"אין בעיה שהערבים יתמכו מבחוץ". אורלי לוי אבקסיס (צילום: אבי מועלם)

אביגדור ליברמן באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
על ליברמן: "שמעתי אותו אומר שיגרום להכרעה"(צילום: אבי מועלם)

- שר הבריאות אומר שצריך להעלות את מס הבריאות בחצי אחוז כדי לממן את המחסור.

"5,000 בני אדם מתו מוות מיותר בבתי החולים, כל אחד מכיר מישהו שחטף שם זיהום. אנחנו צריכים לגבש תוכנית עבודה ארוכת טווח שתצמצם את הפערים בינינו לבין ה-OECD". כאמור, לוי-אבקסיס התחייבה: "אנחנו נקצר את התורים ונביא יותר רופאים. המטרה שלי היא שכל אחד יוכל לקבל את התור שמגיע לו לרופא מומחה עד 10 ימים". היא הוסיפה: "כשהתחלנו לפעול לעידוד רופאים בפריפריה, מה עשו באוצר? קיצצו, חילקו לעוד מומחים. זה לא רציונלי לעבור לפריפריה, בטח אם יש לך אפשרות להשלמת הכנסה במרכז. אנחנו צריכים רפואה בפריפריה. נוסיף רופאים ומיטות".

 

- המדיניות הקיימת כרגע הורגת אנשים?

"זה יכול להיות ברשלנות, שאתה לא נותן את הטיפול בזמן, איכותי זמין ונגיש. אם תור לפעולה מסוימת לוקח שמונה חודשים, ובן אדם נהיה חולה יותר, בוודאי שזו תוצאה של הזנחה". עוד היא טענה: "האינטרס של המרכז הוא לנתח את הפריפריה".

 

"אני מקווה שבבחירות הפעם תהיה הכרעה"

לוי-אבקסיס התייחסה לבחירות שיתקיימו בעוד פחות משלושה שבועות. "אני מקווה שהפעם תהיה הכרעה, שמעתי שליברמן מדבר על זה שהוא יגרום לכך שתהיה הכרעה, יכול להיות שהוא יילך עם בני גנץ".

 

לוי-אבקסיס התייחסה לאפשרות שהרשימה המשותפת תתמוך בממשלה מבחוץ: "אין לי בעיה שהם יתמכו מבחוץ בנושאים חברתיים. אנחנו ניכנס לממשלה שקווי הייסוד בה יכללו את הנושאים של האזרחים".

 

היא הוסיפה: "יש לי איתם חילוקי דעות, כאשר הם מובילים את הנושאים הפלסטיניים לפני אזרחי המדינה. שמעתי הבוקר את ליברמן גם אומר שאין לו בעיה לשבת עם העבודה-גשר-מרצ. אני עזבתי את ישראל ביתנו בהיותי מספר 2 שהמפלגה נכנסה לקואליציה ולא דרשה שום הישג חברתי. באתי לפוליטיקה בגלל נושאים חברתיים".

 

- אין לך בעיה לשבת עם ליברמן ועם הערבים בתמיכה מבחוץ, אבל עם נתניהו לא תשבי.

"יכולנו להיות ה-61 בממשלת נתניהו ולא עשינו זאת", אמרה, "אני חושבת שראש ממשלה צריך לנהל את ענייני המדינה, וזו מדינה עם הרבה עניינים. צריך רה"מ במשרה מלאה. אם בחלק מהזמן הוא יהיה על ספסל הנאשמים - לא יהיה לו זמן לעשות את הדברים הראויים למדינת ישראל. באנו להחליף את המדיניות האנטי-חברתית שהשתרשה כאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ח"כ אורלי לוי-אבקסיס
צילום: אבי מועלם
מומלצים