שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  17 שנות מאסר לסב שאנס את נכדתו: "קנה שתיקה באמצעות מתנות"

  הסב, כיום בן 70, אנס את נכדתו במשך כארבע שנים מאז שהייתה בת שמונה, תוך שהוא מעניק לה מתנות וכסף כדי שלא תספר על המעשים. בנוסף לעונש המאסר הוא יפצה אותה ב-200 אלף שקלים

  17 שנות מאסר נגזרו היום (חמישי) על בן 70 שאנס את נכדתו במשך כארבע שנים, החל מהיותה בת שמונה. בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע אותו בעבירות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים בקטינה בת משפחה. הוא יפצה את המתלוננת ב-200 אלף שקלים. 

  אילוס אזיקים/תקיפה/אישום תקיפה תוקף אילוסתוקף אילוסתקיפה (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

   

  על-פי גזר הדין, הנכדה נהגה ללון בדירתו של הסב בין היתר בחופשות מבית הספר, בחגים ובסופי שבוע, ולעיתים לפרקי זמן של מספר חודשים.

   

  במהלך תקופה זו ניצל הסב את המצוקה הכלכלית של הנכדה ומשפחתה על מנת לבצע בה מעשים מיניים. הוא כרך את המעשים שביצע בה בתמורה כספית וקניית מתנות, כדי לרכוש את שתיקתה לביצוע המעשים. הוא אנס אותה בדירתו, בדירתה וגם במכוניתו. בנוסף, בשנת 2012 לקח אותה למקלט בבניין מגוריו וביצע בה מעשה סדום, לאחר מכן הבטיח לה שזו הפעם האחרונה שביצע בה מעשים שכאלה וקנה לה מתנות.

   

  שלושת השופטים בראשות השופט רענן בן יוסף הפנו בגזר הדין לפסיקת בית המשפט העליון שקבעה כי "בית המשפט זה עמד לא אחת על הכיעור הרב והחומרה היתרה הטמונה בביצוע עבירות מין. הפגיעה חמורה במיוחד כאשר מדובר בעבירות מין המבוצעות בקרבן קטין או קטינה, ובפרט בעבירות מין בתוך המשפחה, בהן מנצל הפוגע את פערי הכוחות ואת הקרבה בינו לבין הנפגע. מעשים שכאלה מותירים אצל הקורבנות צלקות נפשיות עמוקות ויוצרים פגיעה בתפקודם שלכל אורך חייהם". 

   

  עוד נקבע כי "השיקולים המרכזיים בענישת עברייני מין שביצעו עבירות מין בקטינים הם שיקולי גמול והרתעה, הן כלפי העבריין והן כלפי עבריינים פוטנציאליים, ויש להעדיף את שיקולי הגמול וההרתעה על פני נסיבותיו האישיות של הנאשם וכי על העונש לשקף את חומרת המעשים וסלידת החברה ממעשים מיניים מעוותים אלה". לאורך המשפט הכחיש הסב את המיוחס לו.

   

  עו"ד ליטל קורן מפרקליטות מחוז תל אביב שניהלה את התיק אמרה כי "בית המשפט הביע בגזר דינו את סלידתה העמוקה של החברה מביצוע עבירות מין בתוך המשפחה, את הפגיעות העמוקות שנגרמות לקטינים ואת האינטרס הציבורי הרב במיגור התופעה. בית המשפט שלח מסר כי מי שיפגע בקטינים צפוי לענישה משמעותית".

   

  סנגורו של הסב, עו"ד יגאל גולדשטיין, מסר כי "הסב מכחיש כל קשר לפרשה ועומד בתוקף על חפותו לכל אורך ההליך, החל מהחקירה במשטרה ולרבות ההליך בבית המשפט המחוזי".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים