שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מכות עם מגב: נאשמת בהתעללות בניצולת שואה בת 98

  קרוביה של הקשישה שלוקה באלצהיימר במצב מתקדם ומוגדרת חסרת ישע סיעודית, חשדו במטפלת, התקינו מצלמות אבטחה - והובילו למעצרה של העובדת מנפאל

   

  אילוסטרציה התעללות בקשישים (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  קרקי גנוקה, אזרחית נפאל בת 41, עבדה במשך כשנה וחצי כמטפלת של קשישה ניצולת שואה. כתב אישום שהוגש נגדה היום (ה') מתאר כיצד גנוקה התעללה בקשישה שעליה הייתה אחראית. בני משפחתה של הקשישה שחשדו במטפלת, התקינו מצלמות אבטחה והובילו למעצרה.

   

  לפי כתב האישום, שהגישה עו"ד יולנדה טולדנו בובליל לבית המשפט המחוזי בלוד, הנאשמת עבדה מאוגוסט 2018 ועד סוף החודש שעבר כמטפלת של הקשישה שלוקה באלצהיימר במצב מתקדם ומוגדרת חסרת ישע סיעודית שזקוקה להשגחה מתמדת.

   

  הנאשמת טיפלה בקשישה, הייתה אחראית עליה וגרה עמה בביתה ברחובות. בכתב האישום נטען כי בחלק מתקופת עבודתה ביצעה העובדת הזרה מעשי התעללות גופנית ונפשית בקשישה באופן יומיומי, בכך שבאופן חוזר ונשנה פנתה אל הקשישה בדיבור אגרסיבי וצעקות, הכתה ת הקשישה, בין היתר בסטירות ותוך שימוש במקל מגב, איימה על הקשישה בהפעלת אלימות כלפיה במטרה להפחידה, וכן מנעה ממנה השגחה וטיפול ראוי.

   

  לפי כתב האישום, "מעשיה של הנאשמת גרמו לקשישה מכאוב רב ובתגובה בכתה דקות ארוכות ואף זעקה לעזרה והתחננה בפני הנאשמת באומרה 'אוי וואיי', 'את הורגת אותי' ו'למה את עושה את זה?'".

   

  עוד צוין בכתב האישום כי "התנהגותה של הנאשמת הופנתה כלפי הקשישה, בין היתר, במהלך פרוצדורות טיפוליות כגון נטלת תרופות ומתן אינהלציה, ובתגובה לכך שהקשישה סבלה, בין היתר, משכחה ומחשבות שווא, חוסר הקפדה על צעידה עם הליכון, חוסר הבנה לצורך בנטילת תרופה, והכול למרות העובדה כי מדובר בתסמינים של מחלת האלצהיימר שממנה סובלת הקשישה".

   

  בבקשה להאריך את מעצרה של המטפלת עד תום ההליכים צוין כי "מעשיה מעידים על מסוכנותה הרבה, כמי שתקפה שוב ושוב לאורך תקופה ארוכה קשישה חסר ישע, נטולת כל יכולת להגן על עצמה. דווקא במקום שבו אורך רוח ורחמים דרושים ביתר שאת, גילתה המשיבה אכזריות במעשיה".

   

  הפרקליטות מייחסת לגנוקה עבירות של התעללות בחסר ישע על ידי אחראי, תקיפת חסר ישע על ידי אחראי ואיומים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים