שתף קטע נבחר

נתניהו: נוביל רפורמות וניר ברקת יהיה שר האוצר; גנץ: תיק החינוך יישאר אצלנו

ראש הממשלה הודיע בכנס בחירות באור יהודה כי בכוונתו להוביל "שש רפורמות ענק בכלכלה ובבריאות", שיכללו הוזלה דרמטית בדיור ובמזון והשקעות ענק בבריאות. מנגד, אמר יו"ר כחול לבן בני גנץ: "הורים צעירים נאנקים תחת יוקר המחיה"

כאשר פחות מחודש נותר לבחירות לכנסת, מתמקדים ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ בסוגיות כלכלה וחברה והציגו הערב (יום ה') בכנסים השונים את משנתם. נתניהו הודיע כי בכוונתו להוביל שש רפורמות גדולות ואמר כי ח"כ ניר ברקת ישמש כשר האוצר בממשלתו הבאה אחרי הבחירות במרץ. מנגד, אמר יו"ר כחול לבן בני גנץ: "הורים צעירים נאנקים תחת יוקר המחיה" והציג את תוכניתו ואת כוונתו לשמור על תיק החינוך בכחול לבן.  

בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: יאיר שגיא, שאול גולן)
בנימין נתניהו ובני גנץ מציגים את משנתם הכלכלית-חברתית(צילום: יאיר שגיא, שאול גולן)
 

שר האוצר הנוכחי, משה כחלון, ימשיך לכהן בתפקיד עד כינון הממשלה הבאה: "ביקשתי מניר ברקת להיות שר האוצר של ממשלת הליכוד הבאה", אמר נתניהו בכנס באור יהודה. ברקת הגיב: "אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון הגדול בבקשתו שאהיה שר האוצר בממשלה הבאה ועל כך שאימץ את התוכנית הכלכלית שיזמתי. על כולנו להירתם יחד לניצחון הליכוד בבחירות כדי להקים ממשלה לאומית, על מנת שנוכל לממש את הרפורמות הגדולות שיביאו להמשך הצמיחה והשגשוג למדינת ישראל כולה".

 

 
 

נתניהו אמר שאם ייבחר יוביל "שש רפורמות ענק בכלכלה ובבריאות. ראשונה: הוזלה דרמטית במחירי הדירות, שנייה: הוזלה דרמטית במחירי המזון. רפורמה שלישית: השקעות ענק בשירותי הבריאות; רפורמה רביעית: השקעות ענק בנגב בגליל וביהודה ושומרון. אנו מבטלים את הפריפריה. רפורמה חמישית: הזנקת עסקים קטנים. רפורמה שישית: להמשיך את הפלא שאנו מחוללים עכשיו. ישראל מספר 1 בטכנולוגיות העתיד".

 

עוד אמר נתניהו: "ישראל הפכה בהנהגתנו למעצמה עולמית. מכון מחקר רציני דירג את ישראל עם האוכלוסייה כמעט הכי קטנה כמעצמה השמינית בעולם. עשינו שינויים פנימיים אדירים, שיא של השקעות בכל הזמנים, שיא של תעסוקה בכל הזמנים, שפל באבטלה של כל הזמנים. שכר החיילים בשיא של כל הזמנים, שכר המינימום בשיא של כל הזמנים, כך גם השכר הממוצע. ישראל הופכת למעצמת סייבר וגז".

 

נתניהו אמר מוקדם יותר בכנס בחירות בראש העין כי "בבחירות הקודמות 300 אלף מצביעים של הליכוד נשארו בבית ובבחירות האלה הם יבואו להצביע, יבואו להכריע כי הברירה היא נורא פשוטה - או ממשלת ליכוד חזקה או ממשלת שמאל של גנץ שתלויה באחמד טיבי. זו האמת, גנץ לא יכול להגיע לממשלה בלי טיבי, הוא לא יכול, זאת עובדה מתמטית. זאת האמת ואותה מנסים להסתיר ואני מבקש מכם לספר אותה, אנחנו בטווח נגיעה מניצחון ענק. מה שאני רואה שיש חשמל בליכוד, אנחנו הולכים לנצח".

 

ניר ברקת (צילום: אלכס קולומויסקי)
ניר ברקת(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

ברקת, שכיהן כראש העיר ירושלים בין 2008 ל-2018, היה לפני הבחירות לכנסת ה-17 ב-2006 ראש מטה מפלגת קדימה במחוז ירושלים. ערב הבחירות לכנסת ה-19 ב-2013 הוא הודיע על תמיכתו בראש הממשלה נתניהו. שנתיים לאחר מכן, בדצמבר 2015, התפקד ברקת לליכוד והודיע אז כי אין בכוונתו להתמודד נגד נתניהו על ראשות המפלגה. כמה חודשים לפני סיום תפקידו בעיריית ירושלים, הודיע ברקת כי בכוונתו להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת.

 

בפברואר 2019 הוא נבחר בפריימריז של הליכוד למקום התשיעי ברשימת המפלגה בבחירות לכנסת ה-21.

Finance Minister Moshe Kahlon  (Photo: Rafi Kutz)
כחלון (Photo: Rafi Kutz)

כחלון, שהחל את דרכו הפוליטית בזירה הארצית ב-2003, דורג בפריימריז של הליכוד לקראת הבחירות לכנסת ה-17 ב-2006 במקום הראשון. ב-2008 הוא מונה ליו"ר מרכז הליכוד. לקראת הבחירות לכנסת ב-2009 הוא נבחר במקום החמישי בפריימריז של המפלגה, והוצב במקום השישי ברשימה. בממשלת נתניהו השנייה הוא מונה לתפקיד שר התקשורת, אולם באוקטובר 2012 הוא הודיע על החלטתו לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים.

 

 

גנץ: מבוגרים זקוקים לשירות בריאות מצוין

גם יו"ר כחול לבן בני גנץ הקדיש חלק ניכר מנאומו בכנס בחירות בכפר הירוק לסוגיות חברתיות וכלכליות: "במדינה הזו יש מבוגרים שזקוקים למערכת בריאות שנותנת שירות מצוין. ויש בה ילדים שזקוקים למערכת חינוך מגיל לידה עם תכנים שיכינו אותם לאתגרי המאה ה-21, הורים צעירים שנאנקים תחת יוקר המחיה וכמיליון וחצי ילדים נשים וגברים עם מוגבלויות שונות מכל הסוגים שראוי להם לחיות ולהתפרנס בכבוד. כולנו ללא יוצא מן הכלל פשוט שווים".

 

"אנחנו בכפר הירוק, אחד מבתי הספר המובילים בארץ. המקום שתמיד אראה בו את בית גידולי השני. זהו בהחלט מקום ראוי. להבטיח לכם שאחזק את מערכת החינוך ואציב אותה בראש סדרי העדיפויות הלאומים של ישראל. החינוך הוא המפתח להצלחתו של אדם. החינוך הוא המפתח העליון להצלחתה של החברה בישראל. לצד זאת, אני מתכוון להשקיע בתשתיות הלאומיות באופן שיתאימו את ישראל למציאות הנדרשת במאה ה-21 עם מבט לשלושים וארבעים שנה קדימה כי אם אנחנו נהיה 17-16 מיליון אנשים ב-2048, כשישראל תחגוג מאה, אנחנו מוכרחים לדאוג שמחצית מאוכלוסיית ישראל תחיה ברווחה בצפון או בדרום. זו השליחות שלי, לשם כך נכנסתי לפוליטיקה. לא בשביל קרבות בוץ".

 

גנץ הודיע הוא מתכוון לשמור את תיק החינוך בכחול לבן: "אדאג שנעסוק בזה ולטפל בנושא החינוך באופן אישי ובלתי מתפשר". הוא התייחס לנושא קידום בעלי מוגבלויות, "צריך להבטיח לכל אזרח בישראל נוכח כל מגבלה שהיא להיות שווה זכויות ויכול לתפקד בכל אחת מההדמנויות, ככה, נורא פשוט, בכל מקום. אני מתכוון לקדם את הנושא הזה. זה כתוב במצע. נושא הגיוס נושא קריטי".

 

גנץ הבהיר כי יקדם שירות לכל, "בינתיים נעביר את חוק הגיוס על בסיס הצעת מערכת הביטחון כי זאת רפורמה שיקח שנתיים-שלוש לארגן כי צריך חוק גיוס". בהתייחסו לסוגיית מצוקת העסקים הקטנים אמר: "אנחנו מתכוונים לקחת חסות על העסקים הקטנים, גם מבחינת אובדן הכנסות, פנסיות, סגירת עסקים או חופשות. זה ממש מופיע במצע שלנו".

 

בנוגע לתוכנית המאה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אמר גנץ כי טרם הוריד מהפרק את האפשרות שיביא את התוכנית לכנסת כתוכנית כללית: "את הדבר הזה צריך לבנות בצורה הרבה יותר ממוסדת וזה מה שאני מתכוון לעשות. ולכן אמרנו שאנחנו נביא את התוכנית בכללותה לכנסת. לא שאין לנו עליה הערות, לא שאנו מקבלים את כל מה שכתוב בה אבל אנחנו יכולים להבין אותה כתוכנית שלמה. ביקרתי השבוע במשולש, אמרתי - אף אזרח ישראלי יהודי או ערבי לא יועתק מביתו לשטח מדינה אחרת. אבל אפשר להביא אותה כתוכנית כללית לכנסת, עוד לא הורדנו את האופציה הזו מהפרק". הוא ציין כי הכנסת הנוכחית בתפקוד מינימליסטי בגלל הבחירות, "אבל אם יהיה צורך, נעשה את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא, שאול גולן
בנימין נתניהו ובני גנץ מציגים את משנתם הכלכלית-חברתית
צילום: יאיר שגיא, שאול גולן
מומלצים