שתף קטע נבחר

מה ומי במיאמי

 המונים ממגוון הקשת של הקהילה הישראלית בדרום פלורידה, הגיעו ביום ראשון לבית העלמין "בית דיוויד" שבהוליווד, כדי ללוות את אורה בר (66), למנוחת עולמים. הרב אבישי לוי המנהיג של קהילת "נתיבי עזרא", ערך את טקס הלוויה ונשא דרשה. ספדו לה, דני בר - הבעל, שהעלה קווים לדמותה של רעייתו אורה ז"ל, תוך שהוא נשנק ואינו מותיר באולם אף לא עין אחת יבשה. האח עו"ד יוסי זילברברג, האחות מלכה סמארי, האחות נורית, עם בני זוגם הספיקו להגיע מישראל כשהם מותירים שם את אמם הקשישה. מלכה נפרדה מאורה בכאב רב, תוך שהיא ממאנת להשלים עם לכתה ללא שוב של אחותה האהובה. הבן תומר והבת ורד, חלקו את כאבם עם הנוכחים והודו לחברים שסעדו את אמם בימי מחלתה.לפני כשנתיים התבשרה המשפחה על מחלתה של אורה, והתאחדה בהחלטה נחושה להילחם ולנצח את המחלה. במשך שנתיים טופלה אורה בבתי חולים שונים, תוך ניסוי תרופות וטיפולים חדשניים בנחישות ובאמונה שהפיחו תקוות מול אכזבות. בחודש האחרון החמיר מצבה הבריאותי. ביום שישי כוחותיה לא עמדו לה והמחלה הכריעה אותה. בנוכחותם של בתה ורד ושתי חברות קרובות שעמדו לצידה, היא נשמה את נשימתה האחרונה.אורה, הייתה ציר מרכזי בחיי החברה של קבוצת "השמיים הם הגבול". לכל מקום אליו הגיעה, היא הפכה חיש מהר למסמר הערב. היא נחשבה 'למודיעין' ולשדכנית הבלתי רשמית, חביבה, חייכנית ואופטימית. בשל יופייה, רבים כינו אותה ברז'יט בארדו, בשל דימיונה לשחקנית. במהלך ימי השבעה פקדו מאות רבות של מנחמים את בית המשפחה באוונטורה.אורה בר ז"ל, הותירה אחריה: בעל- דני, ושלושה ילדים - תומר, ורד, וגבע. יהי זכרה ברוך.

 

דקעקד ()
אורה בר ז"ל - ברז'יט בארדו.

 

העיתונאית,אפרת לכטר, כתבת חדשות ערוץ 12, שהתה בשבוע שחלף עם בעלה בדרום פלורידה. במהלך ביקורה היא הרצתה בפני "הפרלמנט הנשי", "פרלמנט הריביירה", ו"פרלמנט בוקה".בהרצאה עוצרת נשימה שיתפה אפרת,את הקהל ברשמיםממקור ראשון,ככתבת ישראלית באזורי לחימה מסוכנים,מכתבות תחקיר שעשתה בביקוריה בצפון סוריה ובעיראק. בקול שקט ורגוע בשלווה אינסופית היא לקחה את מאזיניה לאזורי הקרבות ממעוזי דאע״ש במוסול בעיראק וב א-רקה בצפון סוריה.באמצעות סרטונים אותנטים אותם צלמההיא הציגה:"מאחורי הקלעים" כשהתלוותה לכוחות הכורדיים באזורי הקרבות בעת כיבוש מוסול, מפגשיה עם המיעוט היזידי הנרדף בהר סינג׳אר ושיחותיה עם נשים יזידיות שנחטפו והוחזקו כשפחות מין של לוחמי דאע"ש, המנסות לשקם עצמן לאחר חמש שנות מלחמת אזרחים אכזרית ועקובה מדם.אפרת לכטר, הינההעיתונאית הישראלית היחידה שהתלוותה לכוחות הכורדים בקרבות לכיבוש העיר מוסול. בנוסף, נסעה לאפריקה שם חשפה סחר בלתי חוקי בנשק ישראלי במדינות תחת אמברגו בינלאומי.

 

דקעקד ()
אפרת לכטר, עם ראשי "הפרלמנט הנשי". - צילום: נגב ויז'ואל

 

בפעם הראשונה בהיסטוריה, נבחרת של רוכבי סוסים אולימפיים תייצג את ישראל באולימפיאדה בטוקיו. באזור ווילינגטון, פלורידה, יש מועדון רוכבים עליו נמנת סידני שולמן, רוכבת הסוסים בקפיצות ראווה. על אף גילה הצעיר, היא נחשבת לרוכבת מנוסה, קשוחה וממוקדת מאוד. לאחרונה היא טסה במיוחד לישראל כדי לעבור מבחני כשירות,במרכז לרפואת ספורט ולמחקר של מכון וינגייט. שולמן החייכנית, הגיעה כשהיא מלווה בד״ר עמיחי אלפרוביץ׳, מנהל הנבחרת, ליום מבדקים עמוס במהלכו נבדקה ע״י ד״ר דליה נבות, קיבלה ייעוץ תזונתי מתזונאית הסגלים האולימפיים, איילת וינשטיין, וביצעה בדיקת ארגומטריה בידיה האמונות של הטכנאית הרפואית, עליזה אברהם. שולמן, זוכת המכביה ב-2017, בתום הבדיקות היא שבה למיאמי והשתתפה בתחרות בוולינגטון, פלורידה, בה נטלו חלק מחברי נבחרת ישראל ובהם דני ג׳יי וולדמן, אשלי בונד, אלעד יניב ודן קרמר. שיהיה בהצלחה רבה כל הדרך לטוקיו 2020.

 

דקעקד ()
סידני שולמן בבדיקות המכון הלאומי למצוינות בספורט.

 

בפעם השנייה השבוע, נפגשו חברים מהקהילה הישראלית, בבית העלמין "בית דוד". הפעם כדי ללוות למנוחת-עולמים את ניסים ניסן - רפאל סקנדרני ז"ל. לפני כחודש ימים הוא נפצע אנושותעת היה מעורב בתאונת דרכים, בהיותו רכוב על אופנועו. הוא הובהל לבית החולים "הוליווד ממוריאל", כשהוא מחוסר הכרה, ומאז לא שבה אליו הכרתו. בתי הכנסת באזור נתבקשו להתפלל לשלומו, אולם ביום שנילא עמדו לו כוחותיו והוא נפטר. ביום שלישי, הגיעו בני משפחה וחברים לחלוק לו כבוד אחרון. הרב יהודה בן חמו, ספדונשא דברי תורה, בני המשפחה ספדו לו ומדבריהם עלתה דמותו כבחור חייכן, אוהב את החיים, חבר נאמן, חרוץ,המסייע לכל דורש. הוא הותיר אחריו את הוריו - אניטה ועוזי סקנדרני, שני אחים - שאול - צ'ארלי, ואייל, ורעייתו מריה. יהי זכרו ברוך.

 

מזג אוויר לפי הזמנה זימן אלפים לבילוי טו בשבט בפארק Y.T שבהוליווד. מנהלי המחלקות הישראליות של המרכזים הישראליים- לאה שני מ"פוזנק", ודרור גרשוני מ"מייקל אן ראסל", חברו יחדיו עם זוהר ולוסקי ממנהליהקרן קיימת בפלורידה, וערכו הפנינג טבע מוצלח ביותר. מזה מספר שנים נוהגת הקהילה הישראלית לחגוג את ט"ו בשבט בטבע, בהשתתפות משפחות על טפם. מבעוד מועד הוקמו ביתנים של ארגונים שונים כמו: נעל"ה, הצופים "שבט ברק", ושבט"אלמוג", הלל, פוזנק ,מרכזים קהילתיים, כל עמי, גשר,מד"א, ה-IAC,FIDF. הילדים נהנו מדוכני הפעלה מגוונים, דוכני אוכל כשר, מוזיקה והרקדה.

 

דקעקד ()
לאה שני, דרור גרשוני וזוהר ולוסקי בט"ו בשבט בפארק

 

 

הקונכ"ל יונתן פלד, הוזמן על ידי ראש עיריית מיאמי ביץ דן גלבר, לנטיעת עצים עם תלמידים מבתי ספר יהודים, לכבוד ט"ו בשבט בפארק "טוטם". את האירוע ארגן זוהר ולוסקי ממנהליהקרן קיימת בפלורידה.

 

דקעקד ()
הקונכ"ל יונתן פלד עם תלמידים בטקס נטיעת עצים

 

לאחרונה הגיעה משלחת נשים המייצגות את עמותת "פני"ם חדשות" מישראל. כל נשות המשלחת, הינן נשים מהשורה הראשונה במדינת ישראל, מהנדסות מחשבים,מרצות בטכניון, נשות עסקים, מנכ"ליות של חברות, ועוד.חברות המשלחת הגיעו למיאמי בהתנדבות מלאה ועל חשבונן הפרטי, השקיעו אלפי דולרים,על מנת לעשות שליחות חברתית, מגדרית ובינ"ל טהורה.

נשות המשלחת זכו להכרה, הוקרה, והערכה מקיר לקיר, בכל מקום אשר הגיעו. לאור ההתרשמויות החיוביות מהן, מסתמן כי לתפקיד יו"ר המשמר המגדרי בפלורידה,תתמנה מאיפא"ק, וכבר נרקם עימם פרויקט משמעותי. בין היתר הן נפגשו עם גבריאל גרויסמן, ראש עיריית בל הרבור, עם חברות 'הפרלמנט הנשי', הפדרציה היהודית, ראשי ערים ואנשי מפתח’, עם ציפי אריסון דירקטורית בשדולה הפרו-ישראלית - איפא"ק,שעמלו על שיתוף פעולה. בין לבין הן שלבו גם טיול לקי ווסט והשתתפו במפגש אצל יפה פליישר, מפגש אותו ארגנה אשת החברה היחצנ"ית תמר זמיט,החולקת את זמנה בין ישראל לבוקה רטון.

מטרת ביקורה של משלחת עמותת "פני"ם חדשות" מישראל, כדי להציף שינוי בגישה המגדרית לגישה חברתית לשיוויון באמצעות הקמת משמר מגדרי בינ"ל , זאת בהמשך למשמר המגדרי בכנסת אשר הקימה העמותה לפני 3 שנים.

 

דידי ()
תמר זימט, חלי פרידמן מעמותת "פני"ם חדשות" מישראל

 

המשמר הינו סטארט אפ נשי ראשון מסוגו המעודד אזרחים למעורבות אקטיביסטית ציבורית למדידת הביצועים של הנבחרים בכנסת ובממשלות ומפרסם מדד שנתי המדרג אותם ומעניק תעודות הוקרה למצטיינים.זו הזדמנות למינוף חקיקה למען קידום נשים בישראל ובעולם ולמידה אודות העשייה המגדרית במדינות השונות.

המשמר המגדרי הבינ"ל הושק ב- 17 ביולי 2018 בכנס מכובד בכנסת, בשיתוף סגן השר לשעבר מייקל אורן ובהשתתפות שגרירים ואנשי הקהילה הדיפלומטית, חברי כנסת, אישי ציבור ושגרירים.נשות העמותה פועלות כולן בהתנדבות מלאה, מתוך אמונה וערכים ורואות בשליחותן ערך חשוב ואזרחות טובה, למען חיזוק חוסנה של החברה בישראל.בעמותה מאות נשים בעלות מצוינות ממגוון דיסיפלינות בתפקידי מפתח בחברה הישראלית .

 

 

* למעלה מאלף ומאתיים איש הגיעו בשבוע שחלף, לערב הגאלה השנתי של פדרציית מיאמי – רבתי. הערב שהתקיים ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה במלאת 75 שנה לשחרור אושוויץ-בירקנאו, נערך בסיסמה: בסלוגן:.“Be The Light” בין האורחים בלטו, משתתפי ״מצעד החיים״ וניצולי שואה אשר שרו את ההמנון האמריקאי ואת "התקווה". טייס חיל האוויר שאביו ניצול שואה, תא"ל במיל. אבי מאור, אשר השתתף במטס מעל אושוויץ-בירקנאו בשנת 2003, כמחווה לנרצחים על ידי הנאצים. המרצה המרכזית היתה פרופסור דבורה ליפשטדט, שזכתה בפרס "חבר הישראלים ההומניטארי" של הפדרציה היהודית במיאמי לשנת 2020. מרנין במיוחד היה לראות את קבוצת הישראלים, חברי דירקטוריון של החטיבה ומשתתפי תכניות החטיבה השונות. להצטרפות לחטיבה הישראלית:https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים