שתף קטע נבחר

ההשוואה בין בן גביר לבין יזבק היא דמגוגיה

הצבת הפוסטים של הח"כית מול התמונה של ברוך גולדשטיין בסלון של יו"ר עוצמה יהודית היא מגוחכת. הוא אוהב ישראל, היא לא. טור תגובה

 

חצי חצי  איתמר בן גביר היבא יזבק (צילום: אבי מועלם)
ח"כ היבא יזבק ואיתמר בן גביר(צילום: אבי מועלם)

בתגובה ל"מה ההבדל בין איתמר בן גביר להיבא יזבק" מ-13 בפברואר

 

קראתי והשתדלתי שלא להיעלב מדבריו של סני ארזי מארגון השמאל מולד שפורסמו כאן, אך יש גבול לציניות ולצביעות. ארזי ניסה לערוך השוואה מלאכותית בין יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר לבין ח"כ היבא יזבק, ומעבר לכך שהוא מנסה לטעון שהכף נוטה לזכותה, הרי שעצם ההשוואה בינו לבין שונאת ישראל היא מגוחכת.

 

 

כל מה שבן גביר עושה מגיל 14 הוא למען מדינת ישראל וארץ ישראל, בזמן שיזבק רוצה למחוק את המדינה כפי שאתם מכירים אותה. הוא חוגג את יום העצמאות בתפילה ובהודיה על המדינה ומתפלל להצלחתה ולשגשוגה, ואילו בשביל יזבק - יום העצמאות הוא יום הנכבה. הוא אוהב את חיילי צה"ל, וזוכה לארח אותם לא מעט בביתו, ואילו יזבק מגדפת אותם.

 

גם בחזון והחלומות לעתיד, איתמר שונה מיזבק וחבריה בתכלית: בעוד ששאיפתה היא מדינה פלסטינית שירושלים היא בירתה הבלעדית, החלום שלו הוא שיבת ציון. מהיכרותי איתו, זה גם החלום של הוריו - שושנה ז"ל, שעוד בהיותה נערה הצטרפה לאצ"ל, וצדוק, שעלה מעיראק ונלחם ברוב מערכות ישראל. שניהם אהבו את המדינה והשקיעו בה את כל מרצם.

 

ארזי נוקט דמגוגיה כשהוא מציין את העובדה שבן גביר תלה את התמונה של ד"ר ברוך גולדשטיין בסלון ומנסה לשוות לכך דמיון לתמיכתה של יזבק ברוצחים סמיר קונטאר ודלאל מוגרבי. דמגוגיה היא נשקו של מי שאין לו טענות טובות יותר. בניגוד ליזבק, שצידדה במעשי הרצח (ולא התחרטה על תמיכתה המפורשת בהם, אלא רק טענה שדבריה לא הובנו נכון), בן גביר חזר ואמר שאינו תומך במעשה של גולדשטיין, אלא שהציב את תמונתו בסלון ביתו לפני 15 שנה, כאות הערכה לכך שהציל רבים מחבריו ממוות.

 

הטענה שהוא מייצג חשודים ב"טרור יהודי", בדרך כלל בגין מעשי פגיעה ברכוש, היא טענה שלא הייתה ראויה לעלות. אם נטען שכל עורך דין אשם במעשה - ובמקרה של בן גביר, בזיכויים הרבים - ייתכן שצריך לשלוח את כל עורכי הדין לכלא.

 

ארזי הוא אדם אינטליגנטי, ואני סבורה שהוא יודע את כל האמור לעיל, אולם לטעמי, הסיבה האמיתית שקצפו יוצא על בן גביר היא זו: ארזי ואנשי השמאל יודעים היטב שהוא שונה מאביגדור ליברמן, נפתלי בנט ובנימין נתניהו. ארזי יודע שעם עוצמה יהודית, לא רק שיש ממשלה ימנית, אלא שהפעם הימין יהיה אמיתי.

 

הסיוט של ארזי זה החלום שלנו. בן גביר יודעת שאפשר לשנות את המצב במדינה ולהוביל אותה למציאות טובה יותר. יזבק, כאמור, רוצה למחוק אותה.

 

  • איילת שליסל היא חברה בצוות הדוברות של עוצמה יהודית

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים