שתף קטע נבחר

ת"א צפויה להסיר שלטים שמציגים את אבו מאזן והנייה כ"שבויים"

העירייה הורתה על הסרת שלטים שבהם נראים יו"ר הרשות הפלסטינית ומנהיג חמאס כשעיניהם מכוסות סרט בד וברקע מסוקים ועשן מיתמר מהריסות הקרב. על השלטים נכתב: "שלום עושים רק עם אויבים מובסים". חולדאי: "הסתה לאלימות שמזכירה את מעשי דאע"ש והנאצים". ארגון הימין שתלה את השלטים: "נפעל משפטית"

שלטים של הפרויקט לנצחון ישראל בתל אביב ()

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הורה אתמול (שישי) על הסרת שלטים שנתלו ברחבי העיר שבהם מוצגים יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ומנהיג חמאס איסמאעיל הנייה כ"שבויים" כשהם יושבים על ברכיהם ועל עיניהם סרט בד. על הקמפיין אחראי ארגון הימין "הפרויקט לניצחון ישראל". חולדאי אמר: "התמונות מסיתות לאלימות שמזכירה את מעשי דאע"ש והנאצים".

 

המהלך מגיע בעקבות תלונות רבות מצד תושבים ועוברי אורח. בשלטים נראה אבו מאזן מרים את ידיו לאות כניעה ומנהיג חמאס משלב את ידיו ומוצג כאדם המתחנן על חייו. ברקע התמונות נראה הרס רב של מבנים ועשן קרב מיתמר ומעל מסוקי קרב. על השלטים נכתב: "שלום עושים רק עם אויבים מובסים".

שלטים של הפרויקט לנצחון ישראל בתל אביב ()
שלטים של הפרויקט לנצחון ישראל בתל אביב ()
יצוין כי שמו של ארגון הימין לא נכתב על השלט, אך הוא אחראי גם לקמפיין בוטה אחר ברחבי העיר לפני כמה שנים שבמסגרתו הוחלפו שמות רחובות בתל אביב לשמות הלקוחים מלב הסכסוך הישראלי-פלסטיני, כגון "צבע אדום", "דולפינריום", "התנתקות", "מלון פארק" ו"ערפאת".

 

"גם בתקופת בחירות יש קווים אדומים", אמר חולדאי. "אינני מתערב בפרסומים במרחב הציבורי - אבל הפעם הכללים נשברו. השפלתו של האחר איננה דרכנו".  בארגון הימין אמרו כי אם השלטים יוסרו - הם יפנו לערכאות משפטיות.

 

מ"הפרויקט לניצחון ישראל" נמסר בתגובה: "נראה שיותר מחוות דעת אמנותית על השלט, הביקורת של ראש העיר מגיעה בנוגע למסר שעד היום כמעט ולא דיברו עליו במדינת ישראל. 'שלום עושים רק עם אויבים מובסים' היא התפיסה שבה צריכה לנהוג מדינת ישראל כדי להילחם בסרבנות הפלסטינית.

 

"במשך עשרות שנים קיבלו מאיתנו הפלסטינים אינספור הזדמנויות לקבל את כל מה שרק יכלו לחלום עליו, ועדיין הם המשיכו בסרבנות שלהם. אנחנו חייבים להסתכל למציאות בעיניים ולומר את האמת – שלום יהיה אך ורק כאשר הפלסטינים והחמאס יובסו ויוותרו על כל שאיפה לחיסול מדינת ישראל. מפתיע לשמוע שדווקא מי שעומד בראש העיר המציירת עצמה כפלורליסטית במדינת ישראל מנסה לסתום פיות, אבל בכוונתנו לפעול נגד החלטתו בבית המשפט כבר בצאת השבת".

 

מנהל הקמפיין, עופר רוזנבאום, אמר: "מדובר פה בשלט שעומד בצורה ברורה תחת הגנת חופש הביטוי. מאחורי הארגון פועלות משפחות שכולות, תושבי הדרום, נכי צה"ל וגורמים רבים נוספים ששילמו את המחיר הקשה ביותר של הטרור הפלסטיני ויחדיו הם יוצאים בקריאה לגיטימית לשנות את צורת החשיבה הישראלית ולפעול בדרכים חדשות לטיפול בסרבנות הפלסטינית".


פורסם לראשונה 14/02/2020 17:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים