שתף קטע נבחר

איימן עודה: "אהיה שר תרבות טוב מרגב, אני קראתי צ'כוב"

יו"ר הרשימה המשותפת הבהיר כי מפלגתו לא תיכנס לשום ממשלה, אך חשף איזה משרד היה רוצה: "תרבות זה דבר אסטרטגי ובונה". על המגעים עם גנץ: "לא כוס התה שלנו, אבל רצינו להחליף את נתניהו. כחול לבן רצו להתייחס אלינו כפילגש"

  

 

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אמר היום (שבת) כי לו היה שר בממשלה - היה מעדיף להיות שר התרבות. "אני לא אהיה שר בממשלת ישראל. בני גנץ מאוד רחוק מהדעות שלי", הבהיר עודה, "אבל אם זו הייתה ממשלה כמו שאני הייתי רוצה, הייתי הולך למשרד התרבות".

 

באירוע "שבתרבות" בבאר שבע עודה גם עקץ את שרת התרבות מירי רגב (הליכוד), שאמרה בעבר כי לא קראה את הסופר והמחזאי הרוסי אנטון צ'כוב. "אני אהיה יותר טוב ממירי רגב, זה בטוח. תרבות זה דבר עמוק, אסטרטגי ובונה. בטח שקראתי צ'כוב, התרבות העולמית והערכים האלו קרובים אליי".

 אבי מועלם איימן עודה (צילום: אבי מועלם)
מירי רגב ואיימן עודה (צילום: אבי מועלם)

 

 

יו"ר הרשימה המשותפת התייחס לעובדה שמפלגתו המליצה, בצעד היסטורי, לנשיא המדינה על בני גנץ לאחר הבחירות האחרונות, וחשף: "אני דרשתי את התמונה מהמשא ומתן עם גנץ. בכחול לבן רצו להתייחס אלינו כפילגש, שאנחנו נשב ושהתקשורת לא תדע. אני חשפתי את המשא ומתן עם כחול לבן ואחר כך לבני גנץ היה יותר קל".

  

עם זאת, עודה תקף את גנץ והבהיר: "גנץ הוא לא כוס התה שלנו, רצינו להחליף את נתניהו, אז תמכנו בגנץ לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן. מי שיתמוך בסיפוח אין מצב שנתמוך בו. אני עדיין לא יודע מה המצע של כחול לבן, אנחנו צריכים לשמוע מהם".

 

עודה הביע אופטימיות ביחס למספר המנדטים שתקבל מפלגתו בבחירות בעוד שבועיים וחצי: "אם לא תהיה ממשלת אחדות, לא ניתן יהיה להקים ממשלה בלי המשותפת. אנחנו נגיע ל-16 מדנטים, אי אפשר יהיה להתעלם מאיתנו. יהיו 61 מנדטים בלי ליברמן לנו ולשמאל".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
מירי רגב ואיימן עודה
צילום: אבי מועלם
מומלצים