שתף קטע נבחר

מחשש לפעולה אירופית נגד עסקת המאה: שגרירים התבקשו לעבוד בשבת - וסירבו

לקראת מפגש שרי החוץ האירופים ביום שני ביקש משרד החוץ משליחיו לפנות אל לשכותיהם ולצייד אותם בטיעונים בעד ישראל. ועד העובדים סירב בטענה שלא מדובר בפיקוח נפש - אך גם בשל הקיצוץ בשכר

שגרירי ישראל באירופה סירבו להנחיה דחופה שהתקבלה ממשרד החוץ לקראת מפגש שרי החוץ האירופים, שתעסוק ככל הנראה בגיבוש צעדים אופרטיביים לדחיית תוכנית המאה שיזמו האמריקנים. הסיבה: "קדושת השבת" וקיצוץ שליש משכרם של השליחים הדיפלומטיים.

 

Israel and the EU flags (Photo: AFP)
(Photo: AFP)

לפי המידע שהגיע לישראל, קבוצה משמעותית של מדינות, צפויה להתבטא בחריפות נגד ההצעה האמריקנית ועל התפקיד של האיחוד האירופי בתהליך השלום מול הפלסטינים. כמו כן, ייתכן שחלק מהמדינות אף יעלו הצעות לגיבוש צעדים אירופיים, דבר החורג מהשפה האירופית המוסכמת - שגם כך בעייתית בעיני ישראל.

 

במהלך השבת קיבלו השגרירים הנחיה דחופה שדרשה מהם לפנות בדחיפות ללשכות שרי החוץ במדינה שבה הוצבו, ולבקש מהם להתבטא בעד ישראל במפגש החודשי שייערך ביום שני הקרוב. משרד החוץ שיגר טיעוני הסברה, בהם העובדה שתוכנית המאה היא בסיס למו"מ ישיר שעד כה ישראל הסכימה לו ואילו הפלסטינים דחו, תרומתה של אירופה לתהליך השלום והיחסים הטרנס-אטנלנטיים של אירופה, כמו גם היחסים עם ישראל.

 

האיחוד האירופי ()
משרדי האיחוד האירופי

המשרד ביקש מהשגרירים לעדכן מיד את ירושלים על פעולותיהם בנושא, אך ועד העובדים המדיניים מסר כי לא מדובר בפיקוח נפש שדורש מהשגרירים לעבוד בשבת, ומאחר שהממשלה החליטה השבוע לקצץ שליש משכרם של השליחים - הבקשה סורבה. משמעות הדחייה מצד ועד העובדים היא שהפניה לשרי החוץ תתבצע רק ביום שני (מאחר שיום ראשון הוא יום חופשי באירופה).

 

יו"ר הוועד, דנה בנבנישתי, אמרה בתגובה כי "משרד החוץ אינו ארגון מתנדבים. הדיפלומטים המסורים שעובדים בו מוכנים לעבוד ללא הפסקה, אך תמורת יחס הולם ותשלום ראוי. ממשלת ישראל אחראית למצב שבו מצוי משרד החוץ ועובדיו. בימים שבהם האתגרים הבינלאומיים רבים ומוחשיים, המדינה לא יכולה להשלים עם המשך הרס שירות החוץ".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים