שתף קטע נבחר

נתניהו לראשי רשויות בעוטף: "לפני הבחירות קשה ללכת לאירוע צבאי משמעותי"

אחרי עוד הפצצה של חיל האוויר בתגובה לירי רקטות, עדכן נתניהו את ראשי הרשויות בעוטף בהתפתחויות בעזה. רה"מ אמר בפגישה: "אנו נערכים לכל התרחישים, כולל מבצע רחב היקף" - אך הודה כי יתקשה להורות על פעילות משמעותית בתקופת בחירות. ראשי הרשויות: "המציאות שלנו לא מוסרית"

 

הריסות בעזה לאחר תקיפות חיל האוויר (צילום: AP)
אחרי תקיפה בעזה, החודש(צילום: AP)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה היום (א') בפני ראשי רשויות באזור עוטף עזה כי הוא יתקשה להורות לצה"ל ליזום פעולה מול ארגוני הטרור ברצועה בתקופה שבה המערכת הפוליטית עסוקה בבחירות לכנסת ה-23. "לפני הבחירות קשה ללכת לאירוע צבאי משמעותי", אמר נתניהו לראשי הרשויות מהדרום שנפגשו עמו בלשכתו בירושלים.

 

עם זאת, נתניהו הוסיף בפגישה שבה נכחו ראש העיר שדרות אלון דוידי, ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון איתמר רביבו, ראש המועצה האזורית שער הנגב אופיר ליבשטיין וראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן, כי "אם לא תהיה ברירה אז זאת גם אופציה. הסדרה עדיפה ממלחמה ואנחנו חייבים למצות את התהליכים".

 

פורום ראשי הרשויות בעוטף מסר בתום הפגישה: "הסברנו לראש הממשלה את המצב בשטח. אנו מצפים לראות שינוי במדיניות מול ארגוני הטרור ברצועת עזה".

Rockets being fired from Gaza into Israel  ()
ארכיון

ראש הממשלה עדכן את ראשי הרשויות בהתפתחויות האחרונות הקשורות בעזה, ואמר כי "אנו נערכים לכל התרחישים, כולל מבצע רחב היקף". נתניהו ביקש לשבח את תושבי העוטף, והנחה את ממלא-מקום מנכ"ל משרדו רונן פרץ לקדם החלטת ממשלה לפיתוח כלכלי מואץ בחיזוק והקמת אזורי תעשייה ותעסוקה ליישובי עוטף עזה, וכן לבחון הקמת "מנהלת לפיתוח העוטף במשרד ראש הממשלה.

 

במקביל, נתניהו הנחה לפעול להרחבת מקצועות הלימוד, כולל לימודי הנדסה, במכללת שדרות. בלשכת נתניהו ציינו כי ראשי הרשויות בעוטף ביקשו לחזק את ראש הממשלה על פועלו.

 

"מלחמה שלא ניתן להתעלם ממנה יותר" 

פורום ראשי הרשויות בעוטף ציין בנוגע לפגישה כי "הבהרנו כי העובדה שישראל נמצאת בתקופת בחירות שאינה נגמרת, לא יכולה לגרוע, ולו במעט, מהשמירה על ביטחון 60 אלף אזרחי מדינת ישראל שמתגוררים בעוטף עזה ובשדרות". ראשי הרשויות הציגו בפני ראש הממשלה את מסמך ההבנות לקידום יישובי העוטף ויצירת יציבות ביטחונית ושקט ארוך טווח לאזור.

 

בפורום הדגישו כי ראש הממשלה נתניהו חתם על המסמך ואף התחייב להכניס את סעיפיו לקווי היסוד של הממשלה. בכך הצטרפה תנועת הליכוד לשורה של מפלגות מכל הקשת הפוליטית שחתמו על המסמך בחודש האחרון.

 

"בשנתיים האחרונות אנחנו במלחמה שלא ניתן להתעלם ממנה יותר", נמסר מפורום ראשי הרשויות. "רק בחודש האחרון ספגנו ירי של עשרות רקטות ובמקביל טרור הבלונים מהרצועה הופך חמור יותר ומסוכן יותר. כל דיבור על הסדרה הוא מנותק לחלוטין מהשטח.

 

"המציאות שבה חיים התושבים שלנו היא לא מציאות מוסרית והיא איננה יכולה להמשיך ולהתקיים. יותר מכל דיווח או מסמך בירוקרטי, אנחנו, ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות, מביאים את הקולות האמיתיים של הציבור. אם מדיניות ההכלה לא תשתנה, יישובינו יתקשו להמשיך לצמוח ולגדול, והמגמה המבורכת של השנים האחרונות תיעצר. אנו מצפים לראות שינוי במדיניות מול ארגוני הטרור ברצועת עזה".

 

בשטח עצמו חיל האוויר תקף הלילה מטרות של חמאס במרכז רצועת עזה בתגובה לירי הרקטות אמש לעבר קיבוץ כיסופים במועצת אשכול. בנוסף, נשללו ההקלות לתושבי רצועת עזה, כך שמרחב הדיג צומצם והיום לא יינתנו 500 "היתרי מסחר" כפי שתוכנן.

 

צה"ל מסר כי בין יעדי הטרור שהותקפו היה מתחם צבאי של ארגון חמאס. לפי צה"ל, "תקיפה זו מהווה פגיעה ביכולת ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס". עוד נמסר, כי "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית לעבר שטח ישראל ונמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

 

שני שיגורים מרצועת עזה גרמו אמש להפעלת אזעקת צבע אדום בכיסופים שבמועצת אשכול. התושבים נכנסו למרחבים המוגנים ואיש לא נפגע. זה קרה בסופו של יום גדוש מטיילים בפסטיבל "דרום אדום" ולנוכח רגיעה בטרור הבלונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים