שתף קטע נבחר

הוזלת המזון ובתי חולים חדשים: ברקת ונתניהו הציגו את תוכניתם הכלכלית

ראש הממשלה ומועמדו למשרד האוצר הודיעו על שש רפורמות שמתוכננות לממשלה הבאה, בהן הוזלה במחירי הדיור והמזון, השקעה במערכת הבריאות ובפריפריה. ברקת: "לא נראה עוד חולים מסתובבים במסדרונות"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ ניר ברקת, מועמדו לתפקיד שר האוצר, הציגו היום (ראשון) בבורסה לניירות ערך בתל אביב במסיבת עיתונאים משותפת את תוכניתם הכלכלית לממשלה הבאה, כולל רפורמות בתחומים כלכליים שונים, עליהן הודיע כבר ראש הממשלה. ynet העביר את מסיבת העיתונאים בשידור חי.

בנימין נתניהו וניר ברקת בהצגת התוכנית הכללית של מפלגת הליכוד (צילום: מוטי קימחי)
טוענים שיובילו שורה של רפורמות. ברקת ונתניהו(צילום: מוטי קימחי)
 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

נתניהו הודה בפתח דבריו לשר האוצר היוצא משה כחלון ושיבח את הכלכלה הישראלית: "ברגע שהפכנו את ישראל לכלכלה חופשית באו ההשקעות של חברות בינלאומיות שכמעט לא היו כאן. הפכנו את ישראל למרכז טכנולוגי בינלאומי". נתניהו ציין גם את אחוזי האבטלה הנמוכים והוסיף: "עברנו את יפן בתל"ג לנפש, עומדים לעבור גם את המדינות המרכזיות באירופה. הבאנו כלכלה חופשית, לא כלכלת הסתדרות ולא כלכלה ריכוזית וכושלת - אלא כלכלה מצליחה".

 

 
ברקת אמר בפתח דבריו כי "אנחנו כאן כדי להקפיץ את המדינה עוד שלב גדול אחד קדימה. ארגונים טובים מדי פעם עוצרים וחושבים מחוץ לקופסא, ממציאים עצמם מחדש, לכן אני כאן. אתם מכירים את הרקורד שלי, אני רפורמיסט בתפיסת עולמי ותמיד מחפש כיצד לעשות טוב יותר, לנצל יתרונות ולקחת לשלב הבא".
 
אז פירט ברקת על תוכניותיו והחל בנושא מחירי המזון: "הדבר הראשון הוא הוזלה דרסטית של מחירי המזון במדינה. כרגע המזון עולה 30% יותר מבעולם. נפרק מונופולים ונתמקד בריכוזיות במשק". לאחר מכן התיייחס ראש העיר ירושלים לשעבר לנושא הדיור: "הרפורמה השנייה היא הוזלה דרסטית במחירי הדירות. נקצץ קיצוץ משמעותי בבירוקרטיה. 60% ממחיר דירה בישראל כיום הוא מחיר הקרקע ומיסוי".
 

"לא נראה עוד חולים מסתובבים במסדרונות"

 
"הרפורמה השלישית היא השקעה דרמטית בתחום הבריאות", המשיך ברקת. "נשלים הקמתם של שני בתי חולים שכבר התחילו בבנייתם בבאר שבע ובקריית אתא, ובמהלך התקופה הקרובה נחליט על עוד שני בתי חולים. הרעיון הוא לבזר בתי חולים ולקרב אותם לאוכלוסייה. נגדיל את כמות המיטות בעוד כ-700 מיטות בשנה, זה מספר גדול מאוד". לדבריו, "אנחנו צריכים לכסח את התורים. לא נוכל לראות יותר בעוד כמה שנים חולים מסתובבים במסדרונות - זה בלתי מתקבל על הדעת".
ניר ברקת בהצגת התוכנית הכללית של מפלגת הליכוד (צילום: מוטי קמחי)
"יש לישראל סטארטאפיסטים שישנו את העולם". ברקת(צילום: מוטי קמחי)

בנימין נתניהו בהצגת התוכנית הכללית של מפלגת הליכוד (צילום: מוטי קמחי)
"כשאמרתי שנהפוך לכלכה עצמאית לגלגו". נתניהו(צילום: מוטי קמחי)
ברקת הציג גם רפורמה מתוכננת בנושא הפריפריה ודיבר על "השקעות ענק בגליל, בנגב ובאיו"ש. נביא לפריפריה שלנו למעלה מ-400 אלף מקומות עבודה בעשור הקרוב. הרעיון הוא לאפשר לילד בפריפריה אותה רמת חינוך כמו לילד שגר במרכז". עוד התייחס ברקת לרפורמה בתחום העסקים הקטנים: "הצורך שלנו זה לעזור להם, להוריד להם חסמים ולתת להם ודאות. זה ידרוש מאיתנו שלושה דברים - להקפיא את הארנונה ל-5 שנים, מהפכה ברישוי העסקים והשוואת התנאים הסוציאליים של העצמאים בישראל".
 
הרפורמה האחרונה שהציג ברקת היא בטכנולוגיות העתיד. לדבריו, "המדינה חייבת להוביל את זה. בביוטכנולוגיה וברפואה יש לנו פוטנציאל ענק בישראל, וכך גם ברובוטיקה ובתחבורה הציבורית. אינטל הפכה את ישראל למרכז הרכב האוטונומי הבינלאומי שלהם. יש לנו עוד מיזמים וסטארטאפיסטים שבהחלט יכולים לשנות את העולם".
 
לסיום אמר נתניהו: "כשאמרתי שנהפוך לכלכלה עצמאית ושלא נצטרך לקבל עזרה חיצונית לגלגו. כשאמרתי שנהפוך את ישראל לאחת הכלכלות המובילות בעולם, לגלגלו. כשאמרתי שנהפוך את ישראל למעצמת סייבר והיי טק לגלגו. עכשיו ניר בא עם שש רפורמות ענק שנועדו להזניק את ישראל עוד יותר גבוה, להיות מספר אחת בעולם בבינה מלאכותית, להביא את מערכת הבריאות למקום הראשון בעולם, לפתור את הבעיות שהאזרחים מכירים ולהביא אותנו להיות בין חמש המדינות המתקדמות בעולם בכל הנושאים הללו".
 

נתניהו: "ביקשתי מברקת להיות שר האוצר"

 
ביום חמישי האחרון הודיע נתניהו כאמור כי בכוונתו להוביל שש רפורמות גדולות, ואמר כי ח"כ ניר ברקת ישמש כשר האוצר בממשלתו הבאה אחרי הבחירות שיתקיימו בחודש מרץ. נתניהו הבהיר כי שר האוצר הנוכחי, משה כחלון, ימשיך לכהן בתפקיד עד כינון הממשלה הבאה.
Heavy loads in hospitals  (Photo: Israel Society of Internal Medicine)
העומסים בבתי החולים, ארכיון(Photo: Israel Society of Internal Medicine)

ברקת הגיב: "אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון הגדול בבקשתו שאהיה שר האוצר בממשלה הבאה ועל כך שאימץ את התוכנית הכלכלית שיזמתי. על כולנו להירתם יחד לניצחון הליכוד בבחירות כדי להקים ממשלה לאומית, על מנת שנוכל לממש את הרפורמות הגדולות שיביאו להמשך הצמיחה והשגשוג למדינת ישראל כולה".

 

נתניהו אמר שאם ייבחר הוא יוביל שש רפורמות ענק בכלכלה ובבריאות, בהן הוזלה דרמטית במחירי הדירות, הוזלה במחירי המזון, השקעות ענק בשירותי הבריאות, השקעות בנגב בגליל וביהודה ושומרון, הזנקת עסקים קטנים והשקעה בטכנולוגיה.

 

ברקת, שכיהן כראש העיר ירושלים בין 2008 ל-2018, היה לפני הבחירות לכנסת ה-17 ב-2006 ראש מטה מפלגת קדימה במחוז ירושלים. ערב הבחירות לכנסת ה-19 ב-2013 הוא הודיע על תמיכתו בראש הממשלה נתניהו. שנתיים לאחר מכן, בדצמבר 2015, התפקד ברקת לליכוד והודיע אז כי אין בכוונתו להתמודד נגד נתניהו על ראשות המפלגה. כמה חודשים לפני סיום תפקידו בעיריית ירושלים, הודיע ברקת כי בכוונתו להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת, כשבפריימריז לפני שנה נבחר למקום התשיעי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קימחי
נתניהו וברקת
צילום: מוטי קימחי
מומלצים