שתף קטע נבחר

תחנת הכוח רדינג בת"א מושבתת בשל מפגעי אסבסט

בעקבות מזג האוויר הסוער בסוף החודש שעבר נחשף מפגע אסבסט בתחנת הכוח הוותיקה הממוקמת ליד נמל תל אביב. כך נודע ל-ynet. בשל המפגע, המשרד להגנת הסביבה אסר להפעיל את התחנה עד להסרת הסכנה. לא נמסרה הודעה לציבור על התקלה. חברת החשמל: "לא נמדדו חריגות"

תחנת הכוח בתל אביב לא פועלת כבר שבועיים וחצי: המשרד להגנת הסביבה הורה להשבית באופן זמני את הפעילות בתחנת הכוח רדינג בעקבות מפגעי אסבסט. יכולת הייצור של תחנת הכוח, הפועלת כבר יותר מ-80 שנה, הוא 400 מגה וואט - שהם אחוזים בודדים מכוח הייצור של חברת החשמל. כך נודע ל-ynet.

 

תחנת הכוח רדינג בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תחנת הכוח רדינג בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  

בסוף החודש שעבר, בעקבות מזג האוויר הסוער, התנתק גג פח שחשף מפגע אסבסט בתחנת הכוח הוותיקה הממוקמת ליד נמל תל אביב. בעקבות העבודות הנערכות במקום הורה המשרד להגנת הסביבה על סגירת התחנה באופן זמני. יש לציין כי כל תחנה מייצרת בהתאם לביקושים לחשמל. על השבתת התחנה בעקבות מפגע האסבסט לא הודיעו לציבור. בחברת חשמל מסרו כי אין כל חובה להודיע על ההשבתה, אלא רק לחברה שמנהלת את מערך ייצור החשמל במדינה, שמחליטה איזו תחנת כוח תייצר חשמל ובאילו שעות - כולל התחנות הפרטיות.

 

במשרד להגנת הסביבה פירטו כי מזג האוויר הסוער "גרם לניתוק חומרי בידוד מאסבסט פריך המצפים רכיבים שונים בתחנה. עם גילוי המפגע, העביר המשרד הנחיות מיידיות למנהל התחנה ולמפקח האסבסט הפריך, ודרש ביצוע תחקיר של האירוע".

 

 

המפקח על האסבסט הפריך וקבלן אסבסט מטעם חברת החשמל עובדים מאז באזורים מסוימים בתחנה על תחזוקת הבידוד, ובאזורים אחרים על הסרתו. במשרד להגנת הסביבה ציינו כי זו "פעולה המבוצעת במסגרת היתר להסרת בידוד אסבסט פריך, כמתחייב בחוק".

 

עוד נמסר כי "בשל החשש מניתוק צברים נוספים של אסבסט פריך בעת רעידות מתקנים בתהליך ייצור החשמל בתחנה, הורה המשרד להפסיק את עבודת התחנה - עד לסיום ביצוע התיקונים המחייבים בשכבת בידוד האסבסט. המשרד להגנת הסביבה מפקח על העבודות בתחנה ולא יאפשר ביצוע פעולות אשר יגרמו סיכון לאוכלוסיה ולחשיפה לאסבסט. מסמך התחקיר ייבחן על-ידי המשרד, ובהתאם לכך יוחלט על פעולות המשך".

 

בחברת חשמל מסרו כי "במהלך הסערה בסוף חודש ינואר, התעופף גג פח שחשף אסבסט. המקום החשוף צופה מיד בחומר מלכד. לא נמדדו חריגות כלשהן במהלך האירוע או אחריו. האירוע דווח למשרד להגנת הסביבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
תחנת הכוח רדינג בת"א
צילום: מוטי קמחי
מומלצים