שתף קטע נבחר

ח"כ פורר: "ישראל ביתנו תכריע, לא יהיו בחירות רביעיות"

יו"ר סיעת ישראל ביתנו אמר באולפן ynet כי האסטרטגיה של מפלגתו משתנה לקראת סבב הבחירות השלישי: "על 91 חברי כנסת מוסכמת אג'נדה לאומית-ציונית-ליברלית", ציין ח"כ פורר. הוא לא הסביר כיצד ראש הממשלה נתניהו אמור להשתלב, אך טען ברמיזה כי "הליכוד היא לא מפלגה הומוגנית"

 

אחרי שבפעמיים הקודמות בחרה מפלגת ישראל ביתנו לא לנצל את היותה לשון מאזניים ולהכריע בסוגיית זהותו של ראש הממשלה, ממשיכים לטעון במפלגה כי הפעם השלישית תהיה שונה לגמרי. "בחירות רביעיות לא יהיו, ישראל ביתנו תכריע, נקודה. אנחנו נכריע בעד ממשלה ציונית וליברלית", אמר הבוקר (יום ב') יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, בריאיון באולפן ynet.
 
כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

פורר הסביר כי "בפעם הקודמת אמרנו שתהיה אך ורק ממשלת אחדות ועמדנו במילה הזאת. לצערי, בסיבוב הקודם יכלה לקום ממשלת אחדות של גנץ ונתניהו, ביחד 65 מנדטים. הבעיה שאחד היה עסוק בחסינות שלו והשני העדיף שבבחירות הבאות הוא ייצא יותר טוב".

עודד פורר (צילום: אופיר יצחק )
ח"כ פורר(צילום: אופיר יצחק )

- אי אפשר להתחמק מהמתמטיקה.

"ניקח את התוצאות היום. כשאני מוריד את הרשימה המשותפת ואת המפלגות החרדיות שלדעתי צריכות לשבת באופוזיציה, נשארנו עם 91 חברי כנסת שהאג'נדה הלאומית-ציונית-ליברלית בסך הכול מוסכמת עליהן ברוב המקרים. הפעם זה יעבור כי כל המפלגות היום הן לא הומוגניות, וגם הליכוד היא לא הומוגנית".

 

- אתה אומר שאנשים יפרשו מהליכוד?

"אני אומר ש-61 חברי כנסת לא יאפשרו מערכת בחירות נוספת, את זה אני אומר לכם באחריות. אנחנו אומרים היום שמערכת בחירות רביעית לא תהיה, אנחנו נכריע".

 

- למה שגורמים בליכוד יחליטו לפרוש? ברור שזה לא ריאלי.

"חלק מהחתימות (על מסמך הנאמנות של "בלוק הימין" לנתניהו) מראות עד כמה החשש הוא גדול גם מצד נתניהו. מי שרץ להחתים ולהראות 'הלו, אני איתך', מי שיותר חושש מפירוק הבלוק זה המפלגות החרדיות ופחות נתניהו. מבחינת נתניהו אירוע החסינות נגמר, הוא כבר לא על השולחן, אין אפשרות לחסינות. מבחינתי גם במערכת בחירות נוספת הוא לא ייהנה מחסינות, הוא ילך לבית משפט. דרעי מבין שהציר שלו מול גבי אשכנזי נחשף וכך גם הציר של גפני עם גנץ. הם מבינים שנתניהו מתחיל לחשוש שפתאום הבלוק הזה בורח לו, והבלוק בורח לו".

בנימין נתניהו בהצגת התוכנית הכללית של מפלגת הליכוד (צילום: מוטי קמחי)
ראש הממשלה נתניהו. "הבלוק בורח לו"(צילום: מוטי קמחי)

בני גנץ (צילום: טל שחר )
ח"ג גנץ. "מתנהלים דברים מאחורי הגב"(צילום: טל שחר )

- גנץ ודרעי סוגרים דיל מאחורי הגב?

"אני יודע שמתנהלים דברים מאחורי הגב, גם ביניהם, ואגב זאת אחת הטענות שיש לנו לכחול לבן. כחול לבן מוכנה לחתום היום על צ'ק למפלגות החרדיות כמעט על כל מה שהן מבקשות".

 

- גם שליצמן יהיה שר האוצר?

"אני בטוח שהנושא הזה בהחלט עולה במגעים ביניהם. אין ספק שזה תיק שמאוד מעניין את ליצמן. אנחנו יודעים שגם גפני בוועדת הכספים זה אתגר גדול מאוד למדינת ישראל. אני אצטרך לבוא עם הקולות שיש לי ולנסות להשפיע כמה שיותר בממשלה שתקום. לא יכול להיות שמי שישלוט תמיד יהיו דרעי, ליצמן וגפני. הפעם אביגדור ליברמן הוא זה שיכפה את האג'נדה האזרחית".

 

- מבחינתך נתניהו יכול להיות ראש ממשלה אחרי הבחירות?

"מבחינת החוק נתניהו יכול לכהן, נקודה. השאלה היא לא אם נתניהו יהיה ראש ממשלה או לא, השאלה היא האם ליצמן, גפני ודרעי הם אלה שינהלו את ראש הממשלה".

 

- בסיבוב הראשון באפריל הייתי עם פחות מנדטים.

"באנו ואמרנו לנתניהו 'אנחנו מוכנים לאפשר לך להקים ממשלה'. היו לנו חמישה תנאים והוא לא הסכים לתת אותם מהסיבה הפשוטה שהמשא ומתן התנהל מול ליצמן. בסיבוב השני הבטחנו לבוחרים שנלך רק לממשלת אחדות חילונית בלי המפלגות החרדיות. לצערי, המפלגות הגדולות העדיפו את טובתן האישית על טובת המדינה. אנחנו נכריע ונשתמש בכוח שיהי לנו, בין אם זה יהיה שמונה או 10 מנדטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אופיר יצחק
ח"כ פורר
צילום: אופיר יצחק
מומלצים